ЮЛСКИ сладурковци (тема 79)

  • 13 258
  • 287
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 925
Пърли, благодаря за информацията за дишането!   bouquet Вече се упражнявам с тези техники от теб и тези на Деница70   bouquet
Джолити, имате си страхотно бебе, честито!

# 136
  • Мнения: 1 951
Пърли само да уточня още веднъж, че aichuha роди вчера, т.е. на 9ти  Hug

# 137
  • София
  • Мнения: 1 902
Големи сладурковци си имаме,хайде вече и аз нямам търпение да се гушнем Hug

# 138
  • Мнения: 13
Честито момченце на Ркръстева , да и е жив и здрав малкия юнак   bouquet Hug
Камич , как го правиш този чай на хип за коликите ? На етикета пише 1 с.л. в 100 мл вода , но не е уточнено колко време мога да му го давам / пише да се дава пресен , но какво значи това / и не ми е ясно след хранене ли да му го давам или да предлагам постоянно  newsm78 и по колко трябва да изпива за да има ефект ? Ще съм ти благодарна ако ми пишеш че съм в чуденка  Hug
Кетито аз с хемероиди се сдобих още на самото раждане и още не са ми минали , а упорито се мажа .  #Cussing out

# 139
Честити бебенца на всички мами днес!!! Много да ви слушкат и радват.

Аз да спомена, че днес ме приеха в болница, пуснаха  ми изследвания, тонове, ЕКГ и ме пуснаха в къщи. Утре съм на коннсултации отново -тонове, разговор с анестезиолог и т.н.

п.п.Снощи празнувахме рождения ден на мъжа до 5 ч. сутринта и не питайте как станахме в 7 ч.Ще видим утре какви  ще са резултатите. Rolling Eyes
Успех на всички мами и леко спане през ноща.
Определено еуфорията около постепенното изтичане на водите вълнува всички ни. Ами то в тези горещини как можеш да разбереш дали не си се изпотила долу или ти изтичат водите. newsm78

# 140
  • Мнения: 58
Здравейте момичета!Моя мишок днес не ми даде възможност нищо друго да правя освен да се кърмим!Спи половин час и два часа яде(то не ясно от тях колко яде и колко спи но постоянно дърпа)Не знам дали яде достатъчно,защото някой памперси са сухи отпред и има само ако!Но не мисля да го дохранвам с АМ(аз не съм и купувала)доисцеждам се (ръчно ,защото с помпата нещо не ми се получава) и му давам кърмата!Надявам се по нататък да се регулират нещата!

Поздравявам всички новообебили се мами!Да са им живи и здрави бебоците да им носят само радост
Аз няма да мога да се включвам често поне за сега ,защото съм абсолютно сама и просто не успявам да смогна,да пера ,да гладя и другите грижи около бебо!Не се оплаквам,за това същество съм готова на всичко! Heart EyesЛипсвате ми много Hug

# 141
  • Мнения: 195
Ето какво пише в "Книга за майката и бебето" за дишането и как да си помогнете по време на раждане:
1. По време на първата фаза - дълбоки равномерни дихателни движения в началото и края на контракцията. В кулминацията на контракцията се опитайте да дишате по-леко и по-повърхностно.
Не спирайте да се движите между контракциите. По време на контракциите заемайте удобна за вас поза. Опитайте се да стоите по-дълго време права, така че главата на бебето да застане над цервикса и контракциите да бъдат по-ефективни. Релаксирайте между контракциите за да спестите енергия. Възприемайте ги една по една и не мислете за следващата. Уринирайте често.
2. Преходна фаза - контракциите са най-силни, продължават около минута и често периодът между тях е около минута. Фазата продължава около половин час и към края й се усещат напъни. Ако започнете да напъвате твърде рано, това може да доведе до разкъсване на шийката. Съобщете на акушерката, че усещате напъни за да ви прегледа и установи дали имате пълно разкритие. Ако нямате пълно разкритие бройте наум "едно, две, три", като на едно и две вдишвате бързо, а на три издишвате по-продължително. Коленичете и се облегнете напред като подпрете главата си с ръце. Повдигнете ханша си високо. Това намалява усета за напъни и прави самото напъване по-трудно.
3. Втора фаза - започва след наличие на пълно разкритие. Продължава около 1 час. Контракциите са силни, но не се усещат толкова неприятно. Когато усетите напън (може и няколко пъти по време на 1 контракция) поемете дълбоко въздух и го задръжте докато напъвате. Между напъните поемете няколко пъти дълбоко въздух. Напъвайте плавно и с постоянна сила. Опитайте се да отпуснете мускулатурата на тазовото дъно, докато усетите че тя не е пречка. Отпуснете лицето си. Почивайте си колкото е възможно повече между контракциите за да запазите цялата си енергия за напъните.
Дано информацията да е полезна  Hug

# 142
  • Мнения: 690
Както Пърли е описала дишането и аз го правих. Наистина помага. Другото, което облекчава болките по време на контракциите е да се легне на една страна (това го открих, до като търсиха място да ми слагат епидуралната  Wink )

Мамита, ей сега сменях памперса и освен златисто жълтото ако имаше и едни зелени топченца (не много на брой, но налични). Това нормално ли е?  newsm78

# 143
  • Варна
  • Мнения: 441
Честити нови бебчета!

Дани,на менпедито ми каза да  давам чая вместо вода. Направих госледобед, мисля утре сутрин да направя пресен.

Каза да вземем еспумизан. Ще видим как ще е тази вечер. Дано не се измъчва миличкото.

Благодаря ви за отговорите  Hug.

# 144
  • Мнения: 690
Ауу, гледам, че не знаете още...
Щъркелова новина: Днес, 10/7/08 в 9 часа, amarinova се е сдобила с дъщеря си Александра с тегло 2990гр и 49см.

# 145
  • София
  • Мнения: 553
E, накрая едно момиченце сред днешната младеж  Simple Smile Честито на амаринова - да й е жива и здрава рожбата !

# 146
  • Мнения: 66
Да е жива и здрава малката Александра на мама Амаринова!Много щастие и късмет на цялото семейство! newsm51

# 147
  • Мнения: 195
Честита дъщеричка на amarinova!
Да е жива и здрава, усмихната и послушна малката Александра!

# 148
  • Мнения: 17
Здравейте!!!
Иихааааааааа колко много бебета Heart Eyes
Поздравления за всички нови Мами!!! Много хубави емоции и послушни бебчета Hug
Поздравления и за рожденниците! Много усмивки и щастливи моменти!    bouquet
За коликите аз давам капки ентероколид, които изписа педиатъра преди всяко хранене, чайче от копър и анасон ( и аз пия, че двойна доза да влиза  Mr. Green) като водичка и черешовата възглавничка, Надявам се да минат бързо, че е направо кошмарно  Cry Аз давам поне 50-100 мл течност освен кърмата - топло е, а Ели е дребосъчка...
Само да се похваля: справих се с мастита, не пих антибиотик. Здраво стискане в банята под душа и за два дена успях  GrinningБелинда, още веднъж БЛАГОДАРЯ за съветите, не знам за какво ми каза за зелевия компрес и не знам как действа, но аз послушно го направих няколко пъти и ефекта беше чудесен  Hug
И днес излязохме на разходка в морската за първи път - Ели беше много доволна Simple Smile Ето снимка
http://hris28.multiply.com/photos/album/2/Bebe_Elena_1st_month#31

# 149
  • Мнения: 2 765
Честити бебчета на новите мами- да са им живи и здрави   bouquet


desi i dido- на мен в пети и шести месец ми казваха момиче, а преди 10 дена - хоп - момче, така че ще видим какво ще излезе Peace
Момичета, мерси за инфото за дишането. Доста е полезно Hug
Майра- сподели ако имаш възможност за Лафакс-а, че и на мен ми го донесоха- да видим дали ще има полза, като е толкова прехвален  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт