Какво ще кажете за това?

  • 6 903
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 238
Цитат
ме чака голяма битка с поп-културата и с Хана-Монтанщината (голяма въздишка!).

Да да. Този Дисни Канал ме изкарва от релсите.
А смятате ли за нормално оригването - по телевизията, на улицата, в ресторантите?
 Naughty не и в моята къща.
Мен са ме викали в училище да ме питат защо съм толкова взискателна към дъщеря ми?!
 -Защото държа да се пише ръкописно, да не държи химикалката (извинявам се молива) като чук(в 1-ви клас), да се опита да направи теста отново, за да поправи Б- то на А и др.
А това за ноктите и аз не го харесвам. Говори с учителката и и обясни, че не харесваш и не позволяваш лакиране на нокти.

То ако беше само оригването добре, но тук и пърденето е позволено и много често използват думата пръдня в анимационни филми.
Моята щерка много обича да гледа Хана Монтана, Рейвън и Зак и Коуди. На мене честно казано игралните филмчета по дисни чанел много повече ми харесват отколкото анимационните. Аз лично нямам проблем за това че ги гледа. А Рейвън заедно я гледаме  Mr. Green Mr. Green

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Не знам как е при вас, но тук не е прието малки деца да се мъкнат лакирани. На 4 започват училище и едно от изискванията е никакъв грим, лакове и украшения. В гимназията дават грим и лак, но изрично е подчертано, дискретен цвят. Така че ако ми се случи, сигурно щях да съм по-шокирана и от теб  Laughing
И аз бих си задала въпроса, от къде са намерили два цвята лак в детската градина  Thinking
От друга страна пък, на щерката ти й е харесало, да не говорим, че през това време учителката е била изцяло на нейно разположение Wink Само да не се повтаря  Peace

# 17
  • Мнения: 3 804

Моята щерка много обича да гледа Хана Монтана, Рейвън и Зак и Коуди. На мене честно казано игралните филмчета по дисни чанел много повече ми харесват отколкото анимационните. Аз лично нямам проблем за това че ги гледа. А Рейвън заедно я гледаме  Mr. Green Mr. Green


защо ли ми зву4и познато,и моята беше лакирана само 4е от каките  #Cussing out,и то с един цикламен лак-не знам откъде са го взели
ина4е тук имат много строги изискавания в у4илищата-и то за средната степен,дори прекалени-униформите са задължителни,дори когато ги водят по екскурзии-ама 4ак и цвета и модела на обувките  newsm78

# 18
  • Мнения: 337
Аз пък не виждам нищо притеснително в това .Голяма работа , че я е лакирала , нали не е било насила , детето се е забаавлявало и както е казала учителката има лакочистител , какъв е проблема да го изтриеш след , като не одобряваш.
Навремето , когато аз бях детет сигурно щях да си припадна от кеф , ако някоя другарка ми обърне такова спешъл внимание .Ама тогава другарките не бяха толкова услужливи , а и лака беше кът. Mr. Green

# 19
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Брей, 4удо велико за един лак  Shocked
ние като малки изобЩо не сме се клепали с гримовете на майките си  ooooh!
на мен оЩе ми натяква за едно 4ервило, което и били донесли от нам къде си и на което съм видяла сметката, Щото съм реШила и да се на4ервя, и руж да си сложа, и вси4ко  Laughing

като го направят 2 пъти им минава мерака, а вси4ко което е забранено, както ни е ясно, е просто по_привлекателно.

докато става въпрос за игра, за мен това никакъв проблем не е.
а суетата я възпитаваме самите ние, на разните моми4енца, които у4астват в конкурси мини мис и тем подобни, не вярвам да им е хрумнало самостоятелно  Thinking

# 20
  • Мнения: 5 710
Малко се преувеличава според мен историята.
За детето едва ли това има еротично-дамско-момеещо се и незнам си какво значение въпросната постъпка.
По-скоро го приема, като тези игри, където в детските центрове какички рисуват по лицата на децата разни муцунки, лепят звездички и т.н.  Аз мисля, че момиченцата трябва да знаят, че такива неща ( лак, червило, парфюм, панделки и т.н) съществуват и да им се разрешава ( с мисъл и умереност, разбира се) да използват такива. Така, с времето няма да мисли за тези неща, като за забранен плод, който по-нататък да се възприема като кой знае каква ценност, която пък  да им провокира погрешни и дори опасни решения., като девойки, жени...

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Мисля, че повечето изразили недоволство, са шокирани не толкова от лакираните нокти, а от това че са били лакирани в ДГ и то от учителката Wink В крайна сметка давайки децата си на градина, за която предполагам се и плаща не малко, очакваш да научат децата ти на по-практични неща за тяхната възраст, да развият мисленето им, речта, финната моторика и тн. и тн. А най-малко очакваш, че вместо да си върши работата, учителката ще носи лака си за нокти и ще го показва на децата, освен ако не е някоя младичка стажант-студентка Joy Не ми казвайте, че не схващате тънката разлика между това детето да се лакира и гримира в къщи и в детската градина  Twisted Evil А рисуането на лицето няма много общо с гримирането и лакирането. Както някой по горе сподели, ако ще се прави такова нещо, то родителите се предупреждават предварително. Да не говорим, че самото рисуване обикновено тематично е свързано с нещо, което правят в градината с опознавателна цел  Grinning

# 22
  • Мнения: 5 710
А рисуането на лицето няма много общо с гримирането и лакирането.

О, как да няма. Едно детенце на 4 не може да направи разлика между " Рисуват ми мустаци на лицето" с " Боядисват ми ноктите", ако няма кой да му обясни, че едното е за забавление, а другото тежък и греховен макияж. 
Поне така мисля, иначе си права да - детската градина е за сериозни занимания и ако детето се върне гримирано, като малка Мис е нормално да има реакция. Ако в къщи не се 'лакирват' също. На мои познати баща им не разрешава никакви 'женски' работи, старателно отстранява гланца от комплект WINX, но от това мерака на момиченцата за гланц, лак и т.н отнети артикули не съм забелязала да е намалял. Но, това явно не е по темата.

# 23
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Мисля, че повечето изразили недоволство, са шокирани не толкова от лакираните нокти, а от това че са били лакирани в ДГ и то от учителката Wink В крайна сметка давайки децата си на градина, за която предполагам се и плаща не малко, очакваш да научат децата ти на по-практични неща за тяхната възраст, да развият мисленето им, речта, финната моторика и тн. и тн. А най-малко очакваш, че вместо да си върши работата, учителката ще носи лака си за нокти и ще го показва на децата, освен ако не е някоя младичка стажант-студентка Joy Не ми казвайте, че не схващате тънката разлика между това детето да се лакира и гримира в къщи и в детската градина  Twisted Evil А рисуането на лицето няма много общо с гримирането и лакирането. Както някой по горе сподели, ако ще се прави такова нещо, то родителите се предупреждават предварително. Да не говорим, че самото рисуване обикновено тематично е свързано с нещо, което правят в градината с опознавателна цел  Grinning

ммм, поставянето на лак ми се струва добро упражнение за финната моторика  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 3 521

ммм, поставянето на лак ми се струва добро упражнение за финната моторика  Mr. Green

Мда, би било, ако учителката беще оставила подопечните и ефирни създания да се упражнят върху нея.  Mr. Green

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
А рисуането на лицето няма много общо с гримирането и лакирането.

О, как да няма. Едно детенце на 4 не може да направи разлика между " Рисуват ми мустаци на лицето" с " Боядисват ми ноктите", ако няма кой да му обясни, че едното е за забавление, а другото тежък и греховен макияж. 
Точно това е разликата, рисуването на лицето, както и по-горе споменах, е тематично. В зоопарка се правят на животни. На халоуин се правят на чудовища. Чели са приказка за нещо си и се правят като героите в приказката. Отишли са на РД и са им нарисували лицата пак тематично, според това какво е партито. Не е просто да се рисуват за спорта  Grinning
feiam, абсолютно, но ако са дали четчицата на детето  Joy

# 26
  • Мнения: 5 710
Е, знаем ли сега каква е била темата, повода да й лакират ноктите в различни цветове и т.н. Не се споменава в условието. Просто си мисля, че когато казваме категорично "Не" на нещо, следва да имаме и убедително обяснение 'защо'. 

# 27
  • Мнения: 3 521
 10¢'s caffè&lounge, по-горе дамата е написала, че 2та цвята са различни, защото детето се е чудило кой му харесва повече и не е могло да избере...
Детето явно е видяло някъде въпросните лакове, защото ей така от въздуха на никое 4-годишно няма да му хрумне да се разкрасява вместо да виси по люлките. Къде? В чантата на учителката може би? Ами ако в чантата е имало диазепам както в небезизвестният случай от ноември в БГ?
Или още по-зле учителката се е лакирала и от там е тръгнал лафът. Е не ми е приятно да плащам еди-колко си евро и някой да си лакира ноктите вместо да чете, пише, рисува или там каквото е по план с детето ми.
Въпросът е, че децата са се занимавали с "предмет" абсолютно нетипичен за детска градина - е това вече е поне за мен е достатъчен довод за по-сериозен разговор с ръководството.


п.п. Иначе не съм против гримирането, лакирането, фризирането и т.н. на госпожици. Напротив, даже така най-добре ще се научат кое, как им стои и през пубертета няма да се излагат Wink

# 28
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
10¢'s caffè&lounge, по-горе дамата е написала, че 2та цвята са различни, защото детето се е чудило кой му харесва повече и не е могло да избере...Детето явно е видяло някъде въпросните лакове, защото ей така от въздуха на никое 4-годишно няма да му хрумне да се разкрасява вместо да виси по люлките. Къде? В чантата на учителката може би? Ами ако в чантата е имало диазепам както в небезизвестният случай от ноември в БГ?
Или още по-зле учителката се е лакирала и от там е тръгнал лафът. Е не ми е приятно да плащам еди-колко си евро и някой да си лакира ноктите вместо да чете, пише, рисува или там каквото е по план с детето ми.
Въпросът е, че децата са се занимавали с "предмет" абсолютно нетипичен за детска градина - е това вече е поне за мен е достатъчен довод за по-сериозен разговор с ръководството.


п.п. Иначе не съм против гримирането, лакирането, фризирането и т.н. на госпожици. Напротив, даже така най-добре ще се научат кое, как им стои и през пубертета няма да се излагат Wink

мисля, 4е госпожата е за упрек, Щото е донесла само 2 цвята  Rolling Eyes
мойта Щерка иска поне по един на нокът  Rolling Eyes Mr. Green

пп. докато ги лакира, може, да ре4ем, да им е казвала имената на пръстите, или да ги е у4ила да броят. методи на обу4ение 4рез игра_бол, знаем го вси4ки.

# 29
  • Мнения: 1 238
Лелеее момичета пак на спор се обърна темата...
Значи да доуточня- аз нямам нищо против гримът, когато е по някаква тема. Например в зоогическата градина всеки път и разрешавам да и рисуват лицето като някакво животинче или цветенца. Имам даже и едно детско комплектче с гримове- използваме ги от време на време, когато играе на принцеси. Но никога не ми е минало и през ума да я пусна на вън гримирана. Винаги след като се наиграе лицето се измива.
Лак- нямам против ако е детски лак на водна основа и ако е с образователна цел. Но това е истински лак и трябва да го почистя с ацетон- а знаете, че ацетона е все пак вреден препарат(говорим за 4 годишно дете)
Иначе лака за нокти не го е намерила в чантата на учителката. Жената ми каза, че лакирването била част от програмата им днес. Което толкова ме учуди в момента, че забравих да попитам с каква точно цел, но мога да я попитам във вторник. Иначе учителката е на 40 и няколко години.
Съжалявам, че създадох малък спор тук. Пуснах темата, защото наистина бях много учудена и ми беше интересно какво мислите вие и как е в страните, където живеете. Все пак в моето детство не беше разрешен лака, дори и в къщи майка не ми разрешаваше.
И сега като остаряла вече все още не използвам лак(работя като готвач и ноктите трябва винаги да чисти), не съм свикнала, а и май само през отпуската си мога да ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт