Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 5

  • 24 971
  • 295
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 770
ВЯРА , нашият ни взе 12 евро на квадрат , като в това влизат абсолютно всички проекти , заедно с озеленяване , геодезия , геология ,всички разрешителни от общината и т.н.,всичко за което се сетиш.С една дума не сме се занимавали с нищо , освен борбата с ВИК и ЕВН , но там нещата не са до проект или подпис , писала съм за проблемите в другите теми , само ще спомена , че ставаше въпрос за изграждане на трафопост в нашия парцел , което мисля няма отношение към цената на архитекта.

# 211
  • Балчик
  • Мнения: 249
vesel4e  пластините за автоматична вентилация ги видях при фирма Gelan в сайта им. Но иначе всяка фирма може да ги сложи. При мен фирмата е от Варна и казаха, че ще ми излезе около 15 лв. на прозоец. Но чакам утре крайната оферта и тогава ще кажа със сигурност.

pepita66 на нас са ни малки спалните. Едната за нас е около 10.5 кв.м. За децата едната е 12.5, а другата 14 кв.м. При вас са по-големи стаите. Аз исках още поне 15-20 кв.м. на етаж, но нямаше да издържим финансово за строежа. И без това с тези цени дето всеки ден се менят сме под въпрос докъде ще я докараме.

# 212
  • Мнения: 2 270
Вяра при нас мина така:
арх. 7,5Е на квадрат
геодезист 600лв.
геолог (с лабораторен анализ) 900лв
останалите специалности 7,5Е на квадрат (само да подчертая, че конструкторите са ни добри приятели и не знам дали въобще са взели нещо от тази цена)
 
Само да се похваля, че имаме одобрен проект, чакаме разни печати в общината, еййй опасни са тези бреее

На Ивка пожелавам здраве и много любов в новия дом, чакаме снимки Simple Smile

Видях много сладък проект, въпреки че не съм фенка на този стил...

И още снимки от къщички... леле мацки как ви завиждам, че сте минали етапа на груб строеж... ние имаме оферта за груб строеж и ни се извиха главите... егати скъпотията е настанала  #Cussing out

леле ани69, ти ме разби с тези цени...
Рени-малко ли ти се виждат или много???
Сключих договора с първата фирма при която ходих преди 15 дена.То в Русе май това е и единствената фирма ,която е обучена за този вид строителство като моето.

# 213
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 489
Според мен тез пластини винаги проветряват, няма положение в което да са затворени. Не знам дали бих си сложила такива отново. Духа ми  Embarassed
Иначе в момента имам само на 2 от 5 възможни крила.

# 214
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Според мен тез пластини винаги проветряват, няма положение в което да са затворени. Не знам дали бих си сложила такива отново. Духа ми  Embarassed
Иначе в момента имам само на 2 от 5 възможни крила.

И аз не бих си сложила - някакви си клапи ще ми казват кога да се проветрява, и ще ми духат по никое време, хм  Crossing Arms

# 215
  • Мнения: 3 770
На мен пък ми харесват пластините и не виждам защо да се проветрява през цялото време или пък те да ме карат да проветрявам ?!

Геалан са едни от водещите производители на ПВЦ дограма в Европа и GECCO е тяхна разработка.Ето малко инфо и снимков материал за различните пластини и мястото им на монтаж :

. GECCO (съкращението идва от GEalanClimaCOntrol ) е клапа, която може да се поставя на вече монтирани PVC прозорци от всички марки, без да се налага демонтиране на стъклопакетите или фрезоване на касата. Монтажът, при който не се нарушава целостта на дограмата, става за около минута и съвсем лесно механизма се завива в горната част на отваряемото крило. Вътре в него има алуминиево перце, което стои в отворено положение при спокойно време, но при поява на течение се затваря само. От вътрешната страна има малко лостче с индикация в червено, с което клапата може да се отваря и затваря ръчно по желание на потребителя.

GECCO се препоръчва да бъде поставян заедно с прозорци в слабо проветрявани помещения (изби, мазета, килери, тавани) както и във всички помещения с потенциален риск от изпотяване - най-вече спални или такива с вътрешна изолация.



 
    монтаж                                                                отворено                                                           затворено




  




  




   

# 216
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 489
***Диди***, моето проветрение е като първата схема, според мен си стои винаги отворена клапата Sad  и да забележим: слабо проветрявани помещения (изби, мазета, килери, тавани).

# 217
  • Мнения: 3 770
Слабо проветрявани, но и  във всички помещения с потенциален риск от изпотяване - най-вече спални или такива с вътрешна изолация.Може би нещо не ти са наред или не са монтирани , както трябва ?  newsm78 Когато ти се струва , че духа може да сложиш пред клапата свещ или запалка и да разбереш ,дали си внушаваш или наистина духа !  Peace

# 218
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 489
Имам тънко перде Simple Smile леко се полюшва. Споделям опит ... няма какво да им се монтира толкоз на тез клапи, това е един вид по-различно уплътнение.
Имам спалня с вътрешна изолация и без клапи за проветрение, е там нямам грам конденз ... така се получи, за моя голяма радост.

# 219
  • Мнения: 481
ани69, малкооо, много малко... но пък като се има предвид, че архитектурата сама си я правиш явно е средна цена.
Всъщност смятала ли си колко ти идва проекта на квадрат, при нас на 18Е, без да смятаме разрешителните, само проекта!

# 220
  • Мнения: 278
 При нас е 18 лева на кв.м. - архитектура , конструктивен , Ел , ВиК , противопожарна , земетръс , топлопроводимост

# 221
  • Мнения: 3 770
vesel4e , нямам идея защо нямаш конденз , след като почти 100% е сигурно , че при добра изолация и отлична дограма се получава почти пълна херметизация на помещенията ! Това е и най-голямото учудване на всички , които правят изолации и и слагат хубава дограма - изведнъж кондензът става повече ! Това го пише почти във всеки сайт за дограма , както и във форумите , като най-често задаван въпрос.Изходът е многократно и хубаво проветряване през целия ден.Целият процес на конденз си има физично обяснение , но не му е тук мястото да го обсъждаме.Но най-общо казано е , че се увеличава количеството вода на кквадратен кубик въздух , която вода , ако не се проветрява , се отлага по прозорците.

# 222
  • Балчик
  • Мнения: 249
Аз също си мисля, че ако се сложи пластината на поне един прозорец в помещение няма да има проблем. Моята кръстница много съжалява, че не си сложиха такива пластини. Те се нанесоха 4 месеца след измазването на къщата. Въпреки , че за тези 4 месеца проветряваха денонощно/ летен сезон беше/, сега не могат да се оттърват от влага и мухъл. Къщата им е с плоча и отгоре и PVC дограма. Прозорците са големи от трегера до земята/ на всяка стая са такива - френски ли бяха незнам точно/. Зимата направо вода им течеше по прозорците. Майсторите им казаха, че заради влагата в мазилките и заради плочата и PVC прозорците няма откъде да излиза влагата. Нямат вентилация. Така, че въпреки, че при нас климата е много ветровит и влажен аз съм за тези пластини. Решила съм на всяка спалня да сложа по една, в кухненския бокс една и на всекидневната 2/ че имам повече кубатура там/. Но всеки решава сам за себе си.

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 3 747
Като ви изтърве човек за няколко дни и ви изтича спирачната течност... Simple Smile

chudovisteto, не се виждат снимките, само начална страница на съответния сайт...

Синьо безвремие, това е и моя стил на къща, радвам се че не съм единствена гонеща вятърните мелници.   bouquet  newsm 

taigi, вие сте почти нанесени  Hug, супер и

Иве,, честито, да сте живи и здрави и щастие и любов без бетонни огради... newsm51



Ок, засегна се темата за конденза. Има ли дограма, според вас, която да не кондензира? Да не е причина за плесен в помещенията?
Някои казват, че при дограма от естествени материали нямало подобен проблем. Да, обаче при моя позната, обзаведена с парен бук (дограма), пак има конденз и то при не фрапиращи разлики в стойностите  на вътрешна и външна температура. Всъщност това е било целта, да се избегне конденза...да, ама не.

# 224
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 546
Като пусна щорите, и моята слепена дървена 35 годишна дограма кондензира между двете стъкла  Confused Аз в новата къща ще разчитам на естествените клапи на дървената обикновена дограма, които се получават от съхнене и измятане  Joy Тъкмо няма опасност да ми загасне камината или да ни свърши кислорода Mr. Green Имам горчив опит с алуминиева преди години, мисля да не се възползвам повече от новите технологии, освен за вратата на тоалетната Mr. Green Тогава нямах конденз и мухъл само в кухнята, защото терасата беше остъклена и нямаше такава рязка тепературна разлика.

Общи условия

Активация на акаунт