Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 5

  • 24 964
  • 295
  •   1
Отговори
# 75
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505

пууу тази pavletutka вярно за завиждане  Laughing Коледа в нов дом ще посреща... Браво мацка  Peace


Чул те господ.Толкова много искам,а моя се ми вика не се пренавивай може и да не стане.  Crazy

# 76
  • Мнения: 143
А аз съм толкова бясна, че ми иде да одера нечия кожа!

Снощи реших, че е минал договорения 1 месец с майстора, който ще ни прави окачените тавани и се обаждам. Уговорката беше да се чуем след месец, когато той вече ще е свършил с предишния обект. Звъня, а той ми започва да ми вика защо не съм се била обадила по-рано. Той вече бил вземал втори обект, на моренце мислел да ходи... абе, след два месеца ще може да ни поеме!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Shocked
А ние изгубихме един месец да го чакаме. Време, през което можехме да потърсим други майстори и т.н.
Изпаднала съм в нервна криза заради този идиот. Телефони нямат ли бе, ма... му!

В същото време, фаянсаджията ни каза, че сега в неделя заминава за Германия и щял да се върне Октомври!!!!!!!  Shocked

Е вече прекалиха! С хората се бяхме разбрали, договорили, стиснали ръцете, а накрая, какво стана....
Пак чакане...
Реве ми се Cry

Ще се оправим със ситуацията, но ме е яд, че в България 90% от хората работят така. Без оглед на загубеното време, нерви и пари на хората с които са се договорили. Ако аз работя по този начин, фирмата ще претърпи огромни загуби. Аз ли не съм нормална да гледам да спазвам сроковете и условията с клиентите си? Може би е грешно...
Както и да е, излях си го!  Sad

# 77
  • София
  • Мнения: 4 397
Браво pavletutka  благородно ти завиждам и нека посрещнете Коледа в новия дом  Heart Eyes

И аз мисля да преградя едно место за гардероб, но определено ще е с плъзгащи врати, че и без това не стана толкова широко колкото очаквахме
А и аз да питам нещо нали " нали извадихме документите и построихме"  Mr. Green та да поговорим за обзавеждане, минах през всички варианти за завеси, пердета и щори и накрая реших, че ще са пердета, ама гледам в едни нови списания, че ги дават да се влачат с по педя по дълги и седи добре, но колко е практично  newsm78

# 78
  • Мнения: 3 770
Anneese , съчувствам ти ! Имала съм такива случаи и вече си знам урока - като ми кажат след месец , аз досаждам през 2-3 дена , та да им напомням !  Mr. Green Но всяко зло за добро , излей си го и още някъде и ще се заемеш с проблема с нови сили !  Peace

kimba77 , хубаво си се замислила за обзавеждане , но някои решения стават окончателни , чак като видиш помещението.  Simple Smile Иначе относно влачещите пердета - тенденцията е доста стара , даже май не и тенденция вече  newsm78  , а аз лично ги възприемам на големи помещения с високи тавани ! Peace За практичното - не е практично !
  Grinning

# 79
  • Мнения: 2 270
kimba77-въпреки,че съм дизайнер и не трябва да говоря така-винаги казвам на клиентите си да се съобразяват първо с удобството и комфорта си и чак след това с модата.Модата се мени, но удобството трябва да е вечно.Когато човек се прибере в своя дом трябва всичко в него да му позволява да се чувста добре,а не да се притеснява, че скъпата му стъклена маса ще се оцапа или трябва да лъска до припадък подовете, защото било модерно пердетата му да се влачат 50 см по пода.Всеки сам трябва да прецени , какво иска.На някой хора им доставя удоволствие да домакинстват, на други не.Някой имат домашни прислужници и не ги бърка да си сложат стъклен абсорбатор например.Моя принцип на обзавеждане да личния ми дом е свързан с мобилността.Колкото нещата са по прости ,по непретенциозни и по мобилни-толкова по добре.Обичам разнообразието и постоянно размествам и преобразявам всичко .

# 80
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Аз пък ще си сложа точно такива пердета, които падат на дипли по земята, а не само я докосват, въпреки че е ужасно непрактично. Създават ми чувство за  разкош и разточителство.  И сега имам такива и много си ги харесвам.

Ани69, разглеждала съм твои интериорни работи и много ми харесват идеите ти.  bouquet

Иначе ние още не сме готови с архитектурният проект.

# 81
  • Мнения: 3 770
luda , те наистина са си разкошни и разточителни !  Peace И аз ги харесвам , но сигурно няма да посмея да сложа такива , не прекъснато ще ми бодат очите като се зацапат , а това значи да си скъсам нервите.Обаче с удоволствие ще разгледам твоите бъдещи такива ! Да сме живи и здрави да завършим мечтите си !    bouquet

# 82
# 83
  • Мнения: 481
Anneese, в неприятна ситуация сте изпаднали, още повече, че срокове гоните... но съм сигурна, че ще се справите, успех  Peace

pavletutka  Praynig

И аз предпочитам да ми е по-скоро практично, но всеки си има някаква лудост, без която не може колкото и да му е непрактично  Mr. Green Но евала на ани69, че е искренна с клиентите си... абе ще взема да я наема  Laughing (ако ме иска разбира се), че аз само се лутам и никаква точна концепция нямам... все разчитам къщата да ми говори  Laughing Ето примерно изобщо не знам дали ще има пердета, хем ми носят уют, хем са ми прахоуловители, хем не знам си кво си...

# 84
  • Мнения: 3 770
Rени , имало още една луда като мен , дето къщата й говорела !  Joy Моята засега само шепти , та не мога да я чуя дали да има пердета при кръглата камина или да няма !?  Laughing Иначе за другото сме се разбрали почти на 80% .  Peace

# 85
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Дидка,
ако аз имах такава кръгла камина насред стаята, нямаше да сложа никакви пердета, нито щори. Обаче зависи и колко близо са съседите. Освен това винаги можеш да сложиш или махнеш пердетата, ако те дразнят.

А като гледам колко често си сменяш картинката на ника, си мисля, че така или иначе не би се задоволила дълго време с една и съща обстановка.

Anneese, не може ли да си наемете майстори от друг град? Ще спят в къщата, но ще трябва да ги храниш.

# 86
  • Мнения: 3 770
luda , голяма чуденка ми са тези пердета за тази стая , искаме се нещо дето хем го има , хем го няма !  Laughing Ама ще видим , като стане готова стаята.
А пък аз съм зодия Близнаци и всичко ми омръзва бързо , все искам нови и различни неща и аватарът е малко доказателство за характера ми.  Laughing И в обзавеждането харесвам различни стилове , но най-много си падам по класиката.Апартамента ми е някаква смесица от кожа , дърво , стъкло и метал тук та ме,но всичко е светло.Вилата я направих в по-топли цветове.Един друг апартамент пък го боядисах в лилаво , огнено червено-оранжево и е в съвсем модерен стил.А бе , ако имах още една къща щеше да е в минимализъм.Но аз винаги пречупвам нещата през собствения си поглед и стил и никога не се влияя от модни тенденции , нито копирам директно някаква идея.А най-мразя до такава степен експлоатираните тенденции , че дори и да ми казват че съм задръстена или демоде , никога няма да си префасонирам жилището спрямо тях и да го направя масовка.
От едни пердета , къде се отплеснах !
  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 143
Това за пердетата така ме отплесна и мен. Сега и аз се замислих как точно да стане. Аз винаги съм харесвала чистите и естествени материи, комбинациите между светлината и тъмнината... не знам. Определно нашата мебелировка и цветото решение ще е в светлите нюанси, като само в някои кътчета смятам да се загатва и за тъмната ни страна  Wink
А с гипсаджиите за таваните - оправихме се. Както онази вечер нямахме никакви налични майстори, сега сме с двама и се чудим какво да ги правим.
Ако обаче нещата се развият както трябва - в четвъртък започваме таваните, а след 1 седмица фаянса.
Има светлина в тунела!

Харесах си един полски теракот - хубва е, цената е прилична и го има на склад. Оказа се, че лятно време се купува теракот, който е на склад, защото инъче чакаш есента да започне да се произвеждат новите партиди. В горещите месеци се преустановявало производството. Ама го разбрахме чак сега.
Намерих си и паркет, решихме камъка за стълбището и една колона, разбрахме се за ваните, душовете и т.н.... с две думи ползотворна седмица от към развитие на къщата след 1 месец застой.
А, и до общината за едно разрешително успяхме да отидем.

Успех на всички с къщите Simple Smile

# 88
  • Мнения: 3 770
Браво , Anneese ! Радвам се ,че сте решили проблема !  Hug Дано светлината в тунела става все по-голяма , докато излезете на светло !  Grinning Пък да стигнем до пердетата !

Ние най-накрая избрахме фирма за строежа измежду 5 количествени сметки.Ще подпишем договор до дни и се надявам август да направим първата копка !
  Peace

# 89
  • Мнения: 2 270
Диди-прати ми някой количествени сметки да си направя съпоставка.Аз имам само 1 и по нея смятам.Искам да съм наясно преди конструкторката да ми е дала сметките.
Аз реших да облицовам цялата нова къща с такива панелиhttp://www.build-respect.com/template/INDEX.HTML
/без баните/Поне близките 5 години-докато Тони спре да рисува по стените.Струва ми се практичнои и  лесно за поддръжка.Има ги най различни.

Общи условия

Активация на акаунт