Право на обезщетение от борсата?

  • 285 187
  • 759
  •   1
Отговори
# 315
  • Добрич
  • Мнения: 795
Здравейте,
аз работих на временен трудов договор 18месеца с брутна заплата 900лв.След като ми изтече договора и не ми го подновиха мога ли да се запиша на борсата и колко ще получавам?

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
да,можеш
колко ти е общия трудов стаж през целия ти живот

# 317
  • Добрич
  • Мнения: 795
Благодаря за отговора.Общия стаж е 3 год.

# 318
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря за отговора.Общия стаж е 3 год.

4м по 120 лв

ако си съкратена 4м по 240 лв

# 319
  • Мнения: 534
При 3 години трудов стаж, обезщетението за безработица е 6 месеца и за да бъдем по-точни, нека кажа, че в случая обезщетението ще бъде по 12лв. на ден Peace

# 320
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
да,грешката е моя до 3 години е 4 м

# 321
  • софия
  • Мнения: 60
здравейте, в края на месеца ми изтича майчинството и ще напусна фирмата ,по взаимно съгласие. имам около 10 години трудов стаж на минималната заплата ,колко месеца би трябвало да ми изплащат обезщетение от борсата. Благодаря!

# 322
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
щом напускаш сама стажа не е от значение
4 м по120 лв ще взимаш

# 323
  • Добрич
  • Мнения: 795
При 3 години трудов стаж, обезщетението за безработица е 6 месеца и за да бъдем по-точни, нека кажа, че в случая обезщетението ще бъде по 12лв. на ден Peace

По 12лв на работен ден или календарен ден (в смисъл 12лв по 22дни или по 30дни)

# 324
  • Мнения: 534
На брой работни дни! Peace и за всеки месец е различно, в зависимост от работните дни!

# 325
Здравейте,мили дами! Този месец шефа ми закри магазина,в който работех без абсолютно никакво предупреждение.Днес трябва да си получа трудовата книжка и имам информация,че е съставил някакво предизвестие.....и то кога!По закон трябва да ми изплати обезщетение в размера на една заплата,нали така?Трудовия договор ми е за неопределено време,ако има значение.

# 326
  • Мнения: 534
Ако не е спазил предизвестие - да, дължи ти една заплата! Peace

# 327
Ами предизвестието,което получих Днес е считано от 01.05.2010.....само че сега е 03.06.2010

# 328
  • Мнения: 534
Въпроса е в това дали ти ще се съгласиш да подпишеш предизвестие със задна дата. Все едно ти е връчил предизвестието на 01.05. и те освобождава на 01.06. Ако не се съгласиш трябва да си ти плати неспазеното предизвестие Peace

# 329
Здравейте на всички имам нужда от помощ,незнам какво да правя. От 12.01 съм на нова работа като съм назначена на трудов договор с 6 месечен изпитателен срок. На  1 юни разбрах,че ме съкращават,поради изтичане на уговорения срок, а той даже и не изтече. Въпросът ми е неправилно ли съм съкратена и мога ли да се запиша на борсата при това положение и ако мога какъв ще е размера на обещетението ми?
Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт