Право на обезщетение от борсата?

  • 285 198
  • 759
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 534
Договори се с него да те освободи на осн. чл. 71 и ще получаваш обезщетение 60% от осиг. доход. Peace

# 586
  • Мнения: 20
ivalinai, здравей!
Искам да ти благодаря за времето, което ми отдели и за дружеското отношение към непознат човек!

Вече получих първото обезщетение!
Благодаря ти за съвети и информация, която  ми даде.
Желая ти успехи и късмет!

# 587
  • Мнения: 4 615
Майчинството ми свърши на 13.09.2010 г. от 14.09 съм в отпуск и с предизвестие за съкращение. Предстои ми регистрация в бюрото по труда. Въпросът ми е там трябва ли да представя справка - декларация за размера на осигурителния доход и тя от НОИ ли се взима? Трябва ли да ми бъде издадена и подобна от службата, предвид факта, че съм била в едномесечен отпуск преди съкращението, т.е. получила съм една заплата от работата си. Благодаря.

# 588
Re: Право на обезщетение от борсата?
« #583 Събота, 16 Октомври 2010, 12:23 »   

Сайта на НОИ, но трябва да имаш ПИК


От каде мога да го взема ПИК

# 589
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
От каде мога да го взема ПИК

попълваш тази молба http://www.nssi.bg/content/spravki/Pr-11.doc и с личната си карта,лично отиваш в НОИ

# 590
  • Мнения: 4 615
Никой ли не знае отговорите на моите въпроси? Имам чувството, че тенденциозно се прескачат, не сега, всеки път... newsm78

# 591
  • Мнения: 534
ivalinai, здравей!
Искам да ти благодаря за времето, което ми отдели и за дружеското отношение към непознат човек!

Вече получих първото обезщетение!
Благодаря ти за съвети и информация, която  ми даде.
Желая ти успехи и късмет!

 Hug Жива и здрава!

# 592
  • Мнения: 3 835
Майчинството ми свърши на 13.09.2010 г. от 14.09 съм в отпуск и с предизвестие за съкращение. Предстои ми регистрация в бюрото по труда. Въпросът ми е там трябва ли да представя справка - декларация за размера на осигурителния доход и тя от НОИ ли се взима? Трябва ли да ми бъде издадена и подобна от службата, предвид факта, че съм била в едномесечен отпуск преди съкращението, т.е. получила съм една заплата от работата си. Благодаря.

не се изисква справка
само заповедта за освобождаване и трудовата книжка

# 593
  • Мнения: 4 615
Благодаря!

# 594
  • Добрич
  • Мнения: 795
Някой може ли да ми подскаже:15 дни преди отписване от Борсата ми предстои да започна работа.Чудя се да им съобщя ли,че започвам работа,или за 15 дни може и да "не ме хванат"?

# 595
  • Мнения: 534
Въпроса не е дали ще те хванат или не, въпроса е, че все пак трябва да бъдете коректни и при започване на работа да се обадите. При всички положения ще се види, че си започнала работа, така че техният проблем и никакъв, а ти ако те освободят след 15 дни няма да можеш да идеш отново там...

# 596
  • Мнения: 2
Здравейте!
Та въпросът ми е следния: от 11.2007 до 11.2008 съм работил в Б-я, след това работих в чужбина и от 6.2010 до 9.2010 отвново в Б-я. Искам да попитам имам ли право на обезщетение на стажа ми в Б-я?

Благодаря!

# 597
  • Мнения: 56
Мога ли да попитам освен трудовата книжка и молбата за напускане дали трябва да представя други документи в  бюрото по труда,защото има един образец Б4 или нещо подобно/става въпрос за дохода/,но не съм много сигурна,за който бях чела,че и той трябва да се представи?Молбата ми за напускане е два дни след изтичане на майчинството ми от 30.09.2010г.,а за отпуската която ми се полага след това са писали,че са ми я изплатили/което не е така,но няма значение/ и не знам дали трябва да попълвам такъв образец?!Ако някой е наясно може ли да ми обясни!Благодаря!

Мисля,че въпросът ми е същия като на Raffaella Sanzio,но не съм много сигурна!Ако е така извинявам се за повторението!

# 598
  • Мнения: 168
Мога ли да попитам освен трудовата книжка и молбата за напускане дали трябва да представя други документи в  бюрото по труда,защото има един образец Б4 или нещо подобно/става въпрос за дохода/,но не съм много сигурна,за който бях чела,че и той трябва да се представи?Молбата ми за напускане е два дни след изтичане на майчинството ми от 30.09.2010г.,а за отпуската която ми се полага след това са писали,че са ми я изплатили/което не е така,но няма значение/ и не знам дали трябва да попълвам такъв образец?!Ако някой е наясно може ли да ми обясни!Благодаря!

Мисля,че въпросът ми е същия като на Raffaella Sanzio,но не съм много сигурна!Ако е така извинявам се за повторението!

Регистрацията на търсещите работа лица се извършва лично в дирекция "Бюро по труда" въз основа на
1. Документ за самоличност;
2. Заявление-декларация по установен образец, утвърден от изпълнителния директор на Агенцията по заетостта;
3. Документи за придобито образование и/или квалификация;
4. Документи, удостоверяващи общ и/или служебен стаж, и/или осигурителен стаж;
5. Документ, издаден от общината, за регистрация по настоящ адрес;
6. Решение на Териториалната експертна лекарска комисия /Националната експертна лекарска комисия/ за лицата с трайно намалена работоспособност;
7. Други документи - в случаите, когато са необходими, и/или писмена декларация за удостоверяване на други обстоятелства

От тук http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=35/01&WA=Qand … .asp&QCatID=1

# 599
  • Мнения: 56
Благодаря за изчерпателния отговор Сvetence-stz !

Общи условия

Активация на акаунт