Моля успокойте ме!

  • 3 188
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 560
И аз да те успокоя.Не съм била бременна ,но много статии съм изчела по този въпрос.И знам че по едно кафе на ден не е вредно за беби.Още повече че имаш проблеми с кръвното.Не се връзвай.Според мен стига да не е прекалено силно(чак да те удари в петите Shocked) ,и с малко захар мисля че е нормално.

# 16
  • Мнения: 1 796
inesita, не се тревожи, аз не пия кафе, но това защото никога не съм пила, едно на ден съм чувала е позволено. А въздухът като е мръсен да не дишаме ли?

# 17
  • Мнения: 1 131
Докато бях бременна с първото си дете пиех по две кафета на ден и пуших цигари (не се хваля-това си е за убиване).Но бременността ми мина перфектно без да я усетя и се роди едно здраво детенце.
А сега-спрях цигарите,не пия грам кафе или алкохол(по принцип не пия изобщо алкохол),ям плодове,зеленчуци,не пия даже кола,която обожавах.Само минерална вода в промишлени количества.Изобщо водя здравословен начин на живот а около бременността все проблеми.Тази вечер пътувам за София.Ще ми правят амнио,заради висок риск от БХС.
Ха кажете ми на това как му се вика.Абсолютен карък съм.

# 18
  • Мнения: 1 763
Специално за кафето няма проблем. Питала съм си докторката, когато бях бременна. Аз дори го пия без захар, но естествено с мярка- по едно, две кафета на ден. Ниското кръвно също не е опасно, проблем е високото, особено в последните месеци.

# 19
  • Мнения: 60
Наистина ме успокоихте! Не, че не съм на същото мнение ( имам предвид за доброжелателите ), но нали знаете човек как се паникьосва -особено ако бременна! Почнах да се чудя дали не е излязло някакво ново изследване или нещо друго, а аз да не знам newsm78
А и женицата така ме гледаше как си пия кафето, сякаш извършвам убийство в същия момент! #2gunfire :2gunfire
Благодаря Ви мого, а утре ще питам и лекарката!

# 20
  • София
  • Мнения: 275
Не се притеснявай изобщо! PeaceДокато бях бременна, пиех по едно кафе всяка сутрин, тъй като и на мен ми беше ниско кръвното! Точно лекарят ми препоръча да пийвам по едно  кафе, заради това! Лека бременност ти пожелавам! Hug

# 21
  • Мнения: 1 691
Кофеинът може единствено да възбуди бебето, не да го увреди. Не се връзвай на такива приказки. Аз кафе не пия по принцип, но точно през бременността си позволявах от време на време - кога заради кръвно, кога просто непреодолимо ми се пиеше...
Щом не обичаш сладко, за кръвното са добре и солените напитки - айрян със сол или пък направо таратор, доматен сок (но без водка Mr. Green ), разреден с вода сок от морков и малко червено цвекло.

# 22
  • Мнения: 1 428
Както вече момичетата са ти писали спокойно.Едно кафе не е нищо.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Твоята приятелка заслужава сериозен тупаник. Как може да те плаши така!?

На въпроса - спрях кафето, щом забременях - в началото направих малко опит за безкофеиново, ама не ставаше (а и от бременността започнах да вдигам кръвното, не да го свалям - с други думи, от 90/60 с пулс 52 - което беше нормално за мен, се сдобих с кръвно 120/80 и пулс 65 - 70, Господи, имах усещането, че сърцето ми ще изскочи през гръдния кош директно).
Но.
Цял живот - вкл. и след раждането - съм пила огромни количества кафе, а като спрях цигарите - преди да започнем да бебеправим - още по - големи. И всичките ми лекари се надпреварваха да ми препоръчват да пия по едно кафенце сутрин (през лятото), докато бях бременна. Е, не го правих, понеже и с 1, и без него, все там съм. Но... Според лекарите не е проблем, ако си свикнала с него, да си пиеш по малко кафе - само не силно и не по 10 Simple Smile дневно...
И още едно Но.
Кафето никак не е ефикасно за целите, за които искаш да го ползваш в концентрациите, в които няма да започне да вреди на бебето ти. Не е проблем да го пиеш, но и файда няма да има, освен психологически.
Щом не ти харесва сладко, яж натурален шоколад (но имай предвид, че концентрацията на кофеина в него е даже по - висока от тази в кафето... което изобщо не го прави да ти е забранен.). 1/2 натурален шоколад ще те вдигне много по - бързо от кафето.
Също - айран със сол.
И газирани напитки. Но не тоник.

# 24
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
И аз като тебе се притесних,защото сестра ми ми пусна бръмбара в главата,че кафето било вредно по време на бременност.След консултация с лекаря ми и с момичетата от форума си пия по едно сутрин и се чувствам отлично,иначе все бях с ниско кръвно и ми прилошаваше.Ако искаш пробвай и с айрянче,много помага при ниското кръвно! Peace

# 25
  • Мнения: 1 085
Дрън дрън та пляс , както се вика.Някои майки и пушат докато са бременни което е много по - зле от кафето и децата им пак се раждат живи и здрави.Не се притеснявай от кафето , но и не прекалявай с това.Консултирала ли си се с доктор за твоето ниско кръвно?

# 26
  • Мнения: X
Тая твоята позната да се застреля. Да, ако пиеш по 5 кафета на ден и да ен си бременна не е полезно. Знаеш ли, че на недоносените бебета правят кофеин мускулно, защото дишат коремно и се уморяват и понякога просто спират да дишат. И с двете бременностти съм пиела по две кафета дневно, само с първата в началото ми ставаше лошо от него.

# 27
  • Мнения: 1 237
Не се притиснявай излишно!Това са глупости!Аз също съм пила по 1 кафе на ден,докато бях бременна.

# 28
  • Мнения: 583
Не съм спирала нес кафето през цялата си бременност, лекаря ми ме подкрепи, като изтъкна факта , че даже е полезно.

# 29
  • Мнения: 3 929
Аман от такива "компетентни доброжелатели"! Няма изобщо да ти навредят 1-2 кафета дневно. Достатъчно си се ограничила с другите неща, за да опираш до кафето. Имам чувството, че някои жени чакат само някоя тяхна позната да забременее, че да започнат да й натякват какво "трябва" и какво "не трябва" да прави.

Общи условия

Активация на акаунт