Клуб "Без грим, без токчета, без ролки" 4

  • 31 122
  • 674
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 447
Като хумата са, да, в такива пликчета се продават. Асса, не знам на какви си попадала, те са много мекички като текстура, не драскат въобще. За тялото - кафе. Не съм срещала купешки ексфолиант, който да ми допада повече.

# 61
  • Мнения: 2 386
Aсе, аз имам Клиник, тествала съм го, не си ме разбрала.. Simple Smile
Много на бързо ви изчетох, но искам да кажа, че съм накупила минисапунчета Рефан за САЩ с аромат на роза и ще си ги нося, каквито ще да са.
Мъжът ми обожава сапуните им със сантал, а аз - с едни делфинчета. Любими! Blush
Аз съм пристрастена към хлябна сода, ползвам я  - и за тялото с душгела, и за зъбките с пастата, и за лицето в мааалко количество с уош-а. Ами, много съм доволна, ако щете вярвайте!

# 62
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Олее,направих грешката да си взема един ексфолиант за тяло на Фрутини.
Голяма гнус се оказа, Хем розов и вонящ на малинова дъвка,хем с едни едри частици вътре (все едно парчета мосрка сол) и дере ужасно. Направо ме е страх да го ползвам. Че то утайка от кафе е къде по-фино като консистенция.

Учудваш ме, аз имах ексфолиращ душ гел на Фрутини ванилия с кафява захар  Heart Eyes
Е по-добро нещо не бях ползвала и миришеше леко и ненатрапчиво.

Аз мога да препоръчам за мазна кожа, но с дехидратиран горен слой козметика Slevert  Peace
Много лека текстура, едновременно овлажнява горния слой на кожата и успокоява долния.

# 63
  • Мнения: 3 447
Фрутини и аз съм ползвала с най-различни аромати, душ-геловете им не са лоши, маслата за тяло също, но ексфолиантите не ми харесват, след кафето кожата ми е много по-гладка.

# 64
  • Мнения: X
Олее,направих грешката да си взема един ексфолиант за тяло на Фрутини.
Голяма гнус се оказа, Хем розов и вонящ на малинова дъвка,хем с едни едри частици вътре (все едно парчета мосрка сол) и дере ужасно. Направо ме е страх да го ползвам. Че то утайка от кафе е къде по-фино като консистенция.

Учудваш ме, аз имах ексфолиращ душ гел на Фрутини ванилия с кафява захар  Heart Eyes
Е по-добро нещо не бях ползвала и миришеше леко и ненатрапчиво.

Lu-lq, аз душ-геловете съм ги ползвала и наситина не бяйа лоши. За това и се полъгах за ексфолианта. Моето е само ексфолиант,а не ексфолиращ душ-гел. Гъсто е, не ми харесва,ама тамън,няма да прекалявам,че аз иначе през ден се дръгнех.

# 65
  • Мнения: 3 782
Аз доколкото знам ексфолирането се прави най-много веднъж два пъти в седмицата.

# 66
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Мдам мойта кожа е чуствителна, не наблягам на ексфолирането, а с кафе ми идва много грубо.

# 67
  • Мнения: 423
аз попрочетух оттук оттаме темата, само че не разбрах, без грим и ролки о'к, ама с токчета приемате ли?

# 68
  • Мнения: 1 174
Разочарована съм много от Гарниер  Mr. Green А тези вътрешни пъпки са просто ужасни. И на мен скоро не са ми излизали, ама аз направих и един курс с бирена мая.
С какво ексфолирате кожата си? Имам предвид нещо домашно?Преди време го правех със сода, ама сега нещо не ми стиска Thinking


Не си сама в разочарованието си!  Mr. Green
Аз от тях отдавна се отказах, след като  редовно ми се случваше да ходя лъснала с "крем за моята кожа"  Crazy или другата крайност, да си  го свалям от лицето с най-леко движение на ръката по него, сякаш съм мръсна. Rolling Eyes
Днес си взех един Клинианс, пък да видим.Преди време го ползвах и напълно задоволяваше потребностите на кожата ми, но в един момент, не за първи път, се загуби от магазините и се принудих да давам двойно повече пари за мазила.А не мога да кажа, че съм двойно по-доволна Wink или въобще по-...Simple Smile
Има и друго, което си мисля: след бременността и раждането, по пътя на възстановяването, кожата ми се промени.Малко или много, но се промени и то не към добро.Стана леко отпусната, личат пори- изглежда дехидратирана и не знам дали това е временно мое състояние или така ще си остана, че и по-зле ще ставам с годините.Simple Smile

Иначе от содата съм много доволна.Simple Smile Много рядко вече я ползвам за зъби, но си имам една кутийка от крем (на Гарние  Laughing) в банята, която съм напълнила със сода бикарбонат и я ползвам за лицето.

# 69
  • Мнения: 3 782
Явно не съм ползвала само аз сода.
Иве, дано ти се оправи кожата,че наистина е гадно когато не е в добро състояние.

# 70
  • Мнения: 4 806
На мен желанието ми да си намеря - парфюм, който да е "моят", който да върви в комплект с душ-гел и лосион за тяло.
Изхвърлям всичко останало и си позлвам едното.
Точно си бях намерила пълно всичко (парфюма позлвах над 10 години) спряха му вноса, понеже не е от модерните.
А дубайското си е боклук.
Затова пак търся.
Това за содата ми стана любопитно. Ще взема и аз да пробвам.

# 71
  • Мнения: 289
Тези Fruttini наистина миришат много хубаво, но преди време си бях взела някакво масло с малини и сметана ... е, как горчеше това чудо не е за разправяне. Някой да не реши, че съм си похапвала от него  Mr. Green След тозми ми "горчив" опит не съм рискувала пак с тази марка.

Преди години и аз съм пробвала кестеновите трици - лицето ми стана на горящи червени петна, а не съм търкала силно и не съм с чувствителна кожа. Може ние с Асса да сме попаднали на някаква кофти марка, но момичетата с по-деликатна кожа да имат едно наум ако решат да пробват.

Иначе и аз съм фен на утайката от кафе. Купувам си от време на време разни вкусно ухаещи ексфолианти, но нищо не е толкова ефективно като утайката. Преди време съм опитвала и с морска сол - тялото става като коприна, сякаш е полирано. По-чиста работа е от кафето, обаче ако кожата е наранена някъде, щипе.

# 72
  • Мнения: 3 405
За момичетата с проблемни кожи- ако може отнякъде да намерите това:
http://www.docsimon.com/article/aknecolor-creampaste-30g-1

Козметичката ми използва подобен или същия, забравих. Нейния обаче на неоновите светлини в дискотека (например) свети с фосфорен цвят, което го прави неподходящ за вечерта, ако ще се ходи някъде  Laughing

# 73
  • Мнения: 4 120
ами този не свети,пък и аз го полагам за основа и слагам пудра,когато излизам ве4ер.Разнася се добре и не стои като маска.
Аз сега почиствам лицето си с тоника на рефан. Бях си направила лосион за лице по някаква рецепта от КМ-камфоров ,салицилов спирт и розова вода, но явно ми идва силен ,защото кожата на носа ми изгоря.Много го хвалеха в една тема.

# 74
  • Мнения: X
В момента ползвам розова вода вместо тоник и ми върши прекрасна работа. Peace

Общи условия

Активация на акаунт