82 черноморски акули в купа НЕМСКА вода

  • 13 547
  • 317
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 7 605
риен и парите , платени zа гледачка се приспадат от данъците  Wink та в същност плащаш по млако оотколкото иzглежда ... та според мен не си струва да си хабиш нервите и да си нервираш децата  Wink

...само ако и двамата работят, нали?

Риен  Hug наистина, потърси една Тагесмуттер, ако Ще и само zа една сутрин в седмицата. Или пък виж дали няма фитнес с Киндербетройунг, тук при нас даже има, и ти гледат децата беzплатно докато се потиШ  Wink

# 271
  • Мнения: 3 880
Да му държи влага, 7000 Е, ми с това аз бих оцеляла поне година бе!
700, Пепи, 700 Wink
За 7000 и аз бих го изяла моя с парцалите Laughing

# 272
  • Мнения: 9 052
риен и парите , платени zа гледачка се приспадат от данъците  Wink та в същност плащаш по млако оотколкото иzглежда ... та според мен не си струва да си хабиш нервите и да си нервираш децата  Wink

...само ако и двамата работят, нали?



ами окаzва се, че само ако е четвъртит  Joy

но аz лично бих попитала югендамта или щоербератера дали няма и други предпоставки  Wink
може да имат друг вариант zа помощ или подкрепа, когато майката се чувства толкова натоварена. не вярвам да няма, ама не zнам дали няма трябва да е ромбоиден  newsm78 или пък квадрат  newsm78

# 273
  • Мнения: 1 636
Точно тръгнах да пи6а и аz,че са 700. Риен,и ние сме на zагуба в неЩо,но са 2200?. Ама карай,виках zдраве да е,пари се иzкарват и харчат, ло6ото е, че и zдравето някъде се zагуби  Twisted Evil.
Татяна,мисля,че не трябва и двамата да работят,zаЩото имало някакъв нов zакон. Щойерката ми каzа,ако имам документи, че съм плаЩала zа Томас да ги давам, а той миналата год.е бил и под 3  Wink Не съм zапоzната какво се връЩа,тъй като не съм го давала никъде.

# 274
  • Мнения: 7 605
Цитат
Von den Aufwendungen für Dienstleistungen zur Betreuung eines zum Haushalt des Steuerpflichtigen gehörenden Kindes, können zwei Drittel, höchstens 4.000 Euro je Kind,

a) bei der Ermittlung der Einkünfte aus Land- und Forstwirtschaft, Einkünfte aus Gewerbebetrieb oder Einkünfte aus selbständiger Arbeit wie Betriebsausgaben und bei der Ermittlung der Einkünfte aus nichtselbständiger Arbeit wie Werbungskosten abgezogen werden, wenn die Aufwendungen wegen einer Erwerbstätigkeit des Steuerpflichtigen anfallen und das Kind das 14. Lebensjahr noch nicht vollendet hat oder wegen einer vor Vollendung des 25. Lebensjahres eingetretenen körperlichen, geistigen oder seelischen Behinderung außerstande ist, sich selbst zu unterhalten,
b) als Sonderausgaben abgezogen werden, wenn das Kind das dritte Lebensjahr vollendet, das sechste Lebensjahr aber noch nicht vollendet hat, sofern die Beiträge nicht nach folgendem Buchstaben c zu berücksichtigen sind,
c) als Sonderausgaben abgezogen werden, wenn das Kind das 14. Lebensjahr noch nicht vollendet hat oder wegen einer vor Vollendung des 25. Lebensjahres eingetretenen körperlichen, geistigen oder seelischen Behinderung außerstande ist, sich selbst zu unterhalten und der Steuerpflichtige sich in Ausbildung befindet, körperlich, geistig oder seelisch behindert oder krank ist. Bei zusammenlebenden Eltern gilt das nur dann, wenn bei beiden Elternteilen die Voraussetzungen vorliegen oder ein Elternteil erwerbstätig ist und der andere Elternteil sich in Ausbildung befindet, körperlich, geistig oder seelisch behindert oder krank ist. Erwachsen die Betreuungsaufwendungen wegen Krankheit, muss die Krankheit innerhalb eines zusammenhängenden Zeitraums von mindestens drei Monaten bestanden haben, es sei denn, der Krankheitsfall tritt unmittelbar im Anschluss an eine Erwerbstätigkeit oder Ausbildung ein.


демек, ако детето е под 3 години и не работят двамата, не се приспада ниЩи4ко.

# 275
  • Мнения: 3 521
А друга предпоставка има също - ако майката посещава шпрахкурс, интеграционен или нещо подобно и там няма осигурен бетройунг също връщат, даже ако пътуваш, защото нямаш такива налични на близо връщаха и някаква част и от транспортните, мисля, или ако е на мини джоб, но само, ако бащата е през това време също на работа. Останалото са геометрични фигури Mr. Green.

# 276
  • Мнения: 7 605
А друга предпоставка има също - ако майката посещава шпрахкурс, интеграционен или нещо подобно и там няма осигурен бетройунг също връщат, даже ако пътуваш, защото нямаш такива налични на близо връщаха и някаква част и от транспортните, мисля, или ако е на мини джоб, но само, ако бащата е през това време също на работа. Останалото са геометрични фигури Mr. Green.

Това никой не го оспорва. Но в слу4ая на Риен, в който тя не ходи ни на работа, ни на курс, не може да й се приспада ниЩо.

# 277
  • Мнения: 3 423
Не мога да повярвам, че толкова са
се вживявали и са ви разпитвали...
Все пак късмет, ако наистина трябва
да правите тест един ден. Горе главата!

Риен, съчувствам ти!


# 278
  • Мнения: 1 584
А за езика задължително ли е да имаш тапия?

# 279
  • Мнения: 3 880
А за езика задължително ли е да имаш тапия?
Да. (Документ за завършено образование в Германия също върши работа)

# 280
  • Мнения: 1 584
Бибе, идеята ми беше от изпит. Защото аз съм карала само курсове ама не съм държала изпит след тях Rolling Eyes

Аз да се похваля - имаме си нова пералня. Сега чакам да я тествам - много ЕнтелЕгентна е Mr. Green Старата ли нещо издишаше, геловете Персил ли са слаби ..уж перат добре и на 40гр, а петната си остават..и белите дрехи бяха сиви Rolling Eyes

# 281
  • Мнения: 1 610
Сърфи, каква брошура? newsm78 Аз защо нямам. Имам един лист A4 единствен.

Бум! За 7000 евро бих се проснала и умряла, ама честно.  Confused
Козметичката нямаше термин, тези хора не разбират, че е спешно!Направих си маникюр и се гримирах.И успях да си измия зъбите преди обяд. Mr. Green
След като публикувах седнах да мисля, какво да направя за себе си, явно никой няма да се инициира да облекчи ежедневието ми .И  достигнах до заключението за тагесмутер. Майка ми не искам да идва- не ми е от помощ, натоварва ме допълнително.
Днес пак го погнах моя на разговори, и го светнах, че имам нужда за себе си. Татянка, сещам се какво беше писала за киндербетроюнга във фитнеса още лани и още преди месец потърсих дали има в нашия фитнес. Имаааа, но членството е много скъпо според съпружието.Чул-недочул и ми вика, ааа 200 евро за 3 месеца.Изобщо напънах го да отидем няколко пъти,но все като се запътя натам / сега нали карам няма как да ме спре/ почва да мърмори, че има нещо друго да прави. А глупаците не дават информация по телефона, било сложно за обяснение.  ooooh!
За миниджоб започвам да се замислям за сутрините, когато Мая е на градина . Не че са ми тупнали 400 евро, но да съм сред хора, иначе ще се побъркам наистина. Или защо пък да не се запиша на курс?Все не ми е перфектен немския. Освен това ще пътувам до съседния град. Купон!
Забравих да ви похваля мъжа какво каза по повод ейнбюргерунга - 25+255+115 +20 - над 400 евро , пак пари ми струва  ooooh!

Както и да е, последната ми надежда е умното ми дете, днес се учим да не реве. И аз не й се карам вече, да се кара който иска. И днес баба й щеше инфаркт да получи малката като й награби някакъв сервиз за кафе. Бил скъп, бля бля. Пък аз не се трогнах , казах й да си го прибере, да не виси върху етажерката на показ  Mr. Green

Ще се оправя, щото съм кораво куче, но мерси за подкрепата. Наистина.

# 282
  • Мнения: 2 907
Ако решим да пътуваме из Европа с кола, трябва ли детето ми да има паспорт или акт за раждане стига?
Става въпрос за държави от ЕС.

# 283
  • Мнения: 1 610
Да не те подлъжа, мистик, но на нас ни казаха, че децата трябва са имат киндерпас, направихме им. После ни го искаха при регистрация в хотела в Италия. Като се замисли човек, то и Бг е държава от ЕС, я си представи да се опиташ да влезеш с детето без паспорт.  Joy

Видяхте ли, че стигнахме италианките? и те са на 82ра тема.

# 284
  • Мнения: 3 423
Да, детето трябва да има паспорт.
Ако държавите са от Шенген, едва
ли ще ви проверяват по границите.
Тоест, може и така да си пътувате.
И все пак си мисля, че документ трябва.

Риен, какви са тези суми, бре? За какво
са тези 25, 115 и 20 евро? Другото ясно.

България не е от Шенген, влизане и излизане
стават с лична карта или задграничен паспорт.
Ако детето е с български паспорт - и декларация.
Но Мистик едва ли визира тази държава от ЕС.

Ако днес някой е видял из нашия град тичащ мъж,
завързан крак о крак за жена, да знаете - Лиско.
Имали фирмена игра, цял ден търсели послания и
преминавали препятствия, нещо като Форт Бояр...
Из целия център. Това само хахави туристи го правят.
Тимът на моя герой станал втори, имат медали дори...

Общи условия

Активация на акаунт