82 черноморски акули в купа НЕМСКА вода

  • 13 533
  • 317
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 658
Ако решим да пътуваме из Европа с кола, трябва ли детето ми да има паспорт или акт за раждане стига?
Става въпрос за държави от ЕС.
Аха,трябва.Може да не го поискат иzобщо,но все пак.

# 286
  • Мнения: 3 880
Хубаво е детето да има паспорт, иначе може да имате неприятности, ако някой реши да ви провери, пък и в чужда държава ще сте все пак, добре е да може да се легитимира детето, ако се наложи. Нас досега не са ни проверявали на шенгенска граница, като преминаваме с кола, но аз за всеки случай нося и детския паспорт.
Ние, Леа като беше бебе, бяхме на почивка близо до чешката граница и единия ден решихме да прескочим до Чехия за няколко часа, тя нямаше още паспорт, но решихме да опитаме. Спряха ни, провериха на нас двамата документите, а за нея даже не попитаха. Какво е това бебе, къде са го помъкнали тия, тяхно ли е не е ли, каква националност- никой не се доинтересува, все едно имах сак с багаж до себе си ooooh! На връщане същата работа. Виж с моя български пас чичкото 2 пъти влиза в къщичката да го гледа под лупа Laughing

# 287
  • Мнения: 1 636
Мистик,детските паспорти са дълги години валидни.Направи един да ти е мирна главата.
А мъжът ми като иzлиzал от ДЕ му гледали доста продължително ту паспорта и ту него. НеЩо zа отвличане на дете ли са се съмнявали? На Томи паспорта е със снимка,където е оЩе бебе пухчо и почети не си прилича,но zа неговият пас никой ниЩо не е каzал.Може би другата год.
Бибе,и моят паспорт често с лупа са го гледали,но на БГ летиЩе. На границите на Калотина и Кула никога не са му обръЩали толкова внимание.

# 288
  • Мнения: 3 880
Бибе,и моят паспорт често с лупа са го гледали,но на БГ летиЩе. На границите на Калотина и Кула никога не са му обръЩали толкова внимание.
Е, аз преминавах немско-чешката граница все пак, предполагам българските паспорти не са толкова често срещани там, нормално е да се шашкат хората Laughing

# 289
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Лиске, имало ли е ТВ да заснеме състезанието?

Биба, не знам колко често се срещат бг-паспорти по чешките граници, но навремето доста народ е минал с подправяни такива, та затова може бе подозрението но митничарите. На мен ми правиха проблем, че не съм се подписала вътре Crazy и това при излизане от Чешко с влак, а пък бразилчетата как ги строиха за проверка  ooooh!

# 290
  • Мнения: 1 610
Мистик,детските паспорти са дълги години валидни.Направи един да ти е мирна главата.

По принцип родителите са длъжни да сменят паспорта, когато се промени детето и не си прилича със снимката. По наредба. Друг е въпросът, че никой не го прави.

Глей ква глупост създадох - Верно, че и членство в Шенген е важно. ooooh! Като ви казвам, че хич не съм наред ,не ми вярвате. Аз по природа съм си отнесена, като добавим и стреса  Whistling
Мистик, къде последно решихте да ходите?
Татяна, радвам се , че успя да навиеш баща си за Турция  Hug
25 евро вървят ръка за ръка с документа Nachweis für Staatsangehörigkeit на съпруга,. Въпреки, че цялото му семейство е родено в околията/ слава богу бабата не я проверяват/ трябва да пусне към Вюрцбургската ни управа антраг и разходите по обработката са 25 евро . Според мен е наглост!
115 евро за Zertifikat Deutsch,
20 евро за предварителен езиков тест за определяне на нивото

# 291
  • Мнения: 1 636
По принцип родителите са длъжни да сменят паспорта, когато се промени детето и не си прилича със снимката. По наредба.

Я го дай това черно на бяло, докато имаме време да направим нов. Иначе не хвърлям пари на вятъра сега zа това. Naughty

# 292
  • Мнения: 1 610
Хм, това ни го обясни беамтето, докато правихме на Мая паспорта.Но си права, че никъде в интернет го няма. Аз имам една позната в общината, ще я попитам пак в понеделник.

# 293
  • Мнения: 3 880
25 евро вървят ръка за ръка с документа Nachweis für Staatsangehörigkeit на съпруга,.
Е, той съпругът няма ли си аджеба аусвайз, в който пише Staatsangehörigkeit- едикаква си? Аз никакви такива нахвайзи не съм правила и съответно плащала.
На мен целия шпас ми излезе 255+ 12 (снимки)+ 12 (лична карта) И пак много ми се видя Embarassed Wink Има по-приятни начини да похарчиш 280 евро Simple Smile

Чико и на мен ми казаха, че може (не че съм длъжна) да подновявам снимката в детския паспорт, само стикера сменяли. Казаха ми че било безплатно, но снимките са с пари естествено. Аз мисля скоро да го направя, че моето хлапе в паспорта е гологлаво ooooh!

# 294
  • Мнения: 1 636
И на мен ми каzаха като се промени,че може да го сменя,но едно е може,а друго е трябва  Wink. Иначе zа какво да хвърля към 35_40? пак. Нали 1 път в годината го полzваме. Ако може само снимката да се смени Ще е идеално, но не са ми каzвали такова неЩо. Ще вzема утре да мина да питам. Но тя май снимката бе6е към 20? ако не се лъжа. Сега обаче се успокоявам,Щом твоята е оЩе гологлава  Laughing

# 295
  • Мнения: 1 242
Дзяк.
Време е нова тема да почука на вратата.

Урочасахте ми хубавото време. Ей на, станаха 30°C! Добре, че има басейни и езерца. Вентилатори, течение и сладолед. Mr. Green
А да, и забава. Ей тук да ви споделя малко смях в залата.

# 296
  • Мнения: 7 605
Риен, отиваме беz татко, Щом не иска, няма да го накараме на сила, я  Wink Нека си остане в Булгаристан  ooooh!

За паспорта ни каzаха, 4е детето трябва да си прили4а на снимката и като порастне, да се смени снимката. ОтиваШ с нова снимка в обЩината и ти я сменят веднага, не се иzдава нов паспорт.

Но ако Мойzана е френски гражданин, във Франция се 4акат 6 седмици zа детски паспорт  Sad  Ако е немски гражданин пък трябва да отидат до посолството....  Tired

# 297
  • Мнения: 3 423
Ухааааа, затова Байерн са богати!!! Защото
за всяко въшливо отваряне на компютъра, са
им необходими доказателства за националност
на клиента. Значи ли това, че копие от паспорта
и копие от документите за сключен брак не важат?
Много странно, мнооооого. Ама, дерзайте, ще стане!

Мамуни, днес миткахме из вашия вилает! Продължавам
да се впечатлявам от промените по трасето от нас до вас.
Най-много се впечатлих, че видяхме две конски каляски баш
пред Адлон, това е копирано от Виена. Смятам обаче, че ще
бъде повод за недоволство от страна на достата чувствителни
гражданя поради натрапчивата смрад от конските изпражнения
и дирята, която остава по пътя, дето са минали конете каляските.

Направих аграрен тен, дано не умра от болки в раменете нощес.

Като как ви понасят жегите, доволняги ли сте? Аз да.

# 298
  • Мнения: 1 610
Бибе, що мен питаш душо? newsm78 Аз започвам да придобивам тукашния синдром - приемам за истина и се сгласявам, не разсъждавам за нещата и да запитвам допълнително, тук не оценяват питащите и знаещите, затова ще си минавам измежду капките като незапозната и со кротце и со благо ще си постигам целите. Но е голям смях. Нищо, че съпругът ми бил с немска националност , ако бил беглец или от изтока нямало да може аз да взема по съкратената процедура за 3 години.  hahaha Освен това на тоя му казах, че в закона не пише, че трябва да съм пребивавала 3 години, а че отпада изискването за пребиваване по точка 1. а именно да е осем години , той обаче заяви саркастично, че ако искам да подавам и плащам по няколко пъти по 255 евро мога и сега да се пробвам...  Каза ми, че като нямам рентеферзихерунг можело да не стане, трябвало поне една рийстер да си сключа  ooooh!
Освен това/ как така сме имали кредит, и това можело да затрудни вюрцбурските власти при вземане на решение... Joy
Бракът- оле, видя се в чудо той, бил сключен в България. Имали ли сме семейна книга, щото иначе не важал  Joy
Много искам да получа отказ от Вюрцбург по някоя от тези причини, да видят тогава как ще ги отнеса като куцо пиле домат. Че адвоката ни скучае напоследък!
Досега господин Фукс / лиске, да не сте рода с него?/  ми създаваше впечатление на умен и запознат с материята човек.

# 299
  • Мнения: 4 138
мацки, дека да тража евтини билети бургас-мюнхен-бургас. за август.

Общи условия

Активация на акаунт