Въшките на почит!!!

  • 18 763
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 420
Аз тази година, за съжаление,  натрупах огромен опит и познания за въшките. От септември до сега, всеки месец по 2 пъти третирам въшки.
Мислех, че не е кой знае какво, но се оказа огромен проблем. До сълзи от безсилие стигах, вече се бях отчаяла и мислех да бръсна главите на децата (момичета!).
Въшките мутират и не се изтребват от тукашните препарати, те са с 2 активни съставки и няма голям избор. Отделно е възможна и алергична реакция.
Прерових Интернет, с хастара го обърнах за инфо.
Та ето какво открих:
за Европа, изресване с електрически гребен.
масло от лавандула, по 1-2 капки всеки ден зад ушите и на тила, любими места на въшките, но това е за профилактика, а също може да предизвика алергична реакция, та внимателно се употребява.
Аз сложих кана безцветна на децата, естествен продукт, полезно е за косата, особено след агресията с гребен и препарат. Подейства за около месец обаче....
Зехтин с капки лаванда - косата се маже обилно, както и се втрива в кожата на главата, после се завива платно с найлон и се седи 1-2h. Убива въшките, но не и гнидите, затова се налага след 5-7 дни повтаряне на процедурата.
Снощи ги бихме с Листерин. УМРЯХА  гадовете!
Отделно всичко в къщи се изпира с гореща вода, може да си представите на всеки 2 седмици, освен текущото пране, да се перат завивки, играчки, дивани и т.н.
Вече изпадам в тих ужас само като видя някой да си пипне главата.

# 31
  • Мнения: 467
Божкееее УжасТ!!!?!?!?! #Cussing out Sick Shocked
Момичета съчуствам ви!!!
За съжаление по мои скромни наблюдения, това с боядисаните коси си е мит. В училище и то в гимназията имахме една съученичка, която си ги внасяше от Сирия където ходеше лятото, че имала роднини. Майка и мажеше, мажеше.... и все въшки... А тя беше екстремиска, имаше даже няколко цвята на главата си.... но това не помагаше хич. Та редовно си въшлясвахме целия клас. Станахме специалисти по лековете. Кой каквото намереше докладваше и пробвахме повсеместно.Беше ужасноSad(

# 32
  • Мнения: 1 959
наистина на боядисана коса не ходят, повярвай ми

Мне.
Боядисвам се редовно от 8-ми клас.
И в Университета бях въшлясала.
Една въшка да има в съседния квартал, ще ме намери.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 099
... Или с грип може, а с въшки не  Mr. Green

Към въшки не знам някой да е развил имунна защита... Към вирусите, обаче - по-може.

Не знам защо сополите се бъркат с грип.
Моето бебе кашля от месец, но по веднъж-два пъти и то докато спи. Дали да го изолирам?

# 34
  • Мнения: 4 195
Ивонска изолираш без право на достъп, само купичка храна, капки и сиропи поне 3 вида и вода през една дупка му пускай Crazy
явно са си гадове тез шпинги, 27 години вярвам, че боята ме спасява и вие ме убихте ooooh!
но реално аз последния път ги хванах боядисана Rolling Eyes
гаднички са станали, като хлебарките - мутиращи ooooh!
желая успех на всички в борбата, ако чуя още някой лек или се сетя - ще пиша
а мацките в чужбина ако искат, да си дават адресите и да пращам газ и мас, сериозно Peace

# 35
  • Мнения: 3 674
...
Една въшка да има в съседния квартал, ще ме намери.

 Joy

# 36
  • Мнения: 12 665
Сега се сещам, че и мойта щерка от Америка си ги внесе. Беше на лагер 1 мес. и те се размножавали...

# 37
  • Мнения: 17 407
Олеле, ужас! Знам какво беше, когато аз въшлясвах- милата ми мамичка! Ако сега някоя от моите се сдобие с тези твари и дойдат при мен, ще се самоубия.... или ще си ходя така, кво пък. Може имунитет и към тях да се изгражда. МОже въшката да е вирус...

# 38
  • Мнения: 328
Мале УЖАС-така мразя въшките.Вече си мислех че ги няма.Когато бях малка редовно бях с въшки.А щом аз и сестра ми и познайте майка как полудаваше да ни чисти.И вече последно 1999г.ме подстригаха заради въшки и от тогва нямам.И си мислех че вече не съществуват поне в БГ де.Направо настръхвам като се сетя.Дано да нямаме този проблем че Теди с тая къдрева косичка незнам как ще се оправям.Ужас.
Аз последно се оправих с едно препартче бяха пуснали за въшки с мнооооого ситно гребенче че то ми помогна и на него нанизана на всяко зъбче прежда и реша и направо пада всичко но първо ме подстригаха и тогава.Небеше много късо до ухото. hahaha
Ама хич не есмешно РЕВЯХ постоянно че ме достригаха и вече ето 9г. си чакам да си порасне косата и все още ми е до сутиенна Joy

Общи условия

Активация на акаунт