Ремонтът в банята приключи. А сега?

  • 2 392
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 585
Вълк, благ човек си ти, но ако през почивните дни, мокрото вместо да изсъхне се увеличи... че даже и прокапе  Confused.
Ще спра централно водата в банята.
Ако съседите предявят искова за обезщетение, ще ги предевя веднага към
фирмата извършваща ремонта. Ако не разполагах и със съседния апартамент,
за един ремонт на баня би трябвало да търся квартира за фамилията си за
един месец. Това са панелки в края на града, а градът е на край света.
Хората се познаваме, живеем заедно от 1984г, то си е едно малко село.
Поздравяваме се поименно където се видим, мъже, жени, деца.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ще спра централно водата в банята.
Ако съседите предявят искова за обезщетение, ще ги предевя веднага към
фирмата извършваща ремонта. Ако не разполагах и със съседния апартамент,
за един ремонт на баня би трябвало да търся квартира за фамилията си за
един месец. Това са панелки в края на града, а градът е на край света.
Хората се познаваме, живеем заедно от 1984г, то си е едно малко село.
Поздравяваме се поименно където се видим, мъже, жени, деца.
  Точно така, но въпреки, че ТИ си собственика на съседният апартамент, ако И там има щети, то те отново трябва да бъдат отстранени от фирмата! Не за 1ви път чувам за фирма , която за да направи 1, разрушава 3, затова-търси си правата, защото в случая закона е на твоя страна!   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
Е, не те мисля тогава  Wink , щом имаш възможност да спреш водата, само в пострадалата баня /на много места, водата може да бъде спряна единствено на цял щранг, разбирай 7-8 апартамента/, а и имаш друга, в която да си се плацикаш - нямаш проблем.
Късмет и малко щети при поправката желая.

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Много неприятна ситуация, слагай очила или лупа и гледай плочка по плочка, но така както описваш ми прилича на сифон. Оставяш банята пусната водата и излизаш да наблюдаваш и петното какво е, ако е от вода си личи, ако е мръсна вода пак си личи.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Проверихте ли тръбите?

# 20
  • Мнения: 4 585

Скрити са тръбите, ако в понеделник петната от влага отдолу не са изсъхнали, значи е от тръбите.
До преди да ги скрият бяха запушени с тапи. Имаше един теч, но го отстраниха. Може при монтаж на другите части - удължители, батерия, кранче да се е спукало нещо.

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Вълк, казвай какво стана с петната? Има ли ги още? Че понеделник мина, пък те мислим.
И най - вече от фирмата какво казаха, някаква реакция вчера или днес?

# 22
  • Мнения: 4 585

Нищо, утре ще идват да решават, банята отдолу изсъхна, при условие, че не ползвам душа, а водата не е спряна, тръбите са под налягане.
Но пък петното в хола на другата съседка се увеличи.  Shocked
Може едната да се наводнява от сифона, а другата - от теч от тръбите за чиста вода.

# 23
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Вълк, какво е продължението? Откриха ли теча?

# 24
  • Мнения: 1 680
Коя е фирмата?

# 25
  • Мнения: 4 585
Samsara, страхотен аватар, поздравления.
Фирмата, чиито майстори преди четири седмици влязоха в банята ми е "САВ" ООД с офис в гр. Разград, бул Бели лом №30 бл Мусала ап.3. Входът е откъм спирка библиотека Боян Пенев на ул. Дунав. Бл. Мусала е на гърба на държавния архив, до бибилеотека Боян Пенев. Тел 084-660408, 084-662864.
Снощи фугирах, защото видях от къде излизат десетина миниатюрни кафяви мравки, които винаги са живеели в банята ми. Тая сутрин си взех душ, ако довечера съседката се разфучи, това ще е преливането от чашата.
Току що бях при стоматоложка, която ми лепи нещо си, и й предложих да ми залепи плочките една за друга. Тя каза че няма проблем, но банята ми ще струва колкота два апартамента с ремонтирани бани. Mr. Green

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Добре, де, ами "майсторите" не предлагат ли някакво разрешение на проблема?
Не може на всяко къпане да си на тръни...

# 27
  • Мнения: 4 585
Те правиха нещо, а тая вода можа да е от теча отпреди. Много е дълго за обяснение.
Не първо изчукват цокъла до пода, което открива фуга между панелите. Душът е в ниша между съседите и тръбите за чиста и мръсна вода, които са в друга ниша. Аз поисках да скрият тръбите за душа, но с равна стена. И те изградиха втора стена в нишата с влагоустойчив гипскартон, върху който залепиха плочките. Така се заформи едно затворено пространсктво, в което има три края на тръби - две за душа и един за казанчето. При монтажа са спукали кранчето и е капало в тази кухина, а тя е с незапълнени фуги долу и няма как да се види вътре. Затворено е от всякъде. Опитват се да ме убеждават, че течовете долу са от оня теч. Ще се види. Или ще се видим в съда, че почна да ми писва. Ако знаех че ще продължи толкова, щях да си купя една машинка за рязане на фаянс и да си я направя. Да лепя с Ц200 и да фугирам със силикон. Хората аквариуми правят със силикон, та не текат. Не съм на тръни.
И ако правите какъвто и да е ремонт, не бързайте да се разплащате, колкото и да ви мяцат на грлавата. Задържайте половината сума поне една седмица.

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Уф, направо ме плашиш. Хич и няма да я почваме банята тази година...

П.П. Ти наистина ли не пушиш? От вчера?

Общи условия

Активация на акаунт