ru-486

  • 10 055
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
четох за това хапче ру-486 искам да си го взема има ли го в българия

# 1
  • Мнения: 606
Аз пък искам ТУ - 154 да си взема.

# 2
има такова хапче провери в гоогле

# 3
  • Мнения: 606
Не казвам, че няма. Има и виагричка също. Мммм вкуснотийка.

# 4
  • Мнения: 606
Ха! Това е за аборт? Оттеглям се от темата.

# 5
това не е виагра тва хапче предизвиква аборт

# 6
  • София
  • Мнения: 1 508
Има доста нежелателни странични ефекти, освен ако не си самоубиец (има доказани смъртни случаи от него).

Ако се поразровиш малко, това лекарство в България се нарича Мифепристон, но не знам, дали може да се намери в аптеките, никога не ми се е налагало и надявам се, няма да ми се наложи да го използвам.
http://www.bgstuff.net/content/view/2205/557/

# 7
сигорна ли си че то прекъсва бременоста

# 8
  • София
  • Мнения: 1 508
http://www.life.org.ru/main.php?id=126

Според тази статия, Мифегин и Мифепристон са други търговски наименования на ru-486.

# 9
  • Мнения: 712
Не знам дали това хапче се прилага в България. Споменала си за Google, значи си чела материалите - прилага се в болница, в комбинация с друг препарат, за да има точно ефекта, който се цели. При всяко положение, безконтролното му приемане е много, много опасно и не се знае с какви последици.
Съветвам те, ако искаш да направиш аборт в ранна седмица на бременността, да се консултираш с добър лекар - има опции за аборт, които са щадящи в голяма степен.

# 10
  • Мнения: 606
Правилно ли се досетих, че си малка? Нямаш пари за доктор, не искаш вашите да разберат? Що не отидеш при майката на гаджето и да и поразкажеш за проблема? Може и да намерят пари и да запазят дискретност.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 508
Между другото, момичето трябва да се научи да чете внимателно - този препарат се използва само при доказана бременност и само под лекарско наблюдение. И като нищо след това може да се наложи и нормален аборт да прави, или да я стържат, или направо ще пукне от загуба на кръв.

Честно казано, всеки, който би използвал такова нещо, е чудесен кандидат за наградата на Дарвин.

# 12
  • Мнения: 4 586
сигорна ли си че то прекъсва бременоста
Сигорен съм, че това, което си намислила е много безотговорно към собственото ти здраве, детеродна способност и дори живот. Има и други решения. Самолечение от бременост е най-кофтито решение.

# 13
не сам малка но ме е страх от нормалния аборт и от възможността после да нямам деца

# 14
  • Мнения: X
Добре, де. Ако приемеш такова хапче и доказаната бременност се прекъсне, то после не се ли налага да те кюртират така или иначе? Защото едва ли плода се изхвърля.  Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 606
Под малка нямах предвид на 6 години. Разбираш ли, че без доктор няма да стане?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 567
Направо си е безумие това, което искаш да направиш!
Не мислиш ли , че последствията от хапчето може да са в пъти по тежки, от един аборт при специалист!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 508
Ще бъде повече от тъпо, ако се опиташ да пиеш тези хапчета. Абортът може и да не е 100% безопасен, но със сигурност е по-безопасен от тези хапчета.

Кампари, това хапче предизвиква и изхвърляне на плода, и толкова силно кръвотечение, че може и да не се наложи кюртиране (толкова силно, че вече има смъртни случаи).

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Като нищо може да се наложи кюретаж след аборт с медикаменти. Божа работа е дали ще се изчистиш само с тях. И никой няма да те пита страх ли те е или не. По-добре недей рискува, ами иди на лекар.

# 19
  • Мнения: 712
ако не разбираш руски, ето ти линк на английски за хапчето и механизмът на действие: http://www.abortbypill.com/
Ако трябваше аз да взема решение, бих избрала аборта с вакуум - мисля, че е много по-щадящ за майчиния организъм.
Това хапче се опитва да имитира спонтатен аборт, доколко успешно  Thinking
Но пак ти казвам, не съм сигурна доколко изобщо този метод се прилага някъде в България...

# 20
  • Мнения: 278
Тя не е малка, тя е с бедна сексуална култура. Как моето момиче стана тази работа с бебето? Ако ти не си поне малко отговорна за това, обърни се към някого да ти помогне. Забрави за всякакви хапчета и самолечение, има хора за всичко. И аз съм била в такава ситуация и знам колко е трудно, но моля те не прави глупости, моля те.   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 1 508
Тя не е малка, тя е с бедна сексуална култура.

А откъде знае за ru-486? Аз лично никога досега не бях чувала за него, проучих го след като видях темата тук.

# 22
  • Мнения: X
Има една книга (на една френска ако не се лъжа авторка), в която се споменава за тези таблетки.
"Настолна книга на жената" се казва.

# 23
  • Мнения: 278
Тя не е малка, тя е с бедна сексуална култура.

А откъде знае за ru-486? Аз лично никога досега не бях чувала за него, проучих го след като видях темата тук.
Питай нея.
Явно повече се е интересувала не как да се предпазва, а как да направи "криминален" аборт след това.
Аз знам поне 3 метода от народната медицина ... но не съм ги прилагала.

# 24
  • Мнения: 6 998
Хм, вчера или онзи ден попаднах по тв на Вероника Марс, която разследваше история с това хапче.
Това девойче като нищо да е чуло от там...Защото и аз не знаех за него преди филма. А съм уж с добра сексуална култура.

# 25
  • Мнения: 5 647
не сам малка но ме е страх от нормалния аборт и от възможността после да нямам деца

И смяташ, че използвайки някакво хапче с неясно действие няма да има последици за здравето ти? Евала.

# 26
най-добре да го задаржа голяма сам имам възможност да го гледам такаче ще го родя

# 27
само че ще сам самотна майка тъй като сапруга като разбра че сам бременна подаде молба за развод

# 28
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
не сам малка но ме е страх от нормалния аборт и от възможността после да нямам деца

А нещо да си чувала за вакуум - докъде стигнаха нещата - мъжете да даваме акъл.

Сега сериозно - RU-486 се ползва само под лекарско наблюдение и изобщо не е "цвете" - вакуума е доста по-популярен и ефективен при това с по-малка вероятност от усложнения. Ама си има ограничения в времето така че трябва да се действа бързо.

Всеки гинеколог ще те насочи към специалист който да ти помогне.

А защо го наричаш съпруг не знам...

Прасе е по-точно

# 29
  • Мнения: X
най-добре да го задаржа голяма сам имам възможност да го гледам такаче ще го родя
Това е добро решение!

само че ще сам самотна майка тъй като сапруга като разбра че сам бременна подаде молба за развод

А това пък просто не искам да го коментирам! Явно мъжът ти или не е наред на горния етаж, или просто си е търсил причина, за да подаде молба за развод. Може да се окаже, че ти прави услуга.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Миличка, струва ми се, че си правиш тш с нас.

# 31
  • Мнения: 1 454
 newsm09 newsm09 newsm09

Това някакъв майтап ли е?

Кога успя  за един ден да си промениш решението отпиене на хапче за аборт до раждане на детето...и изобщо...
Забрави за каквито и да било хапчета...
Аборта е елементарно нещо , когато решиш за себе си просто го направи...
Ако има опасност от усложнения чрез намесата на лекар, то поразсъждавай логично каква е вероятността те да са двойно по-големи , когато сама започнеш да се правиш не доктор...


Миличка, струва ми се, че си правиш тш с нас.

Абсолютно!

# 32
  • Мнения: X
Миличка, струва ми се, че си правиш тш с нас.

Едва ли си прави ташак, Саня. Или ако сега си прави ташак, то и тук също си е правила:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=304920.msg7796683#msg7796683

# 33
  • Мнения: 1 454
Ужас...съжелявам какво написах...
 Confused Confused Confused

Тцтцтц, всичко се връща - направи един нормален аборт или ако родителите ти са готови да ти помогнат роди бебчето и лека полека съм сигурна , че нещата ще се нормализират

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 3 041
Стига глупости.
Иди на лекар!
Заключвам това.

Общи условия

Активация на акаунт