идеи за колбаси в тиган

  • 7 012
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 283
Мами , моля ви помагайте ! дайте идеи за някакви колбаси, които да са подходящи за летния сезон, но моля ви нека да са на котлон, че фурната не мога да я включвам !
 искам да изненадам любимия  Heart Eyes , за което предварително ви благодаря !   bouquet

Ето едно предложение и от мен.
Пържен хамбургски салам, в средата изпържено едно яйце и украсата задължителна - салатка. Peace

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Извинявай, но вие с любимия ти на по колко години сте?!...

# 17
  • Мнения: 3 315
Това което ще ти напиша е бърза и вкусна лятна манджа. Пържиш в малко олио салам по избор- нарязан, ако имаш печени чушки ги слагаш след 1-2мин. Добавяш домати настъргани или нарязани и натрошено сирене. Може да се сложи по желание яйце и да се подправи с чубрица и магданоз.
     и аз го правя това - лесно,бързо и вкусно  Wink

# 18
  • Мнения: 884
Аз подлагам отдолу канапе от изпържена филия, и поливам със сос от кис.мляко, майонеза и чесън Peace

# 19
  • Мнения: 503
Ще ти предложа една много лесна рецепта за начинаещи домакини.Много често ме е спасявала ,когато  нямам предварително сготвено било за обяд или вечеря.
БЪРКАНИ ЯЙЦА С КАРТОФИ и КОЛБАС

Обелените картофи се нарязват на кубчета като за мусака и се запържват до зачервяване.Прибавя се колбаса и също се запържва леко.В това време си разбиваме  яйцата/по 2 броя на човек/ с подправки по желание и ги изливаме с постоянно разбъркване  при картофите.
Може да сложиш сирене,кашкавал на кубчета или топено сирене.Като се стегнат яйцата дърпаме ястието от котлота.Поръсваме с дребно нарязан магданоз и смлян черен пипер.Поливаме с кетчуп.
Поднася се топло.

# 20
  • Мнения: 244
 Laughing две идеи от други форуми - но и двете с кренвирши Laughing
те са от форума на дира - на Жозефине и на Амелия - леки летни ястия и се правят на котлон
ЛЯТНО ЯДЕНЕ С КРЕНВИРШИ
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=gotv&Number=194607131 … amp;sb=5&vc=1
- Josefine

КРЕНВИРШИ ПО ЛОВДЖИЙСКИ
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=gotv&Number=194607131 … amp;sb=5&vc=1 – Amelia

Всякакъв вид колбас може да се приготви и като байгнети - т.е. да се панира.

С меки салами можеш да приготвиш и омлети; да сготвиш с картофи като яхния (в тенджера)
Но и моя съвет е да пробваш да си разучиш фурната - какво толкова ...? Rolling Eyes Wink
успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт