Избелване на зъбите...., ама честно

  • 40 492
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 257
1. Зъболекар - каквото е описала Зора.
2. Лентички - няма смисъл, според мен, дори и скъпи.
3. Някакъв смотан гел за избелване на зъби за 9.99 ми дава повече резултати от много лентички за по $40. http://www.pluswhite.com/# (този с 5те минути. Държи се и повече от 5 минути, по желание на клиента. Изхвърлих синьото гадно гумено чене, защото е пародия на онези, които се отливат в зъболекарските кабинети, ако нямаш такова от там, просто мажи с кютип или с малко пръстче).

# 16
  • Мнения: 7 914
Благодаря, звездичке ... но сигурна ли си, че от водата за уста са ти се избелили?  Thinking
Нищо, де, ще пробвам и аз, иначе ползвам вода за уста на Аквафреш по принцип, но определено не действа избелващо Simple Smile
ми това е единственото, което ползвам +пастата за зъби.... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 786
А пастата за зъби каква е?
Избелваща?   Wink
Може би комбинацията от двете действа така.

# 18
  • Мнения: 7 914
А пастата за зъби каква е?
Избелваща?   Wink
Може би комбинацията от двете действа така.
пастата за зъби е екстра фреш, аз де факто и водата си я взех със същата цел( и съм много много доволна) , а избелването беше неочакван страничен ефект( кафето и цигарите бяха поне преди 2 години спрени) Peace Flutter

# 19
  • Мнения: 2 386
Болна тема ми е това. С ултразвук как е?

# 20
  • Мнения: 2 786
звездичке, благодаря, ще ги пробвам и аз в комбинация - не пуша и не пия кафе, ще намаля драстично и чая ... пък да видим  Wink
Като се сетя какви бели зъбки имах преди и чак ме хваща яд, ама чаят е виновен, знам си аз.
Макар че зъболекарката ми каза, че като смени човек средата (водата, храната) и това се отразява най-напред на зъбите - кариеси, пожълтяване, други оплаквания, които са липсвали преди.
Тя допълни, че почти всички "емигранти", чийто зъби лекува я уверяват, че оплакванията им започнали с преместването в другата страна  Thinking

# 21
  • Мнения: 7 914
 Joy
 на мен точно Холандия ми повлия добре на зъбите Mr. Green... спях да пуша, кафе да пия... чай и без това не обичам... Rolling Eyes

но е вярно, че чая не влияе добре на цвета на зъбите.. освен, след него или дъвки, или с шишенце с вода за уста, а може и четка за зъби да ползваш и да видиш след седмица-две-три дали ще има резултат Thinking


а я да попитам, бях чувала някъде, че след някой вид избелване зъбите стават много чувствителни .. вярно ли е? Thinking

# 22
  • Мнения: 2 786
Да, звездичке ... вярно е  Sad
Зъболекарката ми каза, че избелването на зъбите с агресивни пасти и гелове е просто противопоказно.
Емайла изтънява, зъбите стават чувствителни и започват да болят от сладолед, студена вода или просто ей така без причина.
Аз затова искам да пробвам нещо по-безвредно като паста за зъби + вода за уста  Wink
Бащата на едно бивше гадже е зъботехник.
И него питах за избелването, и той ми каза, че ако си обичам зъбите, няма да ги избелвам с гел и агресивни пасти.
Да не говорим, че от определени храни така или иначе емайла корозира - например като ядем портокал често направо си убиваме зъбите, та нямало нужда и от допълнителни вещества, освен ако не сме готови да сложим ченета.
Аз определено не съм готова за това  Shocked
Можете да си направите лек тест да проверите дали емайла вече ви изтънява:
1. "Дъвчете" сладолед - ако зъбите ви заболят - лош знак.
2. Жабуркайте се с много студена вода от хладилника например - ако зъбите ви заболят - лош знак.
3. Поставете върха на езика зад предните зъби и вижте дали "прозира" в долната част - ако прозира - лош знак.

# 23
  • Мнения: 1 147
а я да попитам, бях чувала някъде, че след някой вид избелване зъбите стават много чувствителни .. вярно ли е? Thinking

Болезнена е самата процедура и зъбите са чувствителни няколко часа/дни след това. В последствие това изчезва.

# 24
  • Мнения: 3 932
И аз говорих с мой познат зъболекар, та и той каза, че химическото избелване разушавало емайла на зъбите и, че цветът на зъбите бил съобразен с цвета на кожата...абе звучеше убедително...но аз все пак си пречупих информацията през моята призма и реших, че това се отнася само за редовното използване на избелващи системи, та ще пробвам все пак Wink

# 25
  • Мнения: 7 914
щастлива
аз дори не искам да го правя този тест, понеже си имам още последствия от бременността Confused....та с една дума отдавна съм за чЕнета ама още се боря и не им  се давам Flutter

Зора
 и не се завръща? Thinking

МИНЕрВАта

ще споделиш после резултата нали? може и със снимка преди и сега Flutter

# 26
  • Мнения: 352
... ако позволите едно малко ОФФче...  Rolling Eyes 

Може ли някой да ми обясни защо на всички канадци зъбите им са ослепително бели? Много пъти съм се чудила ген ли е това, хигиена, по-различн продукти за зъби ли...  newsm78   Де що видя канадец/канадка и като се усмихне - дзън! два реда красиви, равни, бели зъбки като от реклама!  Crossing Arms Много ще съм благодарна, ако някой хвърли малко светлина по въпроса, че това ме човърка вече 10 години.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 147

Не.
Временно е, минава за няколко дни, 2-3 при мен. Болката е осезаема най-вече в първите няколко часа, и по време на самата процедура.

# 28
  • Мнения: 7 914

Не.
Временно е, минава за няколко дни, 2-3 при мен. Болката е осезаема най-вече в първите няколко часа, и по време на самата процедура.
уф, подбуди ми любопитството  Blush...като кариес ли боли? Thinking питам , понеже се ужасявам от болка в зъбите и ми е интересно Blush Blush

# 29
  • Мнения: 2 786
босилек, може да е генетична особеност, може да е от водата, храната, въздуха дори ...
Здравината на зъбния емайл се предава по наследство.
Аз много си харесвам зъбите, красиво подредени, правилна форма и размер ... имам зъбите на майка ми, на баща ми бяха малко по-различни.
Пак хубави, но по-еднакви някак.
Има хора, които имат ужасни зъби, независимо от грижите, които полагат за тях ... въпрос на ген  Wink

Общи условия

Активация на акаунт