Полети с Wizz Air и Ryanair

  • 108 544
  • 852
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 201
Можете ли да ми кажете за ръчния багаж в Уиз еър, казвате че са стриктни за броя по един на човек, но интересува ме имат ли някакъв габарит (виждала съм такова приспособление на Изи джет, където си пускаш куфара и трябва да се събере, иначе чекират) или обикновена пътна чанта с прилични размери минава също? А за теглото как стоят нещата?
Аз ще пътувам само от Варна до София, с двете деца, мисля да взема един малък куфар на колелца, една пътна чанта, която обаче рискува да не се вмести в "дебелина 20см" и третият багаж да е чанта с фотоапарата, но това подлежи на обсъждане. 

# 136
  • там
  • Мнения: 14
И WIZZ ги имат тези приспособления и ако някоя чанта им се стори голяма карат пътника да я сложи там и ако се събира минава ,иначе- чекиране.На Софийското летище онзи ден имаше големи разправий за тези неща.Дори стюардеси правеха проблем на изхода за самолета за големината на багажа.

# 137
  • Мнения: 201
Zoe, благодаря за информацията!  bouquet
Изрових едно детско куфарче също на колелца, което би се побрало в желаните размери, явно то ще е, а не чантата, колкто и да ми е удобна...Но каката не искала да се черви с Мики Маус Embarassed, ще си го мъкна аз.

А това чекиране по нета лесно ли става, че тази опция избрах, да не съм луда да им давам пари да ми "продупчат билета"! Crossing Arms Статията по-горе е страшно поучителна, и аз чета всичко по принцип преди да натисна некст, че са такива шушумиги тия лоу кост!
А верно на Уиз еър преди известно време сайта беше бъгав, не приемаше резервацията ми и не ми позна регистрацията, та се наложи втори опит. Но пък ме прие и без багаж за чекиране, опцията с един куфар излиза автоматично май, но не са познали.

# 138
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Тези дни ще си направя резервация за билет София - Лондон . Още се чудя дали да е wizz air или изиджет  . И аз мислех да си взимам количката ,че моя син по големи разходки не си пада ама няма да ме огрее като гледам той е на 3г 3 месеца . И мен само това чекиране преди полета ме притеснява как се прави  newsm78  . 

# 139
  • Мнения: 27 524
И мен само това чекиране преди полета ме притеснява как се прави  newsm78  . 

През интернет - лесно и сигурно  Blush

# 140
  • Мнения: 5 710
И мен само това чекиране преди полета ме притеснява как се прави  newsm78  .  


Много лесно: Уиз няколко дни преди полета са така учтиви да ти изпратят един подсещащ имейл, че ще летиш. Уеб чек-ина се отваря 7 дни преди полета и се затваря 3 часа преди това. Така подсетена, отваряш сайта на уизз www.wizzair.com
и на заглавната страница в лявата колона има едно единствено поле оцветено в жълто, което се казва web check in, което натискаш. След което ти излиза един прозорец с 2 опции как да направиш чекирането. Аз по опция 2 чекирам, т.е само въвеждам confirmation code, който вече имаш от купуването на  билета,  както и датата. После с-мата ти търси резервацията и накрая като попълниш каквото те питат ( не помня какво, примерно брой багаж или нещо такова), ти излиза бордната карта, която трябва да изпринтиш и това е.
С бордната карта, ако нямаш заявен багаж за чекиране, а си само с ръчен трябва директно да се явиш на вратата за излитане, без да чакаш на опашката да ти издадат бордна карта.
Ако имаш чекиран багаж, опашката не можеш да избегнеш, поне на повечето летища.

Ръчният багаж - трябва да е 10 кг., куфар тип " 24ч" в стандартните размери 55х40х20 май ( това е размерът на куфара без да е отворен ципа за разширение).  
В този багаж от 10кг трябва да влезе и съдържанието на дамската  чанта, лаптоп, ако имаш, всичко. Някъде из зоната на чек-ин гишетата има определени места, които са с размерите на багажното в самолета над главата на пътника. Та, там си вкарваш куфарчето, за да си сигурна, че ще влезе, някъде го мериш по лентите че е 10 кг. и после си свиркаш доволен.

# 141
  • ES
  • Мнения: 2 172
............Бяхме с един куфар и освен че му сложиха червено етикетче Heavy,зощото беше 30 кг нямаше проблем че е само един.За ръчния багаж обаче много държат да е по 1 на човек и гледат големината и теглото.
Нали за билетите купени след първи април разрешените кг за една бройка багаж са 32 кг, защо са ви сложили лепенка Хеви? Караха ли ви да доплащате за свръхбагаж?

# 142
  • Мнения: 11 329
Предупреждението е за работниците на летището, току виж някой се сецнал като вдига куфара без да знае каква е тежината му и после трябва да плащат неустойки.

# 143
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
За онлайн чекинга, ви трябва документ за личност, паспор или лична карта, ще ви искат номера на документа като се чеквате. Бързо, лесно е и много удобно ако нямате друг освен ръчен багаж. На мен определено ми харесва така повече, вместо да чакам на опашка.  Rolling Eyes Внимавайте като попълвате да не сгрешите нещо, че за поправка на име или друго, Раян чарджат допълнително.  Peace

# 144
  • Мнения: 558
да сте чували, че Райанеър ще летят до Пловдив от септември? случайно мернах инфо, но е само из бг нет пространството. Вече летят до гърция/ Волос, ама е малко далечко от БГ.

# 145
  • Мнения: 3 034
Мислех да летя София-Мадрид и обратно с ИйзиДжет, обаче на мен лично ми се струва малоумно и крайно безотоговорно да се прнебрегва столчето за децата над 2 години, да не говорим, че млякото на сина ми е мой проблем, а не техен. Остава и диетата да му определят. Не съм видяла досега авиокомпания (редовна) да вози деца на 2,5 години без столчета за toddler и не искам да пробвам. Вярно, че с България Еър и Ибериа ще ми излезе 200 Евро отгоре, но поне детето ми ще е нормално обезопасено, ще пие каквото иска и ще си нося подходящ ваканционен гардероб.  Mr. Green По въпроса с детската храна/питиета и особено столчета, изненадвам се, че изобщо им е разрешено да возят малки деца без столчета, тук е забранено.  Naughty

# 146
  • София
  • Мнения: 30 210
Мислех да летя София-Мадрид и обратно с ИйзиДжет, обаче на мен лично ми се струва малоумно и крайно безотоговорно да се прнебрегва столчето за децата над 2 години, да не говорим, че млякото на сина ми е мой проблем, а не техен. Остава и диетата да му определят. Не съм видяла досега авиокомпания (редовна) да вози деца на 2,5 години без столчета за toddler и не искам да пробвам. Вярно, че с България Еър и Ибериа ще ми излезе 200 Евро отгоре, но поне детето ми ще е нормално обезопасено, ще пие каквото иска и ще си нося подходящ ваканционен гардероб.  Mr. Green По въпроса с детската храна/питиета и особено столчета, изненадвам се, че изобщо им е разрешено да возят малки деца без столчета, тук е забранено.   Naughty
Wizzair изрично ми казаха за столче, че е забранено   Crossing Arms

# 147
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 117
Kакви столчета, каква безопасност, та това е самолет не е кола. Колан се слага само при излитане и кацане, как ще вържеш едно дете няколко часа, при всичкото че другите се разхождат из самолета. Аз за първи път чувам за задължително ползване на столче от някоя авиокомпания, не нискотарифна имам предвид. Ни България Еър, ни Луфтханза, ни чешките авиолинии, ни Бритисх са ми искали столче.Аз пък трябва да съм малоумна да помъкна столче по летища и самолети.
А за млякото, това е проверка на летището, не на авиокомпанията. Предпочитам една обстойна проверка на всички, вместо някой малоумник да ни взриви във въздуха.

# 148
  • Мнения: 3 034
Doret , изумяваш ме. Не знам как не са ти искали като дете над 2 години задължително лети с именно toddler столче и то те са специфични, които отговарят на изискванията на авиокомпаниите ТУК. Пусни един Гугъл. не знам, сигурно ти летиш по марсиански дестинации. И както възрастните, така и децата над 2 години не са вързани нон-стоп. Важат същите правила като за коланите на възрастните, ама нищо - важно е да извисим глас.  ooooh! И да, малоумни сме всички, които си обезопасяваме децата и спазваме законите. Така немалоумните в България доскоро още си возеха децата без столче и в колите. Въпрос на хитрост вероятно. Иначе ааз ще съм радостна ако от София до Мадрид не ми се налага да мъкна и голямото столче , но от друга страна предпочитам да се натоваря и да знам, че детето ми е максимално обезопасено. Приоритети.

И за млякото ли сме малоумни? Интересно. С нормалните авиокомпании и на всички летища досега не са ме възприемали за малоумна, че нося мляко на сина си. Явно този епитет ти е сред любимите.

Току-що пак проверих - аз летя с Делта и после с Еър Франс - и в двата случая с изрично одобреното за летене столче, с което пътува синът ми и в колата. Мдам.

Последна редакция: нд, 04 юли 2010, 01:55 от simplyaven

# 149
  • Германия
  • Мнения: 8 107
Ъ, преди седмица в полет на Уиз в самолета пътуваше семейство с малко дете и бебе, бебето си беше в кошница за кола, нас също ни питаха, дали нямаме столче Thinking

Общи условия

Активация на акаунт