заболекар и бременност

  • 1 409
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
И аз ходих към 4тия месец , правиха ми зъб с упойка , просто трябва да кажеш на зъболекара , че си бременна

# 16
  • Мнения: 396
Имам един болен зъб, но се пазя да не се влоши.
Сега като прочетох какво се прави, няма да ме е страх толкова ако се наложи!

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
Правиха ми два кариеса, когато бях в 4-5 месец. Даже ми сложиха упойка. Зъболекарката ми каза, че няма опасност за бебето.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
В 5-6 месец ходих на зъболекар-нямах проблем

# 19
  • Мнения: 653
единствено не е желателно да се правят ренгенови снимки на зъбите

всичко останало може и по-добре да се оправи на време, а не да стане по-сериозно
защото може и до антибиотик да се стигне после

# 20
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Ох, ние напоследък не се пазим много  Wink А имам сериозни неща да оправям по зъбите си. Сега как ще си направя рентгенова снимка да се види кое как е?  #Cussing out Много съм глупава! Не че имам някакви сигурни индикации за 2 II, ама знае ли човек! Охх!  Sad

# 21
  • Мнения: 653
изчакай да видиш дали ще има две чертички или не

по принцип слагат едно наметало, предпазващо, ако се налага наистина снимка, се прави, просто е добре да се избягва при бременност

# 22
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз ходих 15 дни преди да родя и ми лекуваха Пулпит без упойка!
Лекаря виждаше състоянието ми и преценяваше как да действа и с какво!
Успех! Hug

# 23
  • Мнения: 128
И според мен не трябва да отлагаш зъболекаря. Не само, че има упойки, които могат да ти сложат при нужда ... По-скоро обърни внимание на мамите, които ти казват колко е важно посещението. В резултат на бременността зъбите се развалят ужасно много и моята зъболекарка ме вика на всеки 3 месеца на преглед и профилактика, за да взимаме навременни мерки и да не съжалявам след това.

# 24
  • Мнения: 78


           Да, има упойки. Аз лично ходих в 7-ми и 8-ми месец редовно, после когато се роди става много трудно да се отскубнеш и организираш, а и докато кърмиш има повече опасности - сега плацентата пази............

# 25
  • Мнения: 2 131
Аз ходих 15 дни преди да родя и ми лекуваха Пулпит без упойка!
Ай, ай, ай  ooooh!, това е жестоко просто. На мен онзи ден зъболекарката тръгна да ми вади нерв, който уж трябваше да е мъртъв след два пъти поставяне на арсен. Ама се оказа, че хич не е умрял... няма да продължавам с разказа.
Ама аз съм си виновна за това влошено положение - като бях бременна не отидох, а тогава дупчицата беше мъъъничка.
Така че ... трябва да се ходи на зъболекар докато проблемът е в началото, а още по-добре - на профилактични прегледи.

Общи условия

Активация на акаунт