Лош признак ли са съсиреците?

  • 37 730
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Аз имам тънка лигавица и съсиреци в някои от месеците, откакто правя опити за забременяване.

# 16
  • Мнения: 1 441
А как се справяш с анемията?
Аз пия желязо, витамини, тъпча се с шоколад - и нищо......
Ами да ти кажа честно до скоро никак не се справях. Реално на мен не ми пречеше в ежедневието никак - не ми е ставало лошо, не съм припадала, явно съм се научила да живея с по-малко хемоглобин и желязо. Но като започнахме опитите за бебе ме пратиха при хематолог и започнах лечение по схема с железни препарати - Ferrofolgamma - хем желязо, хем фолиева к-на. За 2 месеца влязох в доста добри норми и сега поддържам с лекарства само в 10 дни от месеца - веднага след цикъл.
Един от първите въпроси на хематолозите винаги е бил "Има ли съсиреци по време на цикъл?", казвам "Да" и те не казват колко е страшно и как е признак за ПКЯ или нещо подобно, а само, че вероятно така губя много кръв и се е зародила анемията. Загова и сега пия желязо в дните след цикъла.
При всички случаи обаче анемията трябва да се лекува - ако е тежка може да е причина за трудно забременяване.

# 17
  • Мнения: 2 096
Момичета,
да се включа и аз.. не бях се замисляла над връзка между съсиреците и поликистозата. Всъщност в началото на годината ми откриха поликистоза, която съм си я носила дълго време без да разбера. Винаги цикъла ми е бил съпроводен с големи съсиреци и когато на 2 месец от лечението с Диане35 ми изчезнаха съсиреците започнах да се тревожа че не се лекувам а по зле ставам и че ниват на прогестерона ми съвсем удариха нулата. Но иначе си се чувствам по добре от преди. Незнам дали има връзка но както виждате аз си имам и поликистоза и съсиреци.  Нека споделят и тези които нямат поликистоза а имат съсиреци... Само така ще сме сигурни че няма връзка между двете неща..

# 18
  • Мнения: 1 441
Момичета,
да се включа и аз.. не бях се замисляла над връзка между съсиреците и поликистозата. Всъщност в началото на годината ми откриха поликистоза, която съм си я носила дълго време без да разбера. Винаги цикъла ми е бил съпроводен с големи съсиреци и когато на 2 месец от лечението с Диане35 ми изчезнаха съсиреците започнах да се тревожа че не се лекувам а по зле ставам и че ниват на прогестерона ми съвсем удариха нулата. Но иначе си се чувствам по добре от преди. Незнам дали има връзка но както виждате аз си имам и поликистоза и съсиреци.  Нека споделят и тези които нямат поликистоза а имат съсиреци... Само така ще сме сигурни че няма връзка между двете неща..
Споделила съм вече Wink

# 19
  • Мнения: 3 376
Нека споделят и тези които нямат поликистоза а имат съсиреци... Само така ще сме сигурни че няма връзка между двете неща..

Ето ти малко такива мнения:

Аз откакто се помня съм с много тежък цикъл, като накрая (2-3 дни) изтича много тъмна кръв със съсиреци. Нямам никакви проблеми с яйчниците и матката и забременях от първият път.

Аз от как се помня нямам цикъл БЕЗ съсиреци. Много са ме изследвали заради тях, тъй като имам хронична анемия и гебя много кръв по време на цикъл, но нямам ПКЯ. Даже нямам никави проблеми с яйчниците.

# 20
  • Мнения: 811
Нека споделят и тези които нямат поликистоза а имат съсиреци... Само така ще сме сигурни че няма връзка между двете неща..
Съсиреци винаги съм имала, а поликистоза не знам какво значи, но от три месеца се мъкна по гинеколози и никой не го е споменал = значи нямам.

# 21
  • Мнения: 811
пратиха при хематолог и започнах лечение по схема с железни препарати - Ferrofolgamma - хем желязо, хем фолиева к-на. За 2 месеца влязох в доста добри норми и сега поддържам с лекарства само в 10 дни от месеца - веднага след цикъл.
Благодаря за идеята.
Поради проблеми с цикъла - продължителен, нередовен, болки в областа на яйчниците, световъртеж и умора ходих няколко пъти на преглед и изследвания, но успяха да констатират само анемия  newsm78

# 22
  • Мнения: 2 494
Гризка, споделям веднага! Откакто се помня имам съсиреци при цикъл, адски ми е болезнена менструацията и винаги съм 2 дена на легло и пия разни аулини и незнам какво. Нямам поликистоза, нито някакъв друг проблем.
Успех, мила!

# 23
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет на всички!
По темата..
аз също имам съсираци през първия ден, по-скоро приличат на част от нещо, което се отлющва ( незнам дали съсиираци е точната дума)
Всичките доктори, които съм посещавала, казват, че е нормално.
ИСтината, че че това нещо ми се появи след направен аборт, както и предменструалното кървене.

# 24
На мен по принцип ми е кратък и безболезнен цикъла,но този месец ми дойде с гръм и трясък-1во ми тече нещо лилаво,после станакафяво,след това червено и после пак кафяво??? newsm78странна работа???

# 25
  • Мнения: 533
Мацки, аз съм оперирана от миома. После като ходих на профилактични прегледи в Майчин дом, всеки път ме питаха дали имам съсиреци. Лекарят каза, че по теория съсиреците си били патология, т.е. не се считат за нормални. Аз преди операцията имах сякъш съсиреци, а сега нямам. Цикълът и преди, и сега, ми е много обилен, но сега съсиреци нямам - само малки парченца от лигавицата излизат - но въобще не са кръв. Лигавицата ми е доста дебела втората половина от цикъла. Една друга приятелка, преди да я оперират от киста на яйчника, имаше огромни съсиреци.
Относно цвета - нормално е да е тъмнокафяв, а алена кръв по време на М не би трябвало да има.

# 26
  • Мнения: 382
Едно време една гинеколожка ми обясни това със съсираците като следствие на овулацията. Матката се подготвяла да приеме евентуално оплоденото яйце и образува нещо си (е не помня как беше термина точно)..., което след това изхвърля по време на менструацията. Силните болки са следствие на контракциите на матката именно, когато изхвърля това, а съсираците са остатъците му. Спомням си, че тя ми каза, че е хубав знак, щото било потвържедение, че има овулация... Ох...ама как обясних само...иде ми да се нацелувам  Embarassed.

# 27
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Спко, обяснението е супер, ама ако и беше вярно Embarassed
Но може би аз просто съм изключение, защото когато нямах овулация и красиви цикли 45-85 дни си ги имах тез допълнения към продължителния, болезенен и мнооооого силен цикъл.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 123
Не си изключение Ва и аз бях така-много болезнен цикъл, със съсиреци и доста продължителен,а нямах  овулация и ми идваше през 3-4 месеца,а понякога и 2 пъти годишно.Сега след лапарото съсереците изчезнаха и цикъла стана не чак толкова обилен,но пък пак не е особено редовен-сега ми дойде на 45-тия ден.

# 29
  • Мнения: 382
Това беше много важно допълнение към знанията ми Simple Smile! Че аз много й вярвах на тази теза  newsm78...
И вече доста се притеснявах, че от много време нямам съсираци... Сори за подвеждането  Embarassed, но хубаво, че казах, за да се отърва от заблужденията Simple Smile. Явно все на доктори-специалисти попадам  Confused.

Общи условия

Активация на акаунт