Colief => запек?

  • 18 713
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
и при нас се полу4и същото след употребата на колииф,нещата се оправиха след като му давах лефакс

# 16
  • Мнения: 585
от колийфа се усвоява по пълно лактазата , но пък достигането на лактаза до дебелото черво където тя се превръща в еди-си какво/забравих/ улеснява изхождането , така че сравнително често срешам страничен ефект и на тези капки е запека

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
 drbobi  благодаря за информацията  bouquet
Моя приятелка е с хроничен запек и дано това и помогне

# 18
  • Мнения: 2 236
И ние също сме със запек от 4 дни и съм много притеснена. SadОбаждах се на педиатъра и той каза,че най-вероятно не й достига кърма и каза да се храним през 1-2 часа.Да,обаче аз усещам че гърдите ми не се пълнят като преди това,не са така напрегнати.След сукане като ги изцеждам няма нищо.Като обясних това на педито той каза да я дохранвам с Нутрилон на всяко кърмене по 60 грама да давам.И сега обаче като чета тука си мисля дали не е запека от капките Еспумизан дето давам???Въобще много съм объркана какво да правя?Дали да не я заведем при друг лекар да видим той кво ще каже?Споделете вие какво мислите?

# 19
  • София
  • Мнения: 1 155
да ви кажа моите послени набл#дения за запека.
Сашко си е още запечен- спряхме Колиф-а, минахме период без лекарства, минахме пак на Лефакс, Саб, пак почивка (ама коликите не минават), пак взех Колииф, сега пак Саб - определено мога да кажа, че не Колифа ни е запекъл, а си е до детето. Почти през цялото време - от 2-месечен не е акал редовно - на 2-3-5 дни. От 1 месец по предписание на педиатъра му давам Дуфалак всеки ден - в началото си акаше по веднъж всеки ден, но ето от 2 седмици и с Дуфалак пак се запече. Не ака 5 дни и снощи му направихме клизма с глицерин - ами детето днес е направо друг човек. Тези две седмици направо пишман станахме (дори бяхме на почивка в Турция - черни ни се видяха дните) - почти непрекъснато ревеше или мрънкаше Tired
Понякога се чудим дали реве от колики или от запек  Thinking
Днес купихме друго шише Дуфалак (че може другия да не сме го съхранявали правилно  newsm78) да видим дали ще си ака пак нормално. Докторката ни каза, че по-добре Дуфалак да му се дава - не се привиквало към него, защото иначе щели да си му останат така лениви червата  newsm78

# 20
  • Мнения: 585
не само Колийфа , а всички препарати срещу колики предизвикват запек , така че спрете и Саб и каквото друго там давате и едва тогава може да кажете дали си е така запечен , дъщеря ми ужасно се запече от Саб , но аз веднга се усетих от какво е и го спрях след няколко дни всичко беше ок . Саб няко доктори дават при упорита диария веднага ги запичало , всичко за колики унищожава газовете в червата и така затруднява , че понякога и направо стопира перисталтиката , така че спрете препаратите против колики и изчакайте , твърде вероятно да ревете от запек . Някои деца добре се повлияват от продукти съдържащи бифидус бактерии , млякото на Лактана Био е такова , а има и сухи препарати в аптеките

# 21
  • София
  • Мнения: 1 155
ок, ще спра Саб-а (и без това напоследък го давам съвсем спорадично - главно вечер или общо 2-3 пъти/ден ) пък ще видим

# 22
  • Мнения: 585
не знам дали кърмиш или сте на ам в момента , може да опиташ и вода да даваш повече , а при навършени 5 месеца мисля че не е проблем да захраниш с тиква например би трябвало добре да повлияе стомахчето ми , крушата също действа добре и подходящ плод за по-ранно даване , аз съм давала синя слива на Хип на 5 месеца и половина и добре я понесохме , тя разхлабва със сигурност

# 23
  • София
  • Мнения: 1 155
само на кърма сме, разбира се ... друга течност не иска.
А за захранването ще си изчакам до 6ти месец както си му е редът, защото и без това сме с колики сега камо ли друга храна да му се добави в менюто и вече ще съм  #Crazy
Продължава  да си е запечен и без лекарство за колики И със Дуфалак  newsm78

# 24
  • Мнения: 585
значи остава като вариант да опиташ ти да ядеш разхлабващи храни , при мен ако ям овесени ядки имаше зачестяване в изхожданията на бебчо , с голямата съм пробвала с круши , но определено се налагаше да изям поне 1 килограм за да и подейства

Общи условия

Активация на акаунт