Столче за кола (може ли да навреди)?

  • 3 502
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 311
Вероятно няма да му навреди, обаче:

Кошчето за кола е направено за кола.
Шезлонгът и кошарката за спане вкъщи.
 Peace Peace Peace

 Peace

# 16
  • Мнения: 1 763
Когато моето дете беше на месец и нещо, го занесохме на ортопед точно в кошница на Бертони, за да го попитаме дали е подходяща за толкова малко бебе. Той каза, че няма проблем, но сме я ползвали и още я ползваме само в колата.

# 17
  • Мнения: 4 292
Не мисля, че е проблем. Ако на детето му е некомфортно ще си проличи.  Wink

# 18
  • Мнения: 2 849
Като заспи го премествай в креватчето .Не е проблем да стои в столче,но не за дълго време .

# 19
  • Мнения: 9 814
Не е проблем.

# 20
  • Мнения: 4 018
Аз пък го ползвам като столче за хранене, откакто давам пюрета и каши и докато вземем истинско столче за хранене. И аз се чудех и ми е леко притеснено да го ползвам. Също слагам възглавнички, за да намаля извивката. Иначе нашето е на чиполино.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 115
Когато моето дете беше на месец и нещо, го занесохме на ортопед точно в кошница на Бертони, за да го попитаме дали е подходяща за толкова малко бебе. Той каза, че няма проблем, но сме я ползвали и още я ползваме само в колата.

Естествено, че няма проблем, няма проблем и за новородено, по цял свят не изписват бебетата от болниците, без такава кошница в колата...
Но питали ли сте го има ли проблем да седи вътре по цял ден....защото ако само там спи едно двумесечно, горе-долу това значи да е вътре по цял ден....
То не случайно се казва столче за кола, а не шезлонг, легло, кошче за спане, и т.н....

# 22
  • Мнения: 24 467
чела съм, че много малките бебета не бива да прекарват повече от 2 часа непрекъснато в такива столчета. нещо, свързано с дишането беше.

Чела съм книга на А. Бакюс, имаше подобно такова мнение. За малко бебе свободната чисто легнала поза е най- добрата. Бебе на 1-2 месеца не винаги ще издаде признаци за липса на комфорт, освен ако усещанията не са крайно остри и неприятни.
Лично аз бих използвала това приспособление само по предназначение. В къщи е имало периоди, когато бебетата са били с колики /по- скоро големия син/ и съм ползвала количката, но в нея тялото на детето е в положението, което заема и в креватчето.

# 23
  • Мнения: 1 080
Мисля, че е погрешно да се подпъхват каквито и да било възглавнички в столчето за кола - то така си е направено и така трябва да се ползва!!!
 Peace Peace Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 44 115
Мисля, че е погрешно да се подпъхват каквито и да било възглавнички в столчето за кола - то така си е направено и така трябва да се ползва!!!
 Peace Peace Peace

Така е, но това важи, когато се ползват в колата, защото намаляват сигурността на столчето.

# 25
  • Мнения: 15
На нас много ни харесва в столчето и откарваме по 3,4 часа сън.Ако на детето не му е добре или удобно,ще си проличи! Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 3 826
Синът ми от много малко бебе, до към годинка заспиваше през деня в кошницата и след това го пренасях в леглото му. Много му беше уютно и удобно в нея и не сме имали никакви проблеми с това, че прекарва определено време в нея Peace.

# 27
  • Мнения: 396
Те са пригодени за тази цел!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Няма да му навреди, но опитай да го преместваш на легълцето щом заспи.
Peace

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Няма да навреди

Общи условия

Активация на акаунт