Дневен режим в детската градина

  • 11 694
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 587
Дневният режим е:
7,00 - 8,25 ч - прием на децата;
8,30 - гимнастика;
8,40-9,00 - закуска;
9,00 - 10,00 - учебни занимания;
10,00 - 11,30 - свободни игри и занимания на открито;
11,30 - 12,30 - подготовка за обяд и обяд;
12,30 - 13,00 - измиване и приготвяне за сън;
13,00-15,30 - следобеден сън;
15,30-15,40 - игри за раздвижване (гимнастика)
15,40 - 16,00 - следобедна закуска;
16,00 - дейности по избор, игри на открито


И при нас е същият режим - само че в 16.00ч вече няма останали деца-тогава се прибира последното(моето  Embarassed)

# 16
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
В предишните постове четох за качеството на храната - не всичко зависи от готвачите. Наистина ашурето е като подсладена вода, в която плува варено жито. При нас в началото го провеха както си трябва, но после (според този прословут рецептурник) - както при вас. Кроасани не дават. В менюто на децата почти е изключена солта и захарта. Дори млякото и чаят не са подсладени (или почти не се усещат). Трябва всичко точно да се спазва и от всяка храна се оставят проби (според изискванията на ХЕИ). А има и доста недомислици в рецептурника - каша "Слънчо" - за десерт на деца от 3 до 7 години.
А снабдяването с хранителни продукти зависи от фирмата, сключила договор за доставка. Много пъти има разминаване в заявеното и полученото, в качеството също. За Пловдив специално снабдяването е централизирано, т. е. договорът е сключен на ниво Община, градината не може да си избира доставчика.

# 17
  • Мнения: 2 839
Много се дразня от тази 3 часова почивка следобяд. Те поне да спят, ами само си играят на котка и мишка с учителките.
Не е по темата, ама да си кажа аз  Wink

# 18
  • Мнения: 7 640
Много се дразня от тази 3 часова почивка следобяд. Те поне да спят, ами само си играят на котка и мишка с учителките.
Не е по темата, ама да си кажа аз  Wink

мойте за сега спят- и у нас, и в градината.
Пък и друго е да си починат, дори да не заспят, според мен.

# 19
  • Мнения: 2 839

Пък и друго е да си починат, дори да не заспят, според мен.
Съгласна  Peace , ама 3 часа .. Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 7 640
що 3 часа newsm78 По мои сметки повече от 2 ч. едва ли спят- пренесли са си режима и у нас Grinning

# 21
  • Мнения: 17 407
И щерка ми обича "безумни" закуски от сорта на ашуре и филия с масло и халва. Това с не/спането честно казано ме дразни, щото тя все още си спи на обяд и вкъщи, а там явно повечето не спят, говорят си и пречат на останалите. Да ги вдигат поне, иначе е мъка за всички според мен.

# 22
  • Мнения: 118
Моето дете е в частна детска градина "Ерих Кестнер" и менюто е здравословно - сутрин ядат топли сандвичи , в 10 часа задължително плод, наояд към основното ядене има пресни зеленчуци и натурални сокове.

# 23
Не е важен толкова режима , колкото да може да се храни сам , да се съблича и облича сам, в тоалетната сам , да се обува сам , да си бърше носа сам, да си мие ръцете сам.На това го учете.

# 24
  • Мнения: 2 448
Режима е идентичен във всички градини и при нас е като гореописаните, само да вметна, че след 8 . 30 при нас деца не се приемат. Каква е храната за съжаление мен не ме вълнува особено, защото моя така или иначе освен хляб и закуски нищо друго не близва там. В краен случай, ако има кренвирш или кюфте. За съня там спи у нас не.

# 25
  • Мнения: 1 364
И ние септември започваме, но на родителстата казаха:
закуска 8.30 ч
обяд 12 ч
следобеден сън 12.30 - 15.30 ч
следобедна закуска 15.30 ч
За обяд имало супа, ядене и десерт, през дена давали плодове, нямало вафли и т.н.
Но да си призная ми е трудно да го повярвам това за плодовете и вафлите, дано не съм права обаче


И при нас режимът е същият.

Общи условия

Активация на акаунт