Корнишони

  • 21 812
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 017


Искала си да кажеш 2 минутки за капачката нали?20 минутки са много,те ще се сварят направо.
Ами не. Това което съм написала съм искала да кажа. Варя ги 20-тина минути. Краставичките пожълтяват леко.

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
здравейте
а някой пробвал ли е да направи корнишони с пикант фикса на Д-р Йоткер
        аз смятам да опитам
Свекърва ми прави миналата година, не съм особено очарована......... Sad

# 17
  • Мнения: 1 175
Миналата година и аз пробвах с фикса на Д-р Йоткер-не ми харесаха и няма да повторя.

# 18
  • Мнения: 72
Миналата година и аз пробвах с фикса на Д-р Йоткер-не ми харесаха и няма да повторя.
И на мен не ми харесват с този вкус, нашите рецепти са си много добри Peace

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз ги правя така: редя корнишоните в буркана, слагам 1 с.л сол, 1с.л захар, 1к.ч оцет, бахар, черен пипер на зърна, нарязах лук и копър,

по тази рецепта, но на дъното един аспирин, заливам с вряла вода и един аспирин отгоре и обръщам бурканите докато изстинат. Стават хрупкави Peace

Аз съм правила без варене, точната рецепта не помня, но краставичките залях със студена вода. С топла, не се ли попарват Rolling Eyes

# 20
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Моите са като на pep-4o,задължително със синап,но и с добавка 1 дафинов лист.

# 21
  • София
  • Мнения: 903
Току що правих корнишони. ето и рецептата ( която ми е от свеки):
На дъното на буркана слагам 5 суп.лъжици оцет, 1 равна супена лъжица сол, 1 супена лъжица захар, 10тина зърна черен пипер, кромид лук, копър. Нареждам плътно краставичките, доливам буркана с вода, затварям и варя  докато кипне. След това веднага ги свалям от котлона. Стават много хрупкави и не са прекалено кисели.

# 22
  • Мнения: 800
Аз ги правя така: редя корнишоните в буркана, слагам 1 с.л сол, 1с.л захар, 1к.ч оцет, бахар, черен пипер на зърна, нарязах лук и копър, доливам с вода. Варя 5 мин.

и аз така! Избирам ги да са мънички, големите не са вкусни и стават по-меки.

# 23
Моите са като на pep-4o,задължително със синап,но и с добавка 1 дафинов лист.
                                колко синапено семе се слага на буркан?

# 24
  • Мнения: 9 109
Моите са като на pep-4o,задължително със синап,но и с добавка 1 дафинов лист.
                                колко синапено семе се слага на буркан?

от 1/2 до 1 кафена лъжичка

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моите са като на pep-4o,задължително със синап,но и с добавка 1 дафинов лист.
                                колко синапено семе се слага на буркан?

от 1/2 до 1 кафена лъжичка
Моята свекърва ми каза 1 супена лъжица.........  newsm78  Вероятно е объркала........

# 26
  • Мнения: 9 109

Моята свекърва ми каза 1 супена лъжица.........  newsm78  Вероятно е объркала........

 Naughty Naughty сигурно е кой койлкото знае  Grinning

# 27
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Аз слагам от най-малките кафени лъжички.

# 28
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Миналата седмица правех, краставички. Аз ги правя така:
Слагам оцет до ръбчето на буркана.Лук на шайби, 3-4 зрънца чер.пипер, и толкова бахар, половин кафяна лъжичка сенап, чаена лъжица сол, и чаена лъжица захар,слагам също и копър.
Доливам с вода и ги варя само 3-4 мин.

# 29
  • Мнения: 14 490
една скилидка чесън, няколко колелца лук, копър, зърно бахар, няколко зрънца чер пипер и заливам с маринатата на д-р йоткер. не се заваряват Peace

Общи условия

Активация на акаунт