"Само ти си мислиш, че не изглеждаш на 30г.???!!!!"

  • 5 412
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
А какво те възпира да родиш дете?  Simple Smile

Е сега ,  ще си разваля фигурата заради някакво си дете Laughing

Остави раждането, грижи има после.

Говоря го от опит на жена , която до 30 не искаше деца.

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Права си за себе си- никой няма право да ти натрапва желанията си, още повече да звучат като ултиматум. Но...не си избрала подходящия подход- не става с избухване, не става с кофти реплики, не става с рогата напред. Това, в случай, че искаш семейство с въпросния човек.
Какво ти пречеше да отговориш примерно "работим по въпроса", "разговаряме за това", "търпение и това ще стане"...или поне нещо не толкоз заядливо? Вие сте на нокти още преди да сте се сродили, какви ли теми ще пишеш живот и здраве?
Дай по-меко, свекървите не хапят, поне в по-голямата си част. Жената иска внуци, разбери я, обясни й така, че и тя да те разбере защо още няма. Бъди по-мила с майката на бъдещия ти съпруг. Ще ти се върне стократно каквото и да направиш.  Peace
Всичко е чудесно, само че защо Ерика трябва да се нагажда? Не стига, че грубо са навлезли в личното й пространство, ами че на всичко отгоре, тя трябва да се чуди как да "замазва" проблема? Какъвто въпроса, такъв и отговора.

Защото е по-добре. За всички.

# 17
  • Мнения: 4 292
Мисля, че няма нужда чак да не стъпваш там.  Grinning Разбирам те, не е хубаво някой да се меси в нещо толкова лично, но помисли - за да ти каже толкова неща, значи някой нещо и е споделил или намекнал. Оставам с впечатлението, че половинката ти иска деца, а ти - не. Майката просто е взела страната на синът си.
Иначе, аз не считам, че 30 г. е преклонна възраст да роди една жена, особено в днешно време. Даже напротив, за предпочитане е пред прекалено ранното майчинство.

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Отново перфектно изказване на Клото!  Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Мисля, че няма нужда чак да не стъпваш там.  Grinning Разбирам те, не е хубаво някой да се меси в нещо толкова лично, но помисли - за да ти каже толкова неща, значи някой нещо и е споделил или намекнал. Оставам с впечатлението, че половинката ти иска деца, а ти - не. Майката просто е взела страната на синът си.
Иначе, аз не считам, че 30 г. е преклонна възраст да роди една жена, особено в днешно време. Даже напротив, за предпочитане е пред прекалено ранното майчинство.
И какво, ако не иска деца? Бъдещата свекърва с този "разговор" ще й обърне мнението ли? И тя изведнъж ще заиска неистово?
Темата за децата е възможна единствено между авторката и мъжа й. Всичко останали могат да дишат спокойно и да си гледат работата.

# 20
  • Мнения: 3 423
Хахаха, не стига, че си на 30, ами
се и лигавиш, като ти го напомнят.
А можеше да ти кажат, че си на 40.
А защо не и че изглеждаш като на 50.

# 21
  • Мнения: 804
Мисля, че няма нужда чак да не стъпваш там.  Grinning Разбирам те, не е хубаво някой да се меси в нещо толкова лично, но помисли - за да ти каже толкова неща, значи някой нещо и е споделил или намекнал. Оставам с впечатлението, че половинката ти иска деца, а ти - не. Майката просто е взела страната на синът си.
Иначе, аз не считам, че 30 г. е преклонна възраст да роди една жена, особено в днешно време. Даже напротив, за предпочитане е пред прекалено ранното майчинство.
Е, към това просто няма какво да се допълни.

# 22
  • Мнения: 2 180
Пфуу, аз пък съм съгласна с авторката. Ако не се налага, не ходи там, егати жената! Ама как ще ти говори така! Щом от сега се бърка и меси, където не и е работа /че и нетактична и обижда!/, не ми се мисли какво ще става по-нататък.  ooooh! Дано твоичкия не е мамино синче и да се влияе, че много трудно ще е иначе.
Има време за деца и по-добре да са планирани и желани, отколкото да се появят ултимативно, а и второто би било жалко всъщност....

# 23
  • Мнения: 215
И аз от доста години чувствам все на 18 г. Wink
Но, времето не пита. Колкото и добре да изглеждаш годините си оказват влияние.
Навремето снаха ми ме агитираше за дете, че се гледа лесно на млади години а аз се дърпах.
Сега имам дъщеричка на 3 г. и май вече ще си призная, че е била права.
Е, с малко съм прехвърлила 30 г. Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 308
   За да съм честна ще кажа, че май повече те е заболяло от изказването за външния вид, а не толкова от това, че се намесва в една деликатна тема.  Поне аз това разбрах от поста ти и от заглавието на темата. В този случай мисля, че преиграваш. Чак пък да не стъпваш в дома й. Поне на мен ми се струва пресилено.

   Ако погледна от другата гледна точка, намесата в личните отношения с бъдещия ти съпруг, по скоро бих те разбрала, но ако съм на твое място пак не бих взела толкова крайно решение, въпреки грубото изказване. Може да й обясниш, че за всяко нещо си има време, вие със сина й сте умни хора и ще налучкате подходящото.

   Айде малко и да се посмеете. Имам да свалям още 7кг. от бремеността. Взех си панталон, който много се хареса на свекървата. След седмица си взех същия модел, но друг цвят. Свекървата идва на гости. Разглежда го, вижда размер L (и предишния размер беше същия, но тя не го беше видяла) и казва.: "Ама ти си взела размер L (като чели аз не знам). Сигурна ли си, че ще ти стане. Да не ти е малък. Този на мен ще стане." Ако си мислете, че се опулих така    Shocked, грешите. Правих така    Joy. Е не ми стана приятно, ама и толкова й обърнах внимание. Ама все още се виждаме, пък и си говорим.

   По принцип съм доста остра и винаги директно й казвам, ако нещо ме подразни. Но трябва да направи някоя много груба грешка или изказване, за да не й простя.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Лоша невесто,

На теб кое ти стана неприятно - това, че ти е казала, че приличеш на 30-годишна или това, че иска да раждаш? Не мо`ж излъга природата и около 30 вече е време за първо раждане.

# 26
  • Мнения: 1 897
Реагирала си прекалено крайно и много добре го съзнаваш, иначе нямаше да пуснеш темата, нито да използваш този ник.
Ако действително си се подразнила от намесата в едно толкова лично решение като това да имаш дете, а не е било засегнато самолюбието ти и ако наистина имаш претенциите да се държиш на ниво не би обърнала разговора в махленска свада.'Тропането' с краче пред любимия и заричания от сорта:'Аз у вас повече няма да стъпя' могат да ти изиграят единствено лоша шега и не те представят в много добра светлина.
Разумния отговор според мен е бил:'Не се тревожи, ще имаме деца един ден.Нека ние решим кога.'
Да разваляш отношенията си и да 'късаш' с хората около теб, особено с човек толкова близък до любимия ти, колкото неговата майка само заради това, че не е съобразила и е била нетактична е прекалено и грубо.Надявам се разбираш, че подобно отношение и поведение в живота няма да те направи по-щастлива.Нито теб, а още по-малко хората около теб, които обичаш.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Само не виждам къде е "вината" на "лошата"? Тя и ника си е сложила в кавички, ако някой обърна внимание...
Вчера като ме подхвана, виждаш ли сина и колко много искал деца пък аз съм се дърпала, и аз и обеснявам, че има време нямам още 30год., повечето ми дружки нямат деца,не ми е фикс идея детето, пък и според мен и други хора, не приличам на 30г- тя ми отговори, че само аз си мисля че не изглеждам на 30! ooooh! Ей откачих smile3516 smile3515, такива ми дойдоха на устата да и кажа, добре , че се стърпях и след 5мин си тръгнахме!

Била е достатъчно добре възпитана и деликатна, щом се е сдържала и не е казала нищо повече. Не е работа на бъдещата свекърва да си пъха носа под чаршафите и да й държи сметка дали и колко деца ще има. Щом авторката не мисли за деца, това е неин избор.

# 28
  • Мнения: X
yourDesire,права си ,че избора е неин и на мъжа й.Но реакцията й е като на 15 год. тийнейджърка. Някак не се връзва.Разбирам,сигурно не е приятно да ти кажат в прав текст,че изглеждаш на толкова,на колкото си,но това не означава да реагираш като обидено момиченце.Все пак става въпрос за възрастни хора,а не 18 годишни влюбени недораслячета.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Според мен, не толкова се е подразнила от суета, а от това, че й се бъркат в толкова интимен аспект.
От друга страна, реакцията й  "като на 15 год. тийнейджърка", още веднъж доказва нейната теза, че й е рано за тези неща Laughing

Общи условия

Активация на акаунт