Пътуване до Будва

  • 32 038
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 222
Мони, изобщо даже не ме объркваш, напротив! Идеята ти е страхотна и не е за пренебрегване! Само магистрала, пътуване по крайбрежието и красиви гледки - чудесно звучи! Само да я нямаше малката подробност, че пътят се удължава с около 800км (в едната посока), но - няма идеално щастие, ще го поставя на обсъждане  Wink . Ако зависеше само от мен, щях да избера този маршрут, да видим какво ще кажат и другите  Laughing

Идеята за тази тема беше точно такава - различни мнения, предложения и споделен личен опит  Hug

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Тогава да ти дам и аз едно интересно предложение Grinning
Стигате до Бари (Италия) и от там с ферибота до Дубровник.
Ако сте навити да пътувате, това също е интересен маршрут.

# 17
  • Мнения: 222
Pipince, и така става, за по-направо - през Италия. Тъкмо няма да мрънкам как ми се ходи там пак  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 053
Тогава да ти дам и аз едно интересно предложение Grinning
Стигате до Бари (Италия) и от там с ферибота до Дубровник.
Ако сте навити да пътувате, това също е интересен маршрут.


малее, чак на мен ми се допътува  Laughing

даже може от Бари (Италия) да се стигне до Бар (Черна Гора) с ферибота на 100 -ина км е и Будва

# 19
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
И пак аз - за стигане до Бари може да минете и през Гърция (ферибота Игуменица-Бари).
От там пак с ферибота до Дубровник.
Но май "избягахме" от основната тема - Будва.

Интересни маршрути да искаш Wink

И после да кажеш какъв маршрут сте избрали и до къде сте стигнали. Grinning

# 20
  • Мнения: 4 053

а, аз май се по изчерпах  Crazy

# 21
  • Мнения: 222
Pipince, с ферибот от Игуменица съм пътувала, но не до Бари, а до Венеция (и в Бари съм била, но "по суша"), така че пътят със завойчетата и скалите до Игуменица ми е познат  Wink

Не бягаме от темата Будва, нека си помечтаем малко и за Италия, и за Гърция, какво пречи, ако пак до Будва стигнем в крайна сметка  Laughing

Сетих се нещо - през Албания никой не е предложил маршрут все още  hahaha

# 22
  • Мнения: 1 065
Моето предложение е през Албания-за Нова година бяхме на екскурзия с агенция- на отиване минахме през Сърбия(Нови пазар-изрично беше упоменато,че се избягва пътя покрай Лим)с преспиване по средата на маршрута,а се върнахме през Албания и Македония(Охрид)коментарите бяха ,че това е по-лек маршрут.
От където и да минете,Черогорското крайбрежие си заслужава!

# 23
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
През Македония и Албания пътят до Будва е най-бързият.
Но не е най-безопасният, защото и той има участък, който минава през Косово (през Призрен се минава).

djily, вие по какъв маршрут минахте на връщане? Спомняш ли си?

# 24
  • Мнения: 1 065
Не ,ние не сме минавали през Косово.Пътувахме през Шкодра,Круе,Дурас,заобиколихме Тирана и минахме през Елбасан.В Македония влязохме през Охрид.Моите впечатления за Албания са ,че е същата цигания и мръсотия като у нас,но за толкова кратко време,може и да се заблуждавам.
Ще ми се да вярвам ,че не сме най-боклучивата и мърлява страна  на Балканите Embarassed

# 25
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Колко километра са от Дубровник до Будва? Ще ходим на концерт на Мадона, но сме с екскурзия до Дубровник. От туристическата агенция казаха около 40 км, но на аз мисля че са повече.

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Към 70 км е разстоянието Дубровник-Будва.

# 27
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
То може и аз да не съм я чула колко километра казва. Като ви чета, явно пътят ще е тежък.

# 28
  • Мнения: 798
И ние ще пътуваме за концерта на Мадона до Будва. Четох доста за маршрута. Всеобщото мнение е ,че не трябва да се минава през Косово. Засега маршрута ни изглежда така. Бургас-София-Ниш- Крайево-Чачак-Ужице-Бело Поле-Подгорица-Будва.
Някой да има нещо по-добро като идея? Или ако знае подробности за пътя ще е добре дошло.

# 29
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
В тази тема, мисля, са споменати всички възможни маршрути.
Какви подробности те интересуват по-точно.

Общи условия

Активация на акаунт