Kaкво усештате като сте пред или във овулация?

  • 17 014
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 092
Усещам корема си много подут .... гадно е и е така 5-6 дни .Леко ме наболява ....
Това е  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: X
Тая влага трайно и постоянно ли я усещате през тези дни  newsm78?

Не, само на моменти.
На моменти е и при мен.И точно през тези моменти забравих да кажа че ЦС като излиза се чува. EmbarassedНякой може да помисли че нещо друго правя,но... Blush
като пръцкане ли? newsm78  Просто си седиш и се чува Thinking,хм...сега като се наблюдавам целенасочено може би усещам някакви неща,ама ми се струва,че повече си го внушавам,отколкото наистина да е така.

# 17
  • Мнения: 304
Най-лесния начин да разбереш какво да следиш като симптоми на овулация е да внимаваш какво усещаш докато следиш с някакво доказателство кога ти е овулацията. Май го написах сложно за разбиране. Идеята е - правиш примерно тестове и внимаваш какво изпитваш, когато чертичката е една и какво се променя, когато станат две.
Ако трябва да опиша субективните си усещания - ами много приличат на ПМС, но в по-лек вариант - напрежение в корема, леко подуване, точно преди овулацията ми се изсипва един такъв като голям сопол от цервикална слуз. Казвам преди овулация, защото примерно, последния път в деня на положителния тест за овулация се появи тоя сопол. Понякога усещам пробождане в единия или другия яйчник, което вероятно се дължи на овулацията. Но всички усещания са на моменти - един месец ги има, друг път изобщо нищо не се усеща. Най-сигурно си е фоликулометрията. Успех!

# 18
  • Мнения: 3 459
Нищо не усещам  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 054
Аз мога да отговоря на базата на съвета, който даде Щица.
2 поредни месеца правих фоликулометрия. Първия месец фоликулометрия и тестове за овулация. Тогава усетих само леки боцкания дори съвсем моментни и не повече от 2-3 пъти в деня преди да отида на лекар както и преди прегледа. Тогава лекарката каза "Вероятно е била вчера овулацията" Този месец имах и цервикална слуз и мислех, че мога и на нея да разчитам. Следващия месец отидох пак на фоликулометрия. Мерих и базална температура и правих пак тестове. Започна пак това прибоцкване, пак така за секунда-2-3, вечерта имах положителен тест за овулация, БТ само беше спаднала, нямаше покачване, на следващия ден отидох и лекарката каза "Овулацията е минала през ноща най-вероятно" Този месец обаче слуз нямаше така видимо, а БТ се покачи ден-два след прегледа и сайтовете ми отчетоха овулация с ден по-късно от фоликулометрията. Та май овулацията НЯМА задължителни признаци или всеки месец на всяка жена са различни. А пък на цервикалната слуз най-малко може да се разчита според мен .
 Малко дълго ама дано съм била достатъчно изчерпателна  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 674
Мен пък само ме болят яйчниците,но ти ЦС виждам ни нищо Crazy Даже питах док.дане би да имам проблем с лигавицата,щот по време на ову нищо не изтича,но ми потвърдиха, че всичко е ок Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз като съм в овулация(или това е когато предстои-не знам)много ми се подува коремът и ме болят и двата яйчника и лошото е,че ме боли като го правим,а уж на жената тогава най-много трябва да и се прави секс...а пък на мен най-много ми се прави като съм неразположена:oops: Embarassed Embarassed

# 22
  • София
  • Мнения: 3 789
аз се чудех дали нещо не съм се объркала, защото все чета, че по това време на жените най-много им се прави секс, пък на мен ми е едно  Rolling Eyes иначе няколко дни преди това имам съвсем слабо течение, което изчезва напълно след датата, много странно. Но миналият месец моят гинеколог ми каза, че всичко е наред и  Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Излиза ми пъпка на лицето по време на овулация, която обикновено е болезнена (пъпката, не овулацията). Друго няма особено, а секс ми се прави най-много преди да ми дойде. Между другото, преди си мислех, че овулацията ми е след 14 -ия ден, но се оказа, че е ранна, т.е. непосредствено след като ми свърши.  Това го установи гинекологът ми на преглед (всеки път ми го споменава, всъщност), защото ходя веднага, след като ми свърши.

# 24
  • Мнения: 144
И мене ме боли яйчникът и то доста силно в продължение на ден, понякога два. И ми е много влажно, много течно ми става едно такова. Понякога и гърдите ми се "понапълват" някак в тоя период:)
Но според мене много правилно са те посъветвали момичетата да правиш тестове за овулация и да си следиш прецизно тялото, какво усещаш. Въпреки че наистина има жени, които нищо, ама нищо не усещат...

Успех!  bouquet

# 25
  • Мнения: 879
Аз като се замисля около средата на моя цикъл осещам леки болки в яйчниците и мисля, че по някой път е левия а друг път десния. не знам дали това кой яйчник ме боли има значение. Забелязах че това е на 15 или 16 ден от цикъла, като за първи ден броя когата МЦ дойде силно, а не леки зацапвания. използвам по някой път овулационен календар, в който записвам какво чувставам. Но си мисля че с болките долу ниско най-добре се определя. просто трябва да обръщаме внимание на сигналите на тялото.

# 26
  • Мнения: 93
Аз разбирам единствено по цервикалната слуз, нямам други симптоми...

# 27
  • Мнения: 3 092
Забравих да добавя че и мен така , боляло ме е като правя секс по време на овулация ....не че ми е намалявало тогава желанието , но съм изпитвала болка по време на акта .... Tired

# 28
  • Мнения: 15
не знам, но и при мен няма никакви признаци за овулация. моята кума пък дори си и усеща кога е точното време за бебче. като си говорим понякога се притеснявам че при мен няма нищо, но като почетох и при други е така. от 3 месеца правим замерване на фоликули и уж стимулираме овулация, но... не се отчайваме де!
поне се успоих че и при други няма никакви усещания. ooooh!

# 29
  • Мнения: 11
В момента съм пред овулация, за втори месец се опитвам да си следя усещанията в този период от цикъла, и всичко ми е толкова странно, защото до скоро дори не съм знаела, че някои жени усещат овулацията физически, а ето че сега, като се наблюдавам, мога да кажа, че и аз имам някакви признаци - мноого леки болки, по-скоро като лек дискомфорт. Някои момичета споменаха, че им се подува корема, и при мен го има това, лошото е, че този път е придружено и от ... газове  newsm78. Сигурно се смеете, то сигурно няма нищо общо с признаците за овулация, ама де да знам, понеже тези усещания се случват по едно и също време...

Общи условия

Активация на акаунт