Болница ТОКУДА-2

  • 135 813
  • 1 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 153
Записвам се да следя темата.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Аз раждах миналата година юли,и тогава пакета за бебето не беше задължителен,сега нямаш ли право на избор?

Според декларациите, които подписах миналата седмица ето как стоят нещата с пакета за бебето:

Пакет за нормално раждане включващ грижите за бебето по време на престоя + всички изследвания е 300лв. Той е пожелание.
Пакет за секцио включващ грижите за бебето по време на престоя + всички изследвания е 400лв. Той е пожелание.

Ако не желаеш горните пакети заплащаш ЗАДЪЛЖИТЕЛНА такса от 200лв за грижи за бебето. В този случай на бебето не се правят специалните изследвания като ехографии, слухово и прочее.

Само да уточня, че всички цени, които посочвам са в случай, че сте с направление (т.е по ЗК).


# 17
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
NBM, ако не искаш изследваниятаза бебето за грижите за бебето се плащат 100 лв при нормално и 200 лв при секцио (заради различните дни престой).

# 18
  • Мнения: 4 020
Аз родих при д-р Диков през януари. Страшно съм щастлива, че точно той беше моят лекар и Токуда беше болницата и раждането мина супер леко!

Що се отнася до цените, още тогава ми се стори, че няма как и в Токуда и във Втора градска изборът на екип да е 800 лева и не, че съм казала о, колко е евтино при вас!, но не ме учудва, че администраторите на болницата са взели решение на практика да удвоят цените.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
NBM, ако не искаш изследваниятаза бебето за грижите за бебето се плащат 100 лв при нормално и 200 лв при секцио (заради различните дни престой).

Възможно е, наистина аз погледнах за секцио колко беше и предположих, че за нормално е същото, но има логика наистина да не е така, при секцио са 2 дни повече.

# 20
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Още повече че при секциото чакат майката да се раздвижи малко по-дълго отколкото при нормално раждане, където ти дават бебето до 3-4 часа в стаята

# 21
  • Мнения: 1 029
Браво за новата тема, Селин!  Hug
И аз смятам, че е абсурдно цените да са еднакви с държавните болници, щом има разлика в качеството.
Успех на всички с предстоящи манипулации!Дано всичко е ок и само хубави неща да се пишат тук!
Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 3 688
Danidan малко остана....сигурно вече много се вълнувате.
Още веднъж успех!

# 23
  • Мнения: 4 020
Данидан, Стискам палци за леко раждане!!!

Към кой лекар си се насочила? Който и да си избрала, мисля, че всички са добри! Бих си позволила един съвет - да си по-настоятелна относно съвети и насоки за кърменето.

И още нещо по принцип - за грижите за бебето - Не знам дали някой от вас е имал шанс да смени лично памперс на бебето си или да го преоблече там на място, или само сте гледали как го прави сестрата/акушерката. Би било добре поне веднъж за дните престой да се дава възможност на майката да извърши поне една манипулация, че после вкъщи, поне ние, гледахме малкото човече като марсианци през първите дни

# 24
  • Мнения: 1 029
Благодаря ви много, мацки!Наистина много се вълнуваме вече и все мисля, че някоя приятелка пак ще има бебе... а то май сме ние този път. Mr. Green  Joy hahaha

Blueeyes, при Диков съм.Записвам си всички съвети, благодаря.  Hug   

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
Диков ме прегледа преди операцията от апандисит преди две седмици.Въпреки единичниото ми посещение останах с добро впечатление от него,мил и обяснява подробно..

# 26
  • Мнения: 82
Запис , аз също раждах в Токуда и съм много доволна. Ще продължавам да следя темата с надеждата пак да ми се наложи Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 413
Ето ме и мен.
Значи останах супер доволна от чутото вчера на отворените врати!
За естественото кърмене са. Позволяват веднага след раждане да се сложи бебето на гърда. Може дететнцето да е постоянно при вас, незавидимо дали сте в самостоятелна стая или не. Може да ви го носят за кърмене и през нощта. Система с окситоцин се слага само при необходимост, епизотомия-пак сао при необходиост.
Нещото което малйо ме озадачи днес, след прегледа ми беше това че отидах на локална регистратура и посках ценоразписа. Та в него пише, че пакета за бебето при нормално раждане е 500лв!!!!! а при секцио е 600лв и се чудя от кога е това "ново" актуализиране на цените! #Cussing out #2gunfire #Cussing out

# 28
  • Мнения: 122
Дидка аз вчера като бях на преглед, говорих със сестрата и я распитвах за стайте. И тя ми обясни че когато си в АГ на всеки 3 часа те водят при бебето. Когато си в родилното може постоянно да е при теб.

# 29
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
Дидка аз вчера като бях на преглед, говорих със сестрата и я распитвах за стайте. И тя ми обясни че когато си в АГ на всеки 3 часа те водят при бебето. Когато си в родилното може постоянно да е при теб.

Нещо не можах да разбера. Нали в АГ-то си докато родиш и после вече те местят в родилно, тогава как в АГ-то те водят при бебето??? newsm78 #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт