Болница ТОКУДА-2

  • 135 885
  • 1 282
  •   1
Отговори
# 930
  • София
  • Мнения: 358
Искам да питам дали някой е лежал в АГ отделението на Токуда (евентуално може да ми се наложи) и какви са цените за престой, ако не си с направление?

# 931
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако не си с направление заплащаш съответната процедура или цената за лечение на съответната болест. Аз правих аборт миналото лято там и таксата беше 700 лв. само за интервенцията + заплащане на необходимите изследвания и консултация с анестезиолог

# 932
  • София
  • Мнения: 358
Ами аз ходя на платена ЖК пак в Токуда, но доколкото разбрах май напрваление може да ми издаде и личния или АГ специалист (но не разбрах дали ще го направи този при когото ходя, или трябва да е друг, не от Токуда и работещ по ЗК), за да не плащам всичко.

# 933
  • София
  • Мнения: 2 780
Здравейте,
аз много се чудих и накрая се насочих за раждане в Токуда. Чух обаче, че след като влезеш в болницата и ти измислят допълнителни неща, за които трябва да се заплаща и които не са обявени предварително (примерно за ползване на ТВ, за нощница на ден и т.н), което честно казано доста ме подразни. Не е въпроса за парите в конкретния случай, а за това, че някак няма предварителна информация и едва ли не те поставят пред свършен факт.
Затова исках да помоля, ако има някоя наскоро раждала мама там, да сподели дали това е вярно и ако да, къде евентуално са им обявени "допълнителните" услуги.

# 934
  • Мнения: 718
Чух обаче, че след като влезеш в болницата и ти измислят допълнителни неща, за които трябва да се заплаща и които не са обявени предварително (примерно за ползване на ТВ, за нощница на ден и т.н), което честно казано доста ме подразни. Не е въпроса за парите в конкретния случай, а за това, че някак няма предварителна информация и едва ли не те поставят пред свършен факт.
Затова исках да помоля, ако има някоя наскоро раждала мама там, да сподели дали това е вярно и ако да, къде евентуално са им обявени "допълнителните" услуги.
Хм...много интересно  Thinking откъде ти е тази информация? Аз раждах преди 6 месеца и не съм плащала за нощници, ТВ или каквото и да е, смятам, че сумата, която платих е достатъчна да покрие тези "консумативи"

# 935
  • Мнения: 296
Когато аз раждах също нямаше такива допълнителни плащания. Платих си само по 25лв на ден за самостоятелна стая.

# 936
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте,
аз много се чудих и накрая се насочих за раждане в Токуда. Чух обаче, че след като влезеш в болницата и ти измислят допълнителни неща, за които трябва да се заплаща и които не са обявени предварително (примерно за ползване на ТВ, за нощница на ден и т.н), което честно казано доста ме подразни. Не е въпроса за парите в конкретния случай, а за това, че някак няма предварителна информация и едва ли не те поставят пред свършен факт.
Затова исках да помоля, ако има някоя наскоро раждала мама там, да сподели дали това е вярно и ако да, къде евентуално са им обявени "допълнителните" услуги.

Няма такова нещо - има си съответните пакети и в тях се включват тези неща Simple Smile
(В държавна болница може и да ти поискат допълнително заплащане за нещо подобно, защото ЗК не ти го покрива Wink )
Таксата, която се заплаща е предварително обявена - има си ценоразпис на услугите на АГ регистратура. Можеш да го поискаш и да видиш какви са предлаганите услуги и какви са цените им  Peace

# 937
  • София
  • Мнения: 2 780
Благодаря на всички, които ми отговориха   bouquet
И аз си мислех, че едва ли е вярно, но нали знаете в такъв момент човек е склонен да се вслушва във всякакви слухове Simple Smile Затова и реших, че е най-добре да  питам тук.

# 938
Здравейте мами!
Пак на въпроса относно плащанията: от всичко прочетено дотук не разбрах само едно нещо - при планирано секцио (по медицинско предписание), освен 2100-те лв., заплаща ли се отделно епидуралната упойка?? Все пак при секцио тя не е по желание, а част от цялата процедура - би трябвало да е включена в цената на секциото, или греша??

# 939
  • Sofia
  • Мнения: 9 744
Здравейте мами!
Пак на въпроса относно плащанията: от всичко прочетено дотук не разбрах само едно нещо - при планирано секцио (по медицинско предписание), освен 2100-те лв., заплаща ли се отделно епидуралната упойка?? Все пак при секцио тя не е по желание, а част от цялата процедура - би трябвало да е включена в цената на секциото, или греша??

Не, не се заплаща, включена е в цената. Аз платих само 1500лв за секциото + пакета за бебето (тогава беше 400лв). Общо 1900лв. Не съм плащала упойка, нощници, телевизори и прочее.

# 940
  • Мнения: 5
Щом е поел ангажимент, ще дойде! Бременейте си спокойно и леко  раждане !

Искам и аз по този повод да споделя за моето разочарование.Родих миналата година на 06.05-Гергьовден.Приеха ме на още на 05.05 в 4.30 с изтекли води.Знаете ли кога дойде доктора ми-в 20.30 за нощното си дежурство, въпреки че му се обаждаха многократно.Вярно, че нямах достатъчно разкритие, но си мисля,че можеше да се предизвика с окситоцин,както и стана накрая.Само не разбрах защо ме оставиха 22 часа да се мъча при положение,че този окситоцин можеше да се включи по-рано. И за капак ми казаха,че не напъвам достатъчно и не мисля за бебето, а само за себе си,та се наложи вакуум. Е бих попитала доктора ще може ли да напъва качествено след 22 часа болки,без храна и най-важното-без капка вода?
Мисля си,че ако ми бяха предизвикали раждането по-рано,щях да имам сили да си родя много по-лесно.Дали защото бяха поредица почивни дни и доктора просто си е почивал и е знаел,че така или иначе ще идва за нощна смяна-за какво да си прави труда да дойде по-рано.
Но всичко си има и своите плюсове-родих на един много светъл християнски празник. Надявам се за добро. И имам едно прекрасно момченце,което скоро ще стане на годинка.

# 941
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте мами!
Пак на въпроса относно плащанията: от всичко прочетено дотук не разбрах само едно нещо - при планирано секцио (по медицинско предписание), освен 2100-те лв., заплаща ли се отделно епидуралната упойка?? Все пак при секцио тя не е по желание, а част от цялата процедура - би трябвало да е включена в цената на секциото, или греша??

Секциото ми го правиха със спинална и тя не се заплаща (доколкото знам стандартна за секцио е спиналната). Аз си платх 24 часа обезболяване с епидурална, което се води следоперативно обезболяване.

# 942
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Здравейте,
аз много се чудих и накрая се насочих за раждане в Токуда. Чух обаче, че след като влезеш в болницата и ти измислят допълнителни неща, за които трябва да се заплаща и които не са обявени предварително (примерно за ползване на ТВ, за нощница на ден и т.н), което честно казано доста ме подразни. Не е въпроса за парите в конкретния случай, а за това, че някак няма предварителна информация и едва ли не те поставят пред свършен факт.
Затова исках да помоля, ако има някоя наскоро раждала мама там, да сподели дали това е вярно и ако да, къде евентуално са им обявени "допълнителните" услуги.
Странно, аз раждах преди 7 месеца там и нищо допълнително не ми поискаха, освен обявената цена за избор на екип и пакета за новородено. А си имах и телевизор, и всички екстри, които си се покриват от таксата  newsm78
Когато раждах аз, цената за избор на екип беше 1500лв. и още 500лв. пакет за новородено.
Като цяло съм много доволна, отидох малко след полунощ с контракции, не ми бяха изтекли водите, прегледаха ме, и дали, защото бях със 7 см. разкритие, но повикаха доктора ми и той дойде след броени минути, а не беше на смяна. Включиха ми окситоцин веднага, макар че, аз бих предпочела да си родя без да се ускорява родилния процес, и ако бях разбрала какво ми пуснаха в абоката по-рано, щях да протестирам. Но все пак, като разбрах с какво е системата, помолих да го спрат, и те се съобразиха с желанието ми. Е, после нещата взеха много бавно да се развиват и ми пуснаха няколко капки, които ми доведоха до пълно разкритие и си родих леко и без разкъсвания, та затова не е ме яд толкова на това, че ми включиха окситоцин. И сега като се сетя за раждането ми в Токуда, само хубави спомени изплуват Grinning Така бих раждала всяка седмица, ако беше възможно чисто физиологично Grinning И ако имам още едно детенце, както сме го замислили, пак там ще си родя, при моя си доктор Grinning

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 20:51 от mama_galka

# 943
  • София
  • Мнения: 12 442
Здравейте,
аз много се чудих и накрая се насочих за раждане в Токуда. Чух обаче, че след като влезеш в болницата и ти измислят допълнителни неща, за които трябва да се заплаща и които не са обявени предварително (примерно за ползване на ТВ, за нощница на ден и т.н), което честно казано доста ме подразни. Не е въпроса за парите в конкретния случай, а за това, че някак няма предварителна информация и едва ли не те поставят пред свършен факт.
Затова исках да помоля, ако има някоя наскоро раждала мама там, да сподели дали това е вярно и ако да, къде евентуално са им обявени "допълнителните" услуги.

Въобще не е вярно, а напротив. Поне моят опит е такъв. Родих преждевременно, бебето беше с ниско тегло, а всичко това с неясна причина. Правиха допълнителни изследвания на бебето, допълнителни изследвания  за мен, допълнителен престой, лекарства и не съм платила и стотинка повече. За телевизор се заплаща допълнително в другите болници, доколкото знам. Не съм останала с впечатление, че имат каквото и да е желание да притискат пациента за допълнителни плащания. Убедена съм, че всичко е коректно от финансова гледна точка, а и в болницата има добра система за оплаквания, която определено работи. Ако има нещо съмнително или нередно- оплакваш се, прави се проверка и веднага виждаш резултата. Поне при мен беше така, а оплакването ми беше дребно, не беше в писмен вид и се отнасяше до неуредици в регистратурата на ДКЦ, заради които отидох на уговорена среща с лекар, а той се оказа в чужбина. Веднага последваха наказания.
Не агитирам да раждаш там, а отговарям на въпроса ти. Всяка от нас сама може да прецени кие е най- доброто място според нейните изисквания.

# 944
  • Мнения: 89
Интересно кой пуска такива слухове,които дори и бегло не се припокриват с действителността...

Общи условия

Активация на акаунт