КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС - РАВНОСМЕТКА

  • 41 983
  • 322
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 708
Съгласна съм напълно. Не се сетих за третото класиране ooooh! за което се извинявам.

Ще си пишем тук, аз не съм се засилила да напускаме темата, просто си мислех да не ги бъркаме, ама вие ме освестихте, че все още си ни е тук мястото.

Уич, записах я вчера. Ще трябва да ходя и до старото училище. Изчетох сума ти форуми, и инфо за 73то. Да съм в час - кво се случва там Joy Знам им форумите също, да хвърлям по едно око и натам. Това е. Пълно спокойствие. Joy

# 121
Мерси за подкрепата, дано да не се прецакаме, пристеснява ме не бала, а местата в елитните гимназии. Все пак повечето умни мамчета вече са записали децата с висок бал, останали сме само тези с нисък бал и такива, които прецакахме подреждането.
Дидка, проблемът е, че бабата отишла в у-щето гнездо и сложила 33 на 7 място след английската и испанската –първите 6 желания. Та момчето влиза автоматично в 33 още от първо класиране. Балът стигаше за 73 и втора английска, ама 33 си остава. Детето се възмути, там приемаха и  с бал 20, нивото е ясно. Та да видим, ако не , сме на приравнителен догодина само с езика.

Стискайте ни палци!

# 122
  • Мнения: 2 708
Не искам да се заяждам, ама никак, но звучи като - видите ли, бабата ни е виновна. Бабата не стига, че е отишла и подала документите жената, ами и виновна да излезе. Аз в такава ситуация бих казала - виновна съм си аз, че изрично не съм написала на лист точно кое след кое да бъде, или да съм продиктувала по телефон, щом не съм имала физическата възможност да присъствам.


От тук присъстващите майки, всички изключително отговорно и сериозно обсъждахме, нареждахме и пренареждахме желанията. Аз лично, бях сигурна, че с бала който имаме, ако не ни стигне за първото желание, 100%ни стига за второто. И затова 3 дни изрично питах - сигурна ли е че иска точно това, защото първото й желание няма да се удовлетвори. Обяснявах надълго и широко...... Е, така и стана. Но ако нещо не беше наред с желанията, щях да се сърдя само на себе си.

Сега стискаме палци, този път нещата да се оправят и всичко да е наред и да няма виновни, а само щастливи.

# 123
  • Мнения: 10
Здравейте всички!  love001 Аз се включвам от време на време и ще го продължа да го правя. Много е приятно с вас. Laughing Крисче, хобаво е, че вече сте се успокоили. Бъди сигурна 73 СОУ е едно чудесно училище. Аз съм бивш учител и имам поглед върху това у-ще. Много силен ученически живот има там. Това също е важно. Децата могат да се самоорганизират. Обучението там е на много високо ниво, ане е за пренебрегване и добрата материална база. Моят син тази година за върши 1 АЕГ. Не мога да кажа особено ласкави неща за базата и обучението там, но това е и много индивидуално. Дано никого не засегна.
Целувки на всички!  bouquet

# 124
  • Мнения: 1 210
Изчетох сума ти форуми, и инфо за 73то. Да съм в час - кво се случва там Joy Знам им форумите също, да хвърлям по едно око и натам.  Joy

Вижте какво рожби- подкарвам го делово и много сърдито! Все пък само вие намирате и намирате, а аз все гледам и гледам  Crossing Arms Че съм смотла, смотла съм, ама и аз съм чувала за Гугъл и при толкова и толкова ровене и толкова и толкова желание от моя страна кьораво форумче на френската не видях.  Два сайта има (предишен и настоящ) и толкоз. Еми пък или децата нещо изостават там (казвам го само защото не се сещам друга, по- малко невероятна причина), или аз вече ще се разсърдя...на себе си.  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Напускам отвсякъде и отивам да се уча да плета чорапи  knit, щото за нищо друго не ставам!  newsm49

# 125
  • Мнения: 2 708
Лелееееееееее Дидка , не думай. Тц не даваме да вървиш да плетеш чорапи, освен ако толкова ти е скучно.

Пробвах да потърся и аз, ама нещо и аз не се справих. Не го приемай като твой недостатък, защото определено не излиза в първите страници на гугълеца. Явно трябва по специално търсене, или просто липсва такъв.

Не се ядовсвай. Тамън ще имате възможност ако си няма форум, Маги да вземе да ги организира да си направят. Heart Eyes даже и модератор да им стане. Ами така де - да видят те къде зимуват раците. Като са си нямали лидери до сега - ето ги - идват децата на изтрещялите тазгодишни майки, влезли в 9 ФЕГ - основатели на първия (или ако има) на по-готиния форум на "французите" Joy Joy Joy

# 126
  • Мнения: 23
Относно форум на 9 ФЕГ-аз лично открих два. Peace
Ето ги и тях:
http://9feg.free.bg/cgi-php/phpbb2/index.php
http://forum9frenska.11.forumer.com/
Тези двата излизат на първата страница на Google,след като напишеш за търсене 9 FEG. Wink Hug

# 127
  • Мнения: 10
За всички майки на бъдещите седмокласници: това е извадка от "НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА ЗА РАЗВИТИЕ
НА УЧИЛИЩНОТО ОБРАЗОВАНИЕ
И ПРЕДУЧИЛИЩНОТО ВЪЗПИТАНИЕ
И ПОДГОТОВКА
(2006 – 2015 г.) ": "Новата образователна структура следва да бъде въведена за учениците, които
през учебната 2006/2007 г. постъпват в V клас. По този начин в края на учебната
2008/2009 г. всички деца от първия випуск, завършващ основно образование след VІІ
клас, ще положат национален стандартизиран изпит. В края на учебната 2011/2012 г. за
пръв път ще бъдат издадени свидетелства за завършен първи гимназиален етап, а в края
на учебната 2013/2014 г. ще завърши и ще положи държавни зрелостни изпити първият
випуск, обучаван изцяло в рамките на новата образователна структура.
Промените в образователната структура изискват нормативна уредба, която да
определи местото и характера на задължителното училищно обучение в системата на
училищното образование."

# 128
Мерси за подкрепата, дано да не се прецакаме, пристеснява ме не бала, а местата в елитните гимназии. Все пак повечето умни мамчета вече са записали децата с висок бал, останали сме само тези с нисък бал и такива, които прецакахме подреждането.
Миналата година, когато се отписвахме от СМГ след 2-рото класиране, директорката каза, че на 4 класиране идват  деца с висок бал. Реално нашето място ставаше актуално чак след третото класиране. Успех!

# 129
  • Мнения: 191
Здравейте от мен, новичката smile3504

Отново се включвам по никое време! Новичка съм все пак Party...
Не мога да обещая, че редовно ще се включвам по темите, но за сега ми е забавано (а и полезно) да обсъждам маминските проблеми точно с вас, момичета Laughing

Дидка, малко е трудно да се сравни с миналата година, докато не излезе и 3то класиране. Но напр. мин. бал за 2ро клсаиране в
9ФЕГ е 30,036, Испанска: 30,786 и т.н., но това за съжаление няма да помогне на Карла. Не се знае дали ще има свободни места за трето, ако има какви балове ще се разиграват (може да са по-високи)... Всичко е въпрос на късмет. Иначе ми се иска да й помогнем! Тя ще участва в 3то разбирам. Можем да й стиснем палци и да й пожелаем късмет!

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=3031&sectio … =2&id=0000502


Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 22:46 от julialexpetkova

# 130
# 131
  • Мнения: 191
От тук присъстващите майки, всички изключително отговорно и сериозно обсъждахме, нареждахме и пренареждахме желанията.

Ха! Mилиони пъти даже пренареждахме желанията!  smile3555
Когато отидохме в гнездото с вече разработения, одобрен, обсъден надълго и нашироко списък, взехме бланката и седнахме ентусиазирано да попълваме. Тя плахо ми заяви "Може ли да погледна това списъче" (като че ли не знае какво пише в него). Аз запазвам хладнокръвие  Rage, подавам й го, а тя го гледа, гледа, сбръчи носле и отсече "Няма да подпиша това! Аз не съм работила по този файл!"...  tantrum tantrum и пак отново - седнахме, писахме, спорихме, пак писахме...  newsm45

# 132
  • Мнения: 2 993
Добро утро и пожелания за един прекрасен ден newsm53

Камъче ще ме прощава, че я отменям тази сутрин, но много ми липсвахте през последните дни newsm51

Мислех си, че страстите са поуспокоени newsm78, но ьвно има още майчета, на които душицата все още е свита. УСПЕХ и здрави нерви за тях Hug

Крисче, всеки своя пътека си има. Убедена съм, че няма да съжалявате за 73-то, в много отношения превъзхожда 91-ва.

Видях, че всички сте възхитени от работата на Юлия, но малко ме е срам да си призная, но не мога да отворя файла й ooooh! ooooh! Наколко пъти влизах в блога,  Embarassed, но не се получава  comp03

Дидка,
бях споменала, че на моя много близка детенцето е във ФЕГ. Чувам само суперлативи и за учители и за приятелите й там. Тази година основно им е преподавал един французин, който явно си разбира от работата. Тя не знаеше и думичка френски до септември, а сега дори по скайп си контактуват със съученици на френски. Детето се чувства щастливо

# 133
  • Мнения: 4 447
Прекрасен ден и от мен, приятелки!
Рос, Hug
Мда, и на моя добра приятелка детенцето ще учи във френската (Дидка,  Hug), на друга добра във немската, на трета в английската, с четвърти ще сме съученици  Hug Разпознавайте се сега  Laughing
Жалваш се че няма форум на френската, а!  А какво да кажем ние с гайдите? Ни форум, ни ....нищо за АК Crossing Arms. А мен ме вълнуват всякакви прозаични неща.

# 134
  • Мнения: 768
Добро утро и от мен.
Редовно ви чета, но пиша само за да питам едно-друго.
Та...знаете ли как се процедира с останалите свободни места след трето класиране ? Ние сме приети в 7-мо и вече се записахме, но ако остане по-желано място, дали може да се прехвърлим ?  Thinking  Справочникът е меко казано лаконичен по въпроса..

Общи условия

Активация на акаунт