Помощ за майка с три деца

  • 4 668
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 138
их ама............все в последния момент казвате. майка ми замина тази вечер на почивка, аз съм си в германия. иначе можеше вкъщи. ще питам познати, наталия, ако не намериш къде, пиши пак.

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
а попита ли момичето дали искат помощ, преди година и половина видях момиче което просеше и ми каза че са три деца и майка им изнемогва, но когато я попитах за адрес да се провери на място започна да увърта, тогава беше до съдебната палата
ще се разходя по пиротска днес и утре дано да я видя, но мисля че може да е същата, по добре дайте адрес и да се отиде на място да се види


Случайно попаднах на темата - има едно момиче което години наред просеше до Съдебната палата пресечката между Борис и Самуил. Майка ми е от хората които помага с предмети не с пари и ми обясни че в един момент е разбрала че просто е намерила начин да иска само пари, другите неща ако и занесеш ги хвърля и познайте преди няколко дни я видях на Пиротска. Ама ще взема да я снимам и на лични да ви я пратя.

Поискайте и документ за самоличност.

# 17
  • Мнения: 2 584
dorothy снимай я и ми прати на лични снимка,мисля че говорим за един и същ човек, доколкото си спомням и тогава ми разправяше че братчетата и са малки, предложих да се видя с майка и да видим с какво може да се помогне, говорех от името на ДБМ за да не се изплаши, но тя не пожела и после известно време не просеше там, или аз не я засичах, а разбрах че е редовно там

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Стига да я видя, ще свърша работа - такива истории беше разказвала и на майка ми и майка ми и работа и намираше. Ама тя не.

# 19
  • Мнения: 90
Здравейте,

Пак успях да говоря с нея. Този път имах повече време. Заведох я и в една фондация, където имам познати, за да говори все пак с хора, които биха могли да знаят повече начини да се помогне. Оказа се,че тя е живяла преди в Кремикови. Вече не живеят там. Преместили са се понеже наемите в София са доста по скъпи. В момента живеят извън София. В крайна сметка, бройката на децата е 5: 3 момичета и 2 момчета. Уговорих се с нея пак да отиде във фондацията и да занесе документи за всичките деца. Тя е доста наплашена от всякакви фондации и социални работници, понеже някой от тях са ги карали да оставят децата в домове за сираци. Най-малката сестричка била получила нещо като нервна криза, при последното идване на социален работник от страх явно да не я изостави майка й в дом за сираци.

За капак на всичко, като говорих с моите познати във фондацията, не ми описаха хич радостна картина как имало голяма вероятност децата да се разделят и да се вкарат в дом за сираци, докато се разглежда случая с майката. Следващата стъпка е утре/вдругиден да дойде пак във фондацията и да донесе всички нужни документи. Аз все си мисля, че като се подпомогнат малко да си намери по подходяща работа както и по нормално място за живеене, нещата могат дасе разрешат по-безполезнено.

При всеки случай, ще ви държа в течение. Много ви Благодаря за отзивчивостта. Има толкова хора, които искат да помогнат!  bouquet

# 20
  • Мнения: 710
Същото стана и с една моя позната,социалните работници убедиха майката да остави детето си и вече една година е в Трявна.Не мога да разбера логиката,на родната майка даваха помощи 80 лева а на приемната в момента дават 220 + всякакви други помощи ,дрехи,храна ....

# 21
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Наталче, логиката е следната. Тези хора са постоянен контингент на социални грижи. Те се научават да живеят от помощи.Знаят, че ще им се осигурят минимални средства за прехрана. Колкото и пари да им се дават, те не отиват за издръжка на децата, а в голяма част от случаите за издръжка на някой мъж, който живее с майката. Социалните са бизсилни да направят нещо, затова предпочитат децата да отидат в приемно семейство. Хората от тези семейства са предварително проучвани, изкарват курсове и социалните там стриктно следят дали парите, които получават отиват за издръжка на детето. Всеки месец правят отчети ,придружени с касови документи, които доказват, че средствата, които се отпускат са похарчени за детето. Това  е логиката на социалните и ОЗД. Колкото и да не ни се струва логична, тази стъпка все пак е в интерес на децата от гледна точка на осигуряване на жизнен минимум.  Peace
Относно тази жена, дано имате някакъв напредък. НО се съмнявам ,че ще потърси помощ от организация. Тя е минала през всички институции. Каквито и опити да правите да я извадите от положението й, тя е свикнала да живее така. Може да ви се струва нереално, но е така.

# 22
  • Мнения: 4 138
от мои скромни наблюдения мога само да потвърдя казаното от причтно проста. за жалост е така.
помислете само - 5 деца. хубаво е да имаш много деца, но  добре и да правиш сметка с какво ще ги храниш.
не казвам да не се опитаме да помогнем, само че още вднъж призовавам да помагаме по-скоро със съвети и личен ангажимент, отколкото с пари и вещи. така ще си проличи дали жените имат желание да подобрят положението си. в противен случай това ще е просто кръпка, която няма да е много полезна.
добре е да се отиде на мястото където живеят и да се видят условията.
аз мога през август, някъде около 10 ти.

а, и нещо друго. този феномен със социалните помощи не е само в българия. тук за една майка с 5 деца е абсолютно неизгодно да работи. понякога се получава така, че парите, които взима за работата си, са по-малко от социалните помощи. намирам и за уместно една жена с 5 деца да си гледа децата, а не да ходи на работа. но това е, при условие, че наистина всичко е наред, а помощите отиват за децата и последните биват гледани добре. все пак това са бъдещи данъкоплатци. говоря за идеалния случай естествено.
по тази причина мисля, че е най-добре детайлно запознаване с този случай, иначе няма да има никаква полза.

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 23:32 от matakosmata

# 23
  • Мнения: 710
Наталка,съгласна съм ако говорим за приемно семейство което иска да поеме грижа за дете което е в опасност,примерно изоставено или малтретирано или родителите пият и детето гладува.Обаче аз говоря конкретно за приемна майка,която се грижи за 7-8 деца и получава за всяко дете по 220,плюс друг вид помощи и са й предоставили всички  добри условия за живот.Обаче,колкото и да е добра тази жена ще бъде ли по-добра от родната мама?Говоря за нормални и отговорни жени.Ако една жена има 4-5 деца и получава за всяко по 220 до 18 годишната му възраст,а не както в момента по 80 и то до 3-годинки на детето и нека да има контрол за какво се харчат парите,тези деца няма ли да бъдат гледани добре?Та майката няма да има нужда да ходи на работа и ще се занимава с тяхното възпитание качественно.А ако ще помагат и с дрехи и храна,та това съвсем ще е приказка.В България има демографска криза,нека да има деца,бъдещи граждани на тази държава.Коя жена колко деца ще роди въпроса е много личен и деликатен.Има много различни причини за това.
Днес бях софиянка и мозъка ми пуши и може би говоря глупости,но мисля че по-добро от мама няма.
Вие помагате доброволно,както и с намиране на работа за някой,не може ли и социалните да помагат по този начин а не да бързат да отнемат децата.
А конкретно за тази жена нищо не мога да кажа,защото не я познавам,но мисля че си струва да се опита да й се помогне като се започне със запознаването отблизо и после времето ще покаже.
Лека вечер момичета   bouquet

# 24
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Наталче,нали предложението ти не е сериозно? Ако дават на всяка майка, която гледа собствените си 4-5  деца по 220 лв, според тебе циганите някога дали ще почнат работа? Ни мъж , ни жена ще почне работа, а уверявам те, децата пак ще тънат в мизерия. И сега има цигани, които взимат по 500 лв, за да не си изоставят децата. Понякога се чудя, дали и аз да не се тропна в ОЗД , да се тръшна и да кажа,че ще оставям децата си в заведение. Като превенция веднага ще ми отпуснат парици. Mr. Green Къде има семейство, което да е приемно семейство на 7-8 деца? Това тепърва стартира като програма и за съжаление няма особено много желаещи.

# 25
  • Мнения: 4 138
няма такова нещо, на дете да се дават толкова. има заплата, а тя прогресира с децата, но не умножаващо се, а процентно. колкото повече деца, толкова по-малко като процент стават парите.
следва издръжката на децата, но както казаха, тя подлежи на строг контрол, какво за какво е изразходвано.
приемните семейства са и разрешението на проблемите, поне на повечето. така са решени проблемите на децата в иснтитуции на запад, а и в новите членки на еу. това е и пътят. деца токутака не се взимат от родителите, наталия. дори и в българия. може да има случаи на недобросъвестно преглеждане на някой случай, но като цяло лишаване от родителски права не става лесно. иначе майки нямаше да могат да си взимат нон стоп децата от домвете и след няколко месеца да ги връщат пак там в окаяно състояние. психическо и физическо.
нека не правим дявола по-черен, отколкото е. причините, поради които се раждат деца наистина са деликатни, но нека си го кажем. добре е освен да се действа по първа сигнална система и да се мисли. кел файда, че ще има деца, когато са осъдени да растат в асоциална среда. те не стават данъкоплатци един ден, а асоциални. омагьосан кръг.
ти съдиш по себе си, затова и си толкова жалостива към другите. само че ти се бориш с нокти и зъби за доброто на децата си, а в повечето случаи майката отива и си купува с помощите алкохол и цигари. продава вещите, получени от хората, а децата мизерстват.
до човек е. за жалост, ти си изключение. можеш да отгледаш още 5, по простата причина, че си отговорна майка. ако повечето жени в тежко положение бяха като теб, тогава всичко щеше да е прекрасно. но те не са. домовете са пълни със захвърлени деца, родени от безотговорни родители. мъката им е огромна.........

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 15:17 от matakosmata

# 26
  • Мнения: 710
Съгласна съм момичета с вас,обаче вие говорите за приемни семейства, а аз за приемна майка в Трявна.Наталка може би се сеща за коя жена говоря, която остави детето си там,незнам обаче да се отказала от него.Има право да го вижда и да го взима за ваканции.
Сега въпроса ми е,в другите държави няма ли цигани?Защо там има такава система за подмомагане?Там хората не се ли възползват от това?Ми ако такива помощи да не се дават където има и майка и баща,които в състояние да работят,а само на самотни родители,защото има и татковци,които отглеждат децата си или нетрудоспособни?Знам ли?
Само разсъждавам на глас  Peace
Има хора с четири деца и си ги гледат добре,има само с едно и не могат да се справят,самата ситуация в България е трудна в момента за болшинството население. И е един омагьосан кръг наистина.

# 27
  • Мнения: 1 770
Този случай ми е познат. Не се юрвайте много много. Момичето проси там откак се помня. Нямам идеи колко години са минали оттогава, но са много. Единственото е добра работа, ако се намери - и пак е под въпрос. Обикновена работа тя не почваше, защото с просия изкарва повече. Някога си мислехме да й даваме месечна помощ, за да спре да проси, докато се стабилизира, но се оказа че изкарваше по 5 лева на ден (някога си) и общо взето гледахме така  Shocked Това си беше сума тогава.

# 28
  • Мнения: 90
Yvette, има толкова просещи хора. По какво разбра, че това е същото момиче. А и тя си е намерила работа да помага на жена в домакинството, въпроса е че не й  се плаща достатъчно. Все пак са 6 души.

В момента положението е следното. Свързах ги с фондацията и в момента те проверяват положението на семейството. Милена(така се казва момичето) ми донесе всички документи като акт за раждане на всичките деца както и личните карти(нейната и на майка й).

Междувременно ги гонят от квартирата им и положението им ще се влоши ако не си намерят друга скоро. Пускали са обяви във вестник, но засега няма резултат. Търсят си някъде за живеене във Врачанска област. Както е ясно нямат много пари, за да си позволят да са под наем в голям град, затова и в момента живеят в село близо до Враца. Хазяина им е казал, че през август ще прехвърля съборетината на роднини, което автоматично означава да ги изгонят от там.

Имате ли идеи как може да се намери подходящ дом за тях?

# 29
  • Мнения: 4 138
ай стига бе. откога кремиковци е село близо до враца. винаги съм имала двойки по география, ама знам, че околностите на софия не граничат нито с враца, нито с покрайнините и.
актове за раждане също няма как да се покажат. акт за раждане е една огроооооооооооомна книга, в която се пише кой, кога и кого.
има удостоверение за раждане, оргинал или копие. аз мога например да докажа че съм родила АЛФ, спомняте си го, малък, оранжев и космат. харесва котки Wink
та така.
ми, като фондацията ще се грижи, ние можем само да се радваме. ай със здраве.
колкото до ивет, тя е лоша. и аз съм лоша. всички тук, които не се оставяме да ни правят на маймуни сме лоши.

Общи условия

Активация на акаунт