Туристи

  • 1 913
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 98
...тръгнали все едно на разходка в парка #Cussing out

Имали са палатки и спални чували, а разходката в парка не включва подобни екстри.

Друг е въпросът, че група от 40 човека в планината е абсолютна лудост.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аре, стига сте преувеличавали, няма да измрат, може да са поизмръзнали малко, но какво толкова ...  нито е посред зима, нито скитат вълци и мечки, по маршрут са ... много важно, че са се загубили, така им е било по- интересно

# 17
  • Мнения: 1 470
Аз се чудя нещо друго...След зимата,когато също бяха се загубили,и бяха изоставили приятел...Ние едно време когато ходехме из България,на автостоп,на пещери,из планините,хлапета 14-15годишни,без водачи,организатори и пр....Никога не сме си позволявали,при никакви обстоятелства да изоставим някой!Било то препил,било то изморен,друсан дори...Нямаше шест пет,броим се докато последният диша...А сега,какво им става на всички?!Как така разделяш се?!Как така изоставяш?!Как така едните ще са си изгризали ноктите от глад,другите ако са имали храна?!Или аз остарявам,или нещо света съвсем е откачил... Sad Sick Sad Sick Sad Sick

# 18
  • Мнения: 4 585
Точно така, това ме притеснява, Червена шапчице. Това не е единичен случай, и през зимата имаше. Спасяваш се, добираш се до хижа, лягаш и се наспиваш, а
другите, дето са останали някъде, ами да не са оставали, то затова има спасители.
Не е човешко просто.
Колкото до мечките, Зуи, има, и те не знаят границите на резервата си.
Чети за Северен джендем.

# 19
  • Мнения: 98
Зимата случаят беше друг. Не слагайте всичко под един знаменател.

# 20
  • Мнения: 2 099
Винаги белите стават когато подцениш планината.Дядо беше хижар на Персенк дълги години.Всяка зима бях при него,беше много весело с туристите-песни,мохабет.Сега ,сега вече е друго.Отиват в планината да се нарежат кат свини далеч от родителите.Не им пука за никой и от нищо.Безхаберни са,особенно учениците.

# 21
  • Мнения: 3 268
Ейййй,от мухата слон направихте пак.Намериха ги децата,всички са живи и здрави и са били много добре екипирани за планината.Просто са преспали в палатки.Рано сутринта са ги открили.

# 22
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
В днешния случай не става въпрос за туристи.
Това са участници в националния поход "По стъпките на Васил Левски", който се организира всяка година, т.е., това е мероприятие, което има история и традиция някаква, има организационен комитет, и т.н. И поради този факт у мен изникват съвсем други въпроси.


Относно мечките нали знаете - който го е страх от мечки, не ходи в гората. Но, пак казвам, това е коренно различна ситуация.

# 23
  • Мнения: 662
Винаги белите стават когато подцениш планината.Дядо беше хижар на Персенк дълги години.Всяка зима бях при него,беше много весело с туристите-песни,мохабет.Сега ,сега вече е друго.Отиват в планината да се нарежат кат свини далеч от родителите.Не им пука за никой и от нищо.Безхаберни са,особенно учениците.

Точно така си е, в последните години тийнейджърите ходят основно, за да се напият ooooh!.

# 24
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Хайде стига с това напиване вече.

Колко от вас са ходили на такъв поход, че са толкова компетентни?

# 25
  • Мнения: 3 268
Никой не се е напивал,стига вече.Загубили са се в мъглата.Всичко приключи благополучно.

# 26
  • Мнения: 7 837
8 човека от Кърджали си отидоха през декември 1994 под Амбарица.
Зима, лято, планината не прощава...

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не е само до планина...внимание и акъл си трябва- брега на Камен бряг е осеян с паметници на деца.

# 28
  • Мнения: 4 585
Родителите им са се притеснявали тая сутрин. Освен това трудът на спасителите не се заплаща, те са на доброволни начала, на повикване. Със спасителните кучета е същото. Хората си ги хранят, обучават, грижат се за тях на доброволни начала.

# 29
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Вярно е за спасителите. единици са тези, които са на заплата - мизерна.
Малко хора са наясно колко време и средства коства това, да си полезен на другите. За това много се дразня когато плюят спасителите.
Екипировката не е всичко. И хиляди да си дал / ти или татко ти /, не може да те спаси от малоумщината, която се проява в последните години. Трябва и малко разум.

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 17:08 от galuni

Общи условия

Активация на акаунт