Жега по австрийски! Някой попита "Ще има ли лято тук?" - 19

  • 13 951
  • 303
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 413
Добре завърнала се Просеко,  радвам се, че не си особенно разочарована от Бг-то  и че сте доволни всички.
 Това много готино си го казала, изкефи ме - " Бащите влизаха още от 10:00 с бира в ръка в басейна, приказваха си и си чешеха косматите шкембета, командвайки жените за още бира. "  типичния ни бай Ганьо. 
...а и това с царевицата  ooooh!

Мая - не съм запозната за тия гащички, нека мамите на по-големи деца дадът съвети. Но за памперсите вече разбрах, че не са същите в БГ като качество както тук.

# 241
  • Мнения: 984
Jacobs-Clementina и аз предполагам, че не са същите пък и марките сигурно са други. Затова питам  Rolling Eyes

# 242
  • Мнения: 533
М@я, тази марка и на мен не ми е позната  newsm78. Тук май се ползва предимно "Памперс". Но със сигурностняма да имаш проблем с памперсите, има разнообразни марка на по-поносими от БГ цени. Весело изкарване във Виена!

Zhen, ние вчера за пръв път ходихне на Sand in the City - резил, толкова близо живеем до там. Иначе много ми хареса и със сигурност ще повторим. За децата е супер, а за мамите има много хубави коктейлчета, ама аз бях сама с Габриела и не ми се отвори глътка  Embarassed. Но докато си взимах цитронето и четях какво предлахат видях просеко-то и се сетих за нашто Просеко Долче. А тя се завърнала!
Просеко голям майстор на перото си  Wink. А това с "Дай още една бира" не беше ли от "Оркестър без име" - много смешно ми беше като четох  Laughing. А за щипките и царевицата ме уби  Grinning Grinning Grinning. Най-важното е, че сте изкарали хубаво  Peace

# 243
  • Мнения: 153
ДОбро утро
Жен, този шпилплац е на У1 Кагранерплац и после 4ри спирки с рейс. Може би утре ще го посетим
Дайте да се организираме и ако е хубаво времето да пием по един коктейл в Sand in the City
Просеко, добре завърнала се. Радвам се, че сте доволни.
Мая, гледам че децата ни са набори. Аз ползвам 4ка на памперс, има и гащички на памперс. Днес ще погледна по точно и ще пиша довечера или утре
Лек ден, че малчо се събуди  Hug

# 244
  • Мнения: 580
Guten Morgen!
Мерси ви за топлото посрещане  Hug
Хайде на Якобса, за вас Монарх, за мен Crema.

Бързо оздравяване на болните деца, ние (да чукам на дърво) сме здрави всичките, въпреки че се бях записала с една торба с лекарства за какво ли не.
Деяна, стискам палци за интервюто. Иначе жена с деца си е тук винаги "rotes Tuch", все децата ще са виновни  Rolling Eyes

Добре дошли на новите момичета!   bouquet

Диана, да малко като в "Оркестър без име" беше, но Антон Радичев с отварачката на шията беше къде, къде по-готин от тези, за които аз разказвам  Mr. Green
Този пясъчен бар в центъра, много ми мяза като нещо специално за мен. Ама нали пусто все съм с кола, пак няма да намажа  Thinking

Сюзън, честита нова работа, да ти върви и да имаш добри колеги!

Чета за разни тортени екскурзии... Защо ви е страх с корабче? Мен по ме е страх с пролетите в автобуса  Laughing

Видях някъде по - назад, че и блог си имаме. Браво за идеята! И него ще абонирам и ферлинквам Simple Smile

Рени, много исках да снимам българският бит, ама добре че не снимах. Вчера си позволих да се изкажа в темата за хотела за моите впечатления и нали съм родоотстъпник и предател, веднага една ми се нахвърли, да съм внимавала с "квалификациите" а то се оказа, че тя е била точно от тези, където си храниха децата на басейните  Rolling Eyes Ако ги и бях снимала, щеше да стане пълен резил  rotfImao Та си позволих само ландшафта да снимам.

Иначе в България ми хареса наистина много, някак си за мен беше важно да си откъсна не за ден, два а за повече от тукашната ми среда и да излезна от кръговрата, за да ми се промени малко виждането върху нещата. Освен, че започнах да оценявам още повече спокойствието тук, си припомних че всъщност австрийците не могат да се веселят както нас. Не са така гостоприемни, държат те винаги на ръка и половина разстояние и се усмихват любезно.
И просто като че ли за кратко време и аз престанах да съм такъв темерут. Да се надяваме, че ще ме държи още  Mr. Green

Сега отивам по магазините, че в БГ не си купих нищо и трябва да наваксвам  Sunglasses

# 245
  • Мнения: 292
Добре дошла на Просеко на австрийска земя!  bouquet
И данке за интересния постинг за почивката ти, като коментер бих добавила : е затетова не ходя там / имам предвид на почивка ва БГ /! Предпочитам да си запазя спомените от преди години, когато всичко беше друго, сега сравнението с други стандарти е немислимо, и в повечето случаи не  е в полза на нашето Черноморие.

М@я, това не са ли "памперси" тип гащи? Имам предвид тези, които ползваш ва БГ?Препоръчвам ти Мюлера като цена, качеството тук навсякъде и ОК. Модели има и размери всякакви...

Анна, там дето ще ходите мисля е за по-големички деца newsm78 Жени много често водеше Тали по такива спилплацове закрити, та знам, че е за бесни деца да си изкарат енергията там Laughing Ако ходите обаче весело изакарване!

Мами, имам проблем с любимата на всички ни авиокомпания Скай юроп #Cussing out При последния щурм за купуване на билети са направили една ужасно тъпа грешка аритметична, която и дете в 1 ви клас ще се усети, че е грешка. Писах им на продажбите, реакция никаква. Плащах през телефона / аз съм с one /, а не с кредитна карта и не мога да направа rückbuchung, трябва лично със Скай да се занимавам, днес мисля да ми пиша един манунг и да ги дам на рехтшуца, че не ми се занимава повече. Някой да е имал подобен проблем с тях?

# 246
  • Виена
  • Мнения: 1 247
"Дойде ми сЪрце нАместо!" (автентичното ударение е на големите букви!) дет` му се вика като прочетох пътеписа на ЛаДолче  Mr. Green
Клементина се е сетила за Бай Ганьо, Дияна - за Тонката Радичев, а аз си спомних един друг разказ на Алеко "Пази, Боже, сляпо да прогледа".  Ми чули нашите хора, че на почивка се мрънка, за да те обслужват добре и що да не пробват  Crossing Arms И, Фрау Просеко, за какво всъщност били тез прибори, муцка  smile3502 Ех, от сърце ме  разсмя разказа ти! И ме трогна  Hug
Ани, ние сме "за" посещението на центъра, ма днес май няма да можем. Сега ви оставям, че имам да върша доста неща...
Хубав ден!

# 247
  • Мнения: 533
Сюзън, аз съм се разправяла със СкайЮръп само веднъж, когато трябваше да си ни върнат парите за билетите като отлагаха полетите към и от София заради мъглата. Контактувах си с тези две словашки дами:

Jagoda Jakubowska, Reservations Agent, Tel: +421-2-4850 1145, Email:jagoda.jakubowska@skyeurope.com

Alena Kačmárová
Deputy Customer Care Manager
 Reservations: +421 2 4850 4850
e-mail: alena.kacmarova@skyeurope.com


Пробвай ги ако искаш и дано се реши проблемът.

А виждали ли сте рекламата на СкайЮръп на бариерата на един от паркинзите на летището: "Ако искате да видите старата си кола летете до София за ... евро". Е много ме дразни и все се каня да им пиша писмо. Аз ли съм си раздразнителна или и на вас не ви звучи добре  newsm78



# 248
  • Мнения: 413
мерси за Кафето

Сюзън, аз като имах проблем, единия път се свързах със София в офиса, шефа е от моя роден град Красимир и всичко се уреди много бързо.Тел е мисля 024894899.  А другия път имах проблем също с бухването и за да го коригират, звъннах на хотлайн телефона им, също реагираха веднага, ама беше телефон от тези 0900...не се сещам /сигурно го има в сайта им/ и не беше безплатно де.

Просеко - пак ме разсмя с "Мен по ме е страх с пролетите в автобуса".   Доколкото знам, съществува Секс-туризъм,  поръчваш си мадама и тя слиза от Автобуса от Братислава /бившия ми шеф все чакаше на Сюдбан-а Laughing/ и все трябваше да го покривам пред жена му.
Ренка - ама те още не са "прогледнали" - буля незнае, че трябва с щипките да си вземе царевицата, представям си как бърка из тенджерата с ръка и търси по крехка  Joy 


Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 12:01 от Jacobs-Clementina

# 249
  • Мнения: 984
Diana , Anna, susan благодаря ви  Hug

# 250
  • Мнения: 957
susan,скайюръп бяха забравили да ми върнат едни пари и на мен не ми отговаряха на меилите, но накрая я намерих тая
support.skyeurope@yourccc.com  или този info.skyeurope@yourccc.com
Petra Kemkova
Reservation Agent

И с нея се разбрахме. Пиши и на английски.

Даниел от повече от седмица е само на мляко . Направо се стопи, а беше станал едни пухкавичък...
Отказва да яде друго и го плюе. Ще се побъркам вече!

# 251
  • Мнения: 214
просеко, добре доШла на "наШа" австрийска 3емя. Ние 3аминаваме другата седмица 3а морето, дано и ние да останем така доволни. И благодаря 3а ра3ка34ето, и а3 мн се смях.
Мая, има гаЩи4ки на памперс във всеки хранителен мага3ин + приятно и3карване във Виена.
Суzан, проблеми със скай не съм имала, но бухвам винаги по интернет с кредитна карта.
fat.wombat, да не би да го мъ4ат 3ъбите? При Софиа беШе така.
Ани центъра ни е много дале4, а и при това хубаво време предпо4итам да сме навън.
Днес следобед бяхме в 3оологи4еската градина, 4удно си прекарахме, и животни видяхме, и на детската плоЩадка  се опясъ4ихме, т.е. играехме и се ровихме в пясъка.
*Diana*, я ра3кажи по-подробно 3а санд ин дъ сити, какво има 3а малките? Нали работя съвсем набли3о, току виж съм се 3апътила 3а там след работа.

# 252
  • Мнения: 106
Уомби мислех , че вече сте добре и не се обаждаш,щото таткото е вече при вас. Sad Не се притеснявай, всичко ще  отмине, всички сме минавали през такива дни.Влади ,когато беше последния път болен, нищо не ядеше( даже и мляко) та насила му давах от хуманата (колкото и гадно да звучи, но с 40 градуса ,разтройство ,неядене  2 седмици просто няма начин)Поне си имаш татко ,който ти помага !
Просеко,радвам се ,че сте си изкарали добре!
А това за бай-ганьовщината просто си е без думи!Но какво да очакваме след като секс-символа на България в момента е Азис!
Ей на това попаднах преди няколко дни"Светът възприема България или като „загадъчна дестинация”, където до ден днешен живеят екзотични племена с причудливи ритуали, напомнящи на западния турист „тъмните векове на средновековието”, или по-зле – същото, ама без романтиката… " http://slavimedia.blogspot.com/ Което за съжаление си е много точно казано.
А преди дни даваха репоратаж по ОРФ , за Карандила(свири тука във Виена), както и родни картинки от Сливен.Циганин нарамил пушка ,гордо разхождащ се по улицата, циганчетата танцуващи боси и омарляни по полузастроени жилища. После какъв имидж  да има България!

# 253
  • Мнения: 153
Набързо:
Мая, днес видях гащички само на памперс 4ка, 44ри броя 12 евро. Утре ще погледна и други марки. Предполагам, че ползваш Либеро, защото не си доволна от памперс, но между тук и бг има голяма разлика в качеството  Naughty Питай, ако нещо друго те интерсува Peace
Долче, дай снимки от ландшафта
Съгласна съм за всичката бай ганьовщина в Бг ooooh!, НО много се дразня като снимат двама циганина и напишат това е Бг Naughty Идва ми да взема да снимам подлеза на карлсплац и няколко площадчета из 16-17ти бец., или пък съвсем наскоро - на едно поле наблизо, 3 наг.зени туркини берат коприва. Само незнам какво заглавие да сложа Thinking
Лека нощ  Hug

# 254
  • Мнения: 106
Ани ,много си права,просто ме е яд,как младото поколение расте с такива идоли като Азис и после се чудим накъде върви България.не ме разбирайте погрешно,не съм против чалгата

Общи условия

Активация на акаунт