Въпрос за предучилищните

  • 1 836
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Предучилищната в училище е до обяд,(в училищата където съм се интересувала),от 8.00 или 8.30 до 12.00

# 16
  • Мнения: 5 877
. Във всички училища, където има (защото няма във всяко училище) са до обяд целогодишно,

няма такова нещо. В школото на щерката предучилищната също е на 1ва и 2ра смяна. От 8 или 8:30 и от 13:30ч за 2ра смяна.

Анде, с предния набор ли ще пуснеш Ането?
С предния. Тя е родена на трети януари. От декемврийчетата на 2002-а я делят дни.
Трудно ми е да свикна с мисълта, че след година ще е ученичка, но алтернативата е да тръгне на училище почти на осем години. Много е. Струва ми се, че ако постъпя така, рискувам в първи клас да й бъде много досадно и да няма усещане за училището като място, където се научават нови неща.
Психически не съм подготвена моето бебе да стане ученичка, но ще гледам да свикна. Свива ми се сърцето, разбира се, но аз съм тръгнала на шест (февруари съм родена) и помня, че ми харесваше повече от градината. Впрочем питах я тя как иска.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ането ще се справи.
Пък и щом ти самата си тръгнала на 6г., всичко ти е ясно. Пожелавам успех и късмет в начинанието. Peace

# 18
  • Мнения: 1 849
И мен ме е тресе тази треска. Мислех да пускам и тема. Още не съм решила дали да оставя сина ми в детската градина в която ходят, защото нямат лиценз и ми издавали само документ, че са учили по програмите на Мон, но дали ще ги признаят от училището което ще изберем...
Някой знае ли какъв е срока за записване в училищата за предучилищните и какви ли документи ще ми искат. Другият месец сме в отпуска и мислех тогава да тръгна да обикалям, но ме е страх да не закъснея.
Някой има ли на представа в Англйската гимназия на Кра кра дали имат предучилищна (може да ми е тъп въпроса, нещо такова чух, а не съм запозната със Софийските училища) и ако има дали са по-специални условията за прием?
Благодаря ви!

# 19
  • Мнения: 3 479
. Във всички училища, където има (защото няма във всяко училище) са до обяд целогодишно,

няма такова нещо. В школото на щерката предучилищната също е на 1ва и 2ра смяна. От 8 или 8:30 и от 13:30ч за 2ра смяна.


Шани, за първи път чувам, че има предучилищна на две смени.

Мигито, няма срок за записване в предучилищна. Ако имат места и на 15 септември ще запишат детето. Просто повечето родители се ориентират от рано какво искат и записват децата още през май-юни.

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Всяко училище, в което има предучилищна само решава в коя смяна ще бъде тя. В Добрич има  предучилищна в двете смени - или първа или втора / но не във всички училища с групи за предучилищна има избор /. За целодневно обучение единственият избор е детската градина.

# 21
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Мами,вече знаете ли коя ще е учителката ви в предучилищната и какво е необходимо да се купи за учебната година?
Последно оставаме в 48 училище,но още сме в неведение коя ще е нашата учителка.Лятото ни казаха в дирекцията ,че ще има родителска на 3 септември и предварително учителката щяла да се обади да ни припомни за срещата.

# 22
  • Мнения: 1 849
Мами,вече знаете ли коя ще е учителката ви в предучилищната и какво е необходимо да се купи за учебната година?
Последно оставаме в 48 училище,но още сме в неведение коя ще е нашата учителка.Лятото ни казаха в дирекцията ,че ще има родителска на 3 септември и предварително учителката щяла да се обади да ни припомни за срещата.

И на мен ми казаха, че в началото на септември ще се обадят кога е родителската, а в 32 училище (Дано не се бъркам - Жулио Кюри),  ще ни информират дали са ни прели при класирането...

# 23
  • София
  • Мнения: 2 079
И на мен ми казаха, че в началото на септември ще се обадят кога е родителската, а в 32 училище (Дано не се бъркам - Жулио Кюри),  ще ни информират дали са ни прели при класирането...

Уточнявам само - 23 СОУ "Фредерик Жолио Кюри".
Ще имат родителска среща на 3 или 4 септември.  Peace
Учителката в подготвителната група е невероятна!  Hug
Проверете сами 23 СОУ "Фредерик Жолио Кюри"Hug

# 24
  • Мнения: 1 849
инка62, Благодаря, не съм запомнила добре номера, но явно щом не са се обадили не сме приети.  Sad
Ще се разровя в страницата може да го има класирането.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 079
Няма начин да не сте приети!  Naughty
Кандидатите бяха около 25, така че - обади се и провери сама.  Peace
И в момента има дежурен заместник директор и учители.

Успех!  Heart Eyes  bouquet

# 26
  • Мнения: 7 263
В детските градини твърдо са целодневно, там дори не се нарушава режима на децата. Сутрин учат материала по програмата, обядват, спят и после имат игри-големият ми син кара подготвителна група в детската градина и беше супер подготвен просто имаше прекрасни госпожи.
Малкия кара подготве в училище, но то беше със специализирано езиково обучение и беше целодневно, което е по-скоро изключение по принцип в училищата са на половин ден.

# 27
  • Мнения: 1 849
инка62, благодаря за всичко, обадих се, но ще ми кажат резултата в края на седмицата.
Е имам и резервен вариант, но много му бях хвърлила око на това училище.

Общи условия

Активация на акаунт