примирено или не ореантирано

  • 5 244
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
Опитай да поговориш с детето на съседката и да му обясниш,че така не се прави.Още са малки и ако някой им обясни съвсем мило ще разберат.
И майка му трябва да се опита да му обясни някои неща ( макар че на 3 год. още са си малки ) или поне да се намеси по-остро.
Доколкото разбрах от първия пост на авторката на темата майката не обръща внимание на това поведение от страна на детето.Не му се е скарала,дори не му е направила забележка

# 16
  • Мнения: 2 829
Да ви имам драмите!
Всъщност подобни случки редовно има и с моето дете, само дето ако имам нещо да кажа на майката, която седи до ме и го казвам, културно, "по етикеция", ако някое дете вземе на моето играчката а моето реве-намирам начин да помиря двете деца. Или давам на моето друга, интересна играчка, или на другото измислям игра и обяснение. Не е кой-знае колко трудно. Знаеш ли, колко е удобно и спокойно да знаеш, че с приятелките-майки можете спокойно да си кажете всичко? Само при мен ли е така - като седнем с другите майки на кафе и децата обикалят и си играят наоколо се случва аз да завърна чуждо дете, както и друга майка да вземе фас от ръката на моето? Като е взело другото пакета със солетите защо не купи още един? Или пък вземи си пакета обратно. Струва ми се неподходящо да отвориш тема във форума, при положение, че лично на съседката си не си казала и една дума. Тя, жената може изобщо да не знае, че имаш такива терзания....
За това, че били малки-напротив, дори дете на 1 годинка може да разбере ако му се обясни спокойно и по подходящ начин.

# 17
  • Мнения: 2 197
Ако се научиш да пишеш може да имаш повече шансове да нямаш проблеми при игра.
Аз лично не разбрах въпросния проблем какъв е - защото детето не може да се дореди до играчката или защото не знае как да си я поиска. При всички случаи може да се направи нещо, без да се изпада в ужас и да се обвиняват децата в неореантираност или в кой знае какво. На три години те още не са съвсем наясно с всички категории и определено доста страдат понякога. Но пък чак да не заспиваш за това (в 24.00 ???, ужас...)

# 18
  • Мнения: 2 123
Но се питам дали бъркам,и ако да-къде?  Sick

В правописа  Whistling

# 19
  • Мнения: 65
Абе вие нямате ли си реални проблеми?
Леле, каква травма, някой му взел търкалцето. Ми деца са, бебета са на практика.
Пък като е проблем, сливи ли имаш в устата да си вземеш играчката с усмивка и мила дума и да си я връчиш на детето? Кой знае какво станало. Че чак сърцето ти се свило, пък уроци за цял живот, пък не знам си какво.
Ай, каква драма.




smile3501 smile3501 smile3501

# 20
  • Мнения: 9 990
Всеки с драмите си...да...аз отивам да се метна от високо...

# 21
  • Мнения: 263
Лично аз най-малко бих почнала да избягвам тази "приятелка". Всъщност след известно изчакване вероятно бих я и помолила да озъпти детето си, че тормози моето.
Още повече моя мъник не се "самозащитава" и "саморазправя" ами спира на едно място и почва да реве или пък идва при мен да реве. Не че ми е хубаво, ама какво да направя, като не успява да събере смелост ли и аз не зная какво! Та почнах вече аз да го защитавам и да не чакам "сам да се оправя", когато се стигне до описаната от теб ситуация.
Според мен си напълно основателно възмутена и ядосана!

# 22
  • Мнения: 9 990
озЪптете се бре Laughing
ма коя я кара да си пие кафето с тази съседка?На съседната площадка може да има по-дружелюбни отрочета.И най-нормалното нещо на света е да сте До децата, а не да наблюдавате от страни и после да не можете да спите от ужасТ какво е съседското дете.Тъжен му бил погледа-ми направете го весел бре, толкова е трудно да му пъхнеш друга играчка в ръката , да го заведеш до пързалката или да му връчиш тебеширите.Нямате идея с колко много неща можете да го развеселите детето и да отклоните Вие вниманието му от Неудачната дружба със съседското тормозителче.

# 23
  • Мнения: 1 640
  Защо трябва да се ядосваш и да ти се къса сърцето?!Защо???Нали си голям и разумен човек,знаеш кое е правилно и кое-не!Просто сама си си виновна,че не си отрязала квитанциите на въпросните майка и дете.Избягваш ги,поздравяваш ги с половин уста,ако се засечете на улицата,отминаваш и отивате на спокойно място за игра.Ако нещо ти искат обяснения защо ги избягваш-кажи им право в очите,че детето ти е малко и има нужда от контакти с деца на неговата възраст,които не биха му изтръгвали играчките от ръцете.Измисли си отговор,с който недвусмислено да им дадеш да разберат,че няма да търпиш повече несправедливости.Няма да те разстрелят,най-много да се отдръпнат, а това е целта,нали.Всяка жаба да си знае гьола.Всеки сам подбира хората , с които му е приятни да общува.
  Решението на проблема изцяло зависи от теб.Аз съм имала подобни познати и отдавна не се виждам с тях.Това е.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 783
Много харесвам категоричните, драматични жестове - малко думи, много смисъл - това пътят към разбирателството между хората. Особено между приятели.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Месила съм се изключително рядко. Даже в момента се сещам само за един път. Обикновено я оставям сама да се оправя, дори когато й посягат други деца на площадката.
Това не означава, че не побеснявам от поведението на тази или онази майка или от това на нечие отроче, но гледам да влагам по-малко нерви, защото не си струва, а и децата трябва да свикват сами да се оправят. Лоша услуга им правим като бдим като орлици над тях...

# 26
  • Мнения: 9 990
Когато съм го оставила само и не бдя като орлица, спя вечер спокойно, а не умувам над драмата колко е "не ореантирано".Не мъмря съседката и не се депресирам от жалния поглед на детето ми.Аз сама съм взела решение да го оставя само да се оправя.

# 27
  • Мнения: 9 814
На мен също ми беше писнало да мъкна камари играчки по площадките, другите деца да играят с тях, а моето да седи и просто да гледа. За това започнах да нося по една-две играчки, които държах при мен, когато дъщеря ми не играеше с тях. Така тя се научи на две неща- да не си дава играчките и да не си дава нейните. Е, вярно оправдава се с мен-"мама не дава да видиш моята кукла", но пък вече не ми пука. Защото не е особено приятно, да даваш пари за играчки, други деца да ги чупят, а твоето дори да не може да се добере до тях.
Лятото седим при свекърва ми в къща с двор, където съответно е пълно с всякакви играчки. Наша съседка всеки ден идваше с нейното момиченце. Двете с моето уж си играеха в началото тихо и кротко, но в един прекрасен момент детето ми престана да си дава играчките. Проблемът беше следният- другото дете не носеше нищо и играеше винаги с нашите играчки.
Говорих с другата майка, и когато започна размяната на тези ценни артикули, проблемът се разреши от веднъж.

# 28
  • Мнения: 5 877
Нещо не разбирам. Какви са тия купища играчки, които носите по площадките? Там има пързалки, люлки, катерушки. Хайде, разбирам кофичка и лопатка за пясъчника, макар че точно там не бих насърчавала ровенето заради изхождащите се кучета и котки.
Един комплект тебешири, с който могат да рисуват седем-осем деца, побира се лесно в чантата и може да бъде заменен на минутата, върши идеална работа. Или топка, с която е по-гот да играеш в компания.
Какъв е смисълът от "камари играчки"? Защо си трошите нервите за вещи, детето няма нужда от вещи, за да играе.
Малкото необходим арсенал си го намира на място - камъчета, кестени, пръчки, листа.
Ако носите нещо, предвидете го за повече деца; нали не го водите, за да стои самичко?

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Някак ме съмнява 3 годишно дете да изтръгне пакет солети от ръцете на възрастен човек.
Когато твоето дете стане на 3 години ще разбереш, че изобщо не е толкова голямо и разумно, колкото си мислиш в момента, че следва да бъде. И не би трябвало да те съдят за това, че не знаеш - нямаш никакъв опит с по - големи деца...
С 2 думи, дръж си солетите в ръка друг път, така че децата да бъркат в пликчето и да си вземат, а не да имат възможност да си присвоят цялото пликче.
Ако не искаш други деца да вземат играчките на детето ти вън, просто не изнасяй играчки. Може би твоята съседка се е сблъскала по - рано с този феномен и вече си е взела съответните поуки.
Освен това една градинка предлага огромно количество потенциални играчки, които никой няма да тръгне да дърпа, понеже ги има в изобилие. Камъкът може да е кола, пейките могат да са влак, пързалката може да е и магазин, листото може да бъде паничка. Изобщо, такива форми на игра освен, че не създават условия за конфликти относно собствеността на предмета и развиват въображението - много повече от истинска кола, влак, камион или касов апарат.
В момента определено не се чувстваш... хм, добронамерено настроена към тази жена и детето й. Избягвай - поне за известно време - срещите с тях.

Общи условия

Активация на акаунт