"Чудото наречено СВЕКЪРВА"

  • 14 940
  • 154
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 114
Игнорирайте ни всячески! Забравете, че ни има.  За вас най-важни са съпругът и децата ви.
Ако свекървата ви дразни и пречи на нормалния ви живот - игнорирайте я. Не се оплаквайте на сина и. Просто приемете, че този зъл човек не съществува.
Не си съсипвайте живота с такива безумни проблеми.
  bouquet  bouquet  bouquet
всичко това е вярно и адски мъдро! на мен ми трябваше(по-скоро на съпругът ми) доста време и нерви,за да го разберем!
единствено не можем(и НИКОГА) и няма да забравим и игнорираме всячески. вие сте ни родители(свекърва/тъща).добри-лоши-наши сте си(както и ние,децата ви Wink). въпросът е да има възможно най-малко вмешателство от двете страни. и както казваш:"За вас най-важни са съпругът и децата ви"

# 121
  • Мнения: 804
 iva d , добри или лоши ваши сме, но и вие сте наши .
Смятам, че сте по-важни от всички егоистични емоции. Не казвам да не ни обичате, просто не ни обръщайте внимание и  поставете собственото си семейство и емоционално оцеляване над нас.
Всички понякога сме егоисти. Някои повече, други по-малко...
 

# 122
  • Мнения: 152
Да, но когато синовете ви страдат от Едипов комплекс, тогава ние - снахите какво да правим?

# 123
  • Мнения: 4 451
В добри отношения сме, но никога няма да почувствам свекърва си като майка.
Peace С тази разлика, че сме преживели с нея и доста кризисни моменти. Но се надявам, че успяхме да ги преодолеем.

# 124
  • Мнения: 804
lusila ,
Съжалявам, за това нищо не знам. Всъщност знам, но ме плаши. Едиповият комплекс е сериозен проблем и не се осмелявам да го коментирам лаишки.
Сигурно не съм най-меродавния източник защото аз определено харесвам снаха си.
Тя е жената, която синът ми обича и това ми стига. (На всичкото отгоре е съвършена)
Умна, интелигентна, добре възпитана. Има перфектен вкус за дрехи и интериор, има безупречна фигура и най-важното - тя е естествена и искрена.
Ненагледната ми внучка е щастливо дете и синът ми също е щастлив.
Какво повече мога да искам !?  

# 125
  • Мнения: 152
С риск да бъда нескромна ти май описа мене. Проблема при моята свекърва е, че съм с висше образование, а синът й - не, че къщата е от мене и т. н. Мисля, че това са хубави неща, но тя още не мога да разбера защо се дразни от тях.

# 126
  • Мнения: 804
lusila , сигурна съм че не си ти, не защото те подценявам, но моята перфектна снаха не би избрала акулата зааватр. (шега, не се засягай)
Въпреки това погледни на нещата по-аристократично. Къща с двама, които се мразят - не е дом!
Майната им и на свекърва ти и на проблемите и! Важното е вие да се чувствате добре.
Не знам как да го обясня. Каквото и да напиша изглежда тъпо, сантиментално и дори романтично, а истината е, че трябва просто да живеете без да се съобразявате с нас.

# 127
  • Мнения: 152
Това е зодията ми.Благодаря ти за добрите думи. Надявам се свекърва ми да не развали и нашето семейство, както е направила с предишното му. Знаеш ли кое е най - страшното всъщност- че тя не вижда двете му деца от двата му брака. Губи се родовата памет.

# 128
  • Мнения: 804
Това е зодията ми.Благодаря ти за добрите думи. Надявам се свекърва ми да не развали и нашето семейство, както е направила с предишното му. Знаеш ли кое е най - страшното всъщност- че тя не вижда двете му деца от двата му брака. Губи се родовата памет.
Ох, не знам какво да ти кажа. Каквото и да е - ще е тъпо.
От една страна те разбирам, от друга - ако родовата памет е гмеш - по-добре да се губи.
Не знам! Оглупявам пред хорската грубост и простотия. 
Дори за адекватен съвет не се сещам.
А здравината на семейството не зависи само от теб.
Дано съпругът ти да не е "мамин путьо"!  Hug  bouquet

# 129
  • Мнения: 152
Не се бях сещала да го опиша така. Благодаря ти за идеята. Сега вече дооформих образа му. Все не можех да измисля нещо толкова обидно -точно.

# 130
  • Мнения: 804
lusila , моля те, не ме карай да се чувствам като екзекутор!
В една връзка винаги има надежда, дори  в най-безнадеждната ситуация.

# 131
  • Мнения: 152
О, не си екзекутор. Харесва ми свежата ти мисъл и чувството ти за хумор.

# 132
  • Мнения: 420
Моето чудо, слава Богу, от6умя с времето. За 10 години сме се виждали 3 пъти. Не понейна нито по моя вина. Такива са обстоятелствата просто.
Не е лоша жената, напротив, но се радвам, че не живеем под един покрив, най-малко сме различни поколения, с различно възпитание.
Не мога да отрека обаче, че и се възхищавам като зплаче по телефона: колко ме обича, как сам и дъщеря и т.н. Не е реално да обичаш някого, когото не познаваш, не става просто. Както и да е.
Възхитена сам обаче основно от сестра и, де що интрига моя да завърже! Евалла! Най-грозната изцепка беше миналата Коледа. Звъня на бабата на мъжа ми, като знам, че и лелята е там, да ги поздравя за празника, сами жени са, а и е редно, нали сме рода. 7h30 бг време вечерта, 2 изжрецхения смених с бабата и лелчето крещи зад кадър, че били на маса, та да не досаждам.
Е, оттогава не съм досаждала, никога повече!

P.С. ползвам транслатор, не ми дирете правописни кусури.

# 133
  • Мнения: 1 807
Аз моята дори я харесвам! Simple Smile
Лошото е, че тази симпатия, която изпитвам към нея, е просто защото я сравнявам със свекър ми. Sad
За да я възприема като майка, може би трябва да усетя поне наполовина топлината и грижата, която моята майка изразява към мен - за сега това няма да стане. Опитвам се да вярвам, че само факта, че двамата са негови родители е достатъчен да ги уважавам, почитам и да съм им благодарна. На практика обаче не се получава толкова лесно. Simple Smile

# 134
  • Мнения: 4
За бившата ми свекърва мога да кажа че е имало моменти в които ме е изумявала и съм се чудила от къде и идват такива глупости, но и много ми е помагала. И сме се карали, и кафето сме си пили заедно, злоба, ненавист и войни не е имало помежду ни. Разделени сме със сина и, и тя не ми се обажда вече, лошото е че не се обажда и на внука си. Но това си е неин избор, не мога и не искам да я задължавам с нищо. Със сегашната ми свекърва не се виждаме често. Живеем в различни държави. Отношенията ни са съвсем нормални, спазваме необходимата дистанция, което устройва и двете.
Въпроса който си задавам аз все по често е, един ден аз какво чудо ще съм.
Ето един прекрасен въпрос , който всяка от нас родила момче може да си зададе.

Общи условия

Активация на акаунт