Гледах... Хареса ми... Препоръчвам! - VIII. Серия

  • 45 107
  • 636
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 3 988
cubbit,  за Lars von Trier, имах голямо колебание да спомена Догма филмите.

Ив, и аз се колебах. Затова и споменах BtW с едно наум, но след твоя постинг с препоръки, реших, че трябва да обърна внимание и аз. Има няколко човека, пишещи тук, които ще ги оценят. И ако не са попадали на тях до сега, благодарение на твоите и моите колебания, имат възможност да ги гледат.  Peace


Цитат
За братя Коен
Ив, вкусовете ни тук се разминават.  Wink Аз явно не мога да оценя тяхната естетика.  Mr. Green
криста, нито един от споменатите не ми е харесал.  Confused Може би защото през цялото време не можех да се отърся от мисълта за претенцията, която издигат братята.
Моля, да не се чувствате засегнати.  Hug Става дума за лични преценки и предпочитания, не за лични нападки!  Hug

Цитат
А в 2009 пак ще се поставя текст на Е.К. Там.
Ив, ако идваш да го гледаш това, ще се прежаля да дойда с теб.  Peace

# 556
  • Мнения: 1 875
Изгледах Bella, много хубав, cubbit Hug
Няма да скрия, че малко й се разсърдих, че е оставила детето на Хосе.

# 557
  • Мнения: 1 993
cubbit, разбира се че не се чувствам засегната. Не е нужно вкусовете ни да съвпадат, но се радвам, че има потребители тук, които оценяват Lars von Trier, например.

# 558
  • Мнения: 1 334
My Sassy Girl http://www.imdb.com/title/tt0404254/  http://www.youtube.com/watch?v=VXsMTxrsQR4

Снощи го гледах и определено не съжалих Peace

# 559
  • Мнения: 3 988

Римейк на корейския филм с едноименно заглавие Yeopgijeogin geunyeo (2001), който съвсем не е за пренебрегване.
Подобна история като с наскоро коментирания тук американски филм No reservations (2007), който е римейк на никак не по-лошия немски Bella Martha (2001).
Изчерпаха се на идеи ли американците?!  ooooh!

И след два споменати ню йоркски филма, да добавя трети. Autumn in New York (2000). Не ми хареса, но може би при някои ще обере овациите.  Confused
Слаба режисура, операторът на моменти е задрямвал, посредствена игра на Ричард Гиър и на Уинона Райдър.
48-годишен женкар се забърква с 22-годишна терминално болна. Скука.

# 560
  • Мнения: 1 063
cubbit , експерименталното кино в темата не е мн. на почит.

Благодаря ти за И.К.  Hug Но ако той заеме позиция на театрален реж., бих прелетяла континента. Нищо, че проявявам любопитство и към текстовете му. (Ако говоря за театър, имам фаворит американски реж. авангардист, но той поставя неща и в Европа. )

cubbit, а гледала ли си Pi (1998) на Darren Aronofsky? Най - добрият му според мен. Струва ми се, че ще ти хареса. Докато Пориш вълните, т.е. не си сменила жанра.


Кой се провикваше назад в темата за американско кино? В поста на криста има много добри заглавия.  Бих ви препоръчала със същия успех и всичко на реж. Jim Jarmusch. Нямам време да изброявам.



Той е римейк на корейски филм, който не е лош. Бих препоръчала него http://www.imdb.com/title/tt0293715
Не съм гледала американския.


Новите си заглавия ревниво (макар и шеговито)  ще пазя до появата на ТсугумиWink Така.


С cubbit сме писали едновременно изглежда.  Simple Smile Простете за повтарянето на корейския филм, но няма да изтрия никоя част  от съобщението си...

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 09:24 от Ив

# 561
  • Мнения: 3 988
cubbit , експерименталното кино в темата не е мн. на почит.

Съгласна съм. Но въпреки това някой може да се запали. По-добре да пишем и никой да не гледа, отколкото да не пишем и някой да иска да гледа. Ама го казах и аз...  Mr. Green

Цитат
cubbit, а гледала ли си Pi (1998) на Darren Aronofsky?

Прекрасен! Невероятен! Много ми харесва!
Да, гледала съм го.  Wink

Цитат
Бих ви препоръчала със същия успех и всичко на реж. Jim Jarmusch.

Аз не всичко, но примерно Coffee and Cigarettes (2003), Mystery Train (1989), Down by Law (1986)...

Цитат
Новите си заглавия ... ще пазя до появата на Тсугуми.

А ти я очакваш обратно ли? Аз така и не разбрах какво стана...  newsm78

# 562
  • Мнения: 1 993
Като казахте Darren Aronofsky интересно ми е мнението ви за Requiem for a dream. Оставя горчив вкус в устата, много въздействащ, но не мисля че бих могла да го гледам пак.

# 563
  • Мнения: 4 370
Shutter - държи в напрежение през цялото време, хареса ми.

# 564
  • Мнения: 3 988
Като казахте Darren Aronofsky интересно ми е мнението ви за Requiem for a dream. Оставя горчив вкус в устата, много въздействащ, но не мисля че бих могла да го гледам пак.

Съгласна съм за привкуса. Гледала съм го 2 пъти, не знам дали ще си го пусна трети. Но е филм, който заслужава внимание.

Пак от същия режисьор горещо препоръчвам The Fountain (2006). Има го в замунда / арена. Един реквием за любовта, смъртта и духовното. Не е лек и лесен за гледане, много хора не го разбират или го гледат повърхностно и му лепват етикета "тъп". Прекрасен филм!



 Tired Предполагам си гледала 2008 - американската версия, режисирана от японска ръка. Не им омръзна на американците да правят римейкс (Shutter (2004), Country: Thailand) и на японците да снимат ужаси.
Да не си помисли някой, че съм гледала филма... Не.  Naughty
Сверявам си часовника само.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 17:32 от cubbit

# 565
  • Мнения: 1 334
The Fountain (2006).Прекрасен филм!
Peace

# 566
  • Мнения: 1 063
Когато писах за Пи (1) си мислех за филма, не за Darren Aronofsky, който представя последния си филм във Венеция. Simple Smile Wink

Requiem for a dream - съвсем обичаен ми е този. И с него и без него в киното. Освен реж. амбиция не видях нищо друго.
The Fountain (2006) е с толкова претупан край, че се самоизчерпва.

Миналата седмица по ТВ гледах отново три блестящи заглавия: The Sixth Sense (1999) http://www.imdb.com/title/tt0167404 (Къде се изгуби режисьорът му? - това се питам. Възможно ли е след такъв филм, само това да оставиш след себе си.)
Gattaca (1987) с Ума Търман, Джъд Лоу и A Beautiful Mind (2001).

Не, това не са новите ми заглавия.


(1) - Предивид стилистиката, за филмите, които коментирахме.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 18:11 от Ив

# 567
  • Мнения: 3 988
Когато писах за Пи (1) си мислех за филма, не за Darren Aronofsky,

Знам, знам...  Mr. Green Трудно ми е обаче да не направя асоциация, а очевидно не само на мен.  Wink

Трябва да се върна към The Fountain (2006), защото ми се губи претупания край...

Цитат
1. The Sixth Sense (1999)
2. Gattaca (1987)
3. A Beautiful Mind (2001)

1 и 2 са хубави, много хубави, но както ти казваш за Requiem for a dream, с тях и без тях в киното, все е тая.
3 - О, 3! A Beautiful Mind (2001) е сред моите топ 10...

# 568
  • Мнения: 1 063
О, не! Няма как да се съглася. Simple Smile The Sixth Sense (1999) и Gattaca (1987) - и двата са с оригинален сценарий. Sunglasses 

The Sixth Sense - Това е болезнена история за различието, за тъмното, автентичиното тъмно, не онова фройдисткото. Дори си мисля, че не може да си играл такава роля и да останеш същият. Актьорската игра е разтърсваща - при това много добър подбор, включително и на актрисата, която играе майката на хлапето. Аз обичам да виждам ненатрапващи се образи и лица. Този филм се преживява, не се гледа. Малко са тези филми, при които не оставаш "отстранен". 

Gattaca напуска границите на въображението. Когато отивах да го гледам на кино преди години, бях предубедебна, защото освен "Соларис" на Тарковски не може да ме ме задържи пред екран филм с подобен жанр. Без грешка в режисурата.

За D. Aronofsky - отделили сме му достатъчно място в темите и не исках пак го дъвчив. Tired
Requiem for a dream - с подобна тематика в някава степен са по-добрите Trainspotting (1996), че и 21 грама...

# 569
  • Мнения: 59
Да ви предложа още малко от италианското кино Che ora e? / Колко е часът? (1989)     http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=137395   
Обожавам го Массимо Троизи  Peace  а ако успеете да намерите Il postino / Пощалионът велик е.


още нещо което ми хареса The Weather man / Синоптикът (2005)  http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=131988&commen … s=1#startcomments   

Приятни часове  Hug

Общи условия

Активация на акаунт