Вкъщи с обувки?

  • 20 020
  • 410
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
Никога не карам гостите си да се събуват, защото на някой може да му миришат краката и да му е неудобно. Аз на гости се събувам, но не приемам техни чехли, обичам да ходя боса.

# 16
  • Мнения: 4 733
Добре де, у дома нямате ли килими, мокети...тия обувки може да са настъпили всичко и то после се отърква в килима Sick

# 17
  • София
  • Мнения: 746
Аз никога не карам гостите си да се събуват,въпрос на възпитание,повечето се събуват без да им казвам,ако не го направят после чистя,много важно.От друга страна аз като ходя на гости се събувам,освен ако изрично са ми казали да не го правя,но никога не питам :"да се събуя ли?".Според мен това е балкански манталитет,а не от село ли си,или от София.

# 18
  • Мнения: 804
Добре де, у дома нямате ли килими, мокети...тия обувки може да са настъпили всичко и то после се отърква в килима Sick
Имаме още и прахосмукачки, препарати и други такива неща...

# 19
  • Мнения: 4 733
Имаме още и прахосмукачки, препарати и други такива неща...
Вие хубаво имате ама нещо не ми се вярва всеки ден да си перете килимите. А залепнала от подметката дъвка  или айде да не давам друг пример, с прахосмукачка се замазва вместо да се изчисти.
Всъщност схавах логиката. Ние, които се събуваме сме от мързеливите дето не им се чисти Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 746
Точно заради това,аз имам мокет само в детската стая,на другите места всичко е лесно за поддържане,вярно малко се озорвам като трябва да пера мокета,но това се случва два пъти годишно,като говорим и за мързел Wink.И си го пера сама,защото е от стена до стена и отгоре са легла,гардероби и т.н.,не го нося на автомивка,но въпреки това не карам гостите ми да се събуват

# 21
  • Мнения: 804
Всъщност схавах логиката. Ние, които се събуваме сме от мързеливите дето не им се чисти Mr. Green
Не си я схванала. Мързеливите сме ние. Прочети предишните ми постове. Всичко е въпрос на собствено решение. Домът е твой и ти решаваш как да живееш. Аз ако искам да съм с теб съм длъжна да се съобразя с изискванията ти и да не те съдя. Не ти е нужно мнението ми, позволението ми или одобрението ми... Моето и на който и да било друг. Можеш да събуваш или не гостите си. Хората са различни. Важното е докато са ти на гости да не те вълнува дъвката на килима, а хората с които си в момента.   bouquet

# 22
  • Мнения: 4 733
четох те. естествено че е въпрос на личен избор.

# 23
  • Мнения: 2 193
Лесно е да сме "над нещата" и естествено, че приятелите стоят по-високо в ценностната ни система, от една размазана дъвка, но аз лично препочитам превенцията от чистенето /не ми е любимо/ Blush, за да имам време за истински стойностните неща.

# 24
  • София
  • Мнения: 746
Всъщност не съм мързелива,щом чистя след всеки гост newsm78.И може да  не съм толкова възвишена във важните неща след като обръщам внимание на кой колко са му чисти обувки,но въпреки това не ги карам да се събуват Thinking

# 25
  • Мнения: 143
Според мене не е редно да се събуват хората, както каза някой може да има такива, на които им миришат краката и да ги е срам да си кажат - човека цяла вечер ще е притеснен и ще се чувства неудобно. На мене ми се е случвало да отида на гости да ме събуят и да се окаже, че ми се е скъсал чорапогащника - не съм била близка с въпросните хора и цяла вечер съм се чудила как да се завъртя, за да не се вижда бримката.
Освен това е адски нехигиенично да се носят едни и същи чехли от различни хора - аз обувам чехли само при майка ми.

 

# 26
  • Мнения: 6 701
Вкъщи ходим с чехли или направо боси.
Гостите не позволявам да се събуват дори и да искат.
Аз също не се събувам когато съм на гости. Приятелите ни явно имат разбирания като моите.
Досега не се е случвало да ме помолят да се събуя. Ако се случи не знам как точно ще постъпя, но със сигурност ще се постарая да не ходя повече в този дом.
По въпроса с килимите. Обичам килими и да ходя боса по тях, но те са в помещения, в които гостите ми влизат.

# 27
  • Мнения: 4 629
Не карам хората да се събуват и аз не обичам да се събувам като ходя на гости. Обувките са важна част от визията  Flutter Но пък се съобразявам, ако домакините натояват да не се ходи с обувки

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сега ходим боси, зимата с чехлички и пантофки.
Гостите ми се събуват, не съм имала такива, които да не го правят. Дори жената, която засича водомера понякога се събува, особено ако навън е кално. Знае, че имам малко дете и дори се съобразява с часовете за почивка.

# 29
  • Мнения: 4 292
Вкъщи не ходим с обувки, гостите ми също, поне в повечето случаи. Събуват се хората без да ги моля. Имало е случаи в които са влизали с обувките - не ми е ставало приятно, но и не реагирам в такива моменти. Все пак си мисля, че ако в един дом има малки деца, особено такива, които все още пълзят или са току що проходили, е някак невъзпитано и несъобразително да се намърдаш с обувки, дори и домакините да настояват.

Общи условия

Активация на акаунт