Вкъщи с обувки?

  • 20 054
  • 410
  •   1
Отговори
# 60
  • varna
  • Мнения: 676
Мине се не мине три-четири месеца и пак любимата ми тема Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281231.0

Копирам си мнението от тази темата, защото в по-стари не ми се търси

Да, случва ми се да ходя с обувки вкъщи, защото не знам кой кога ще звънне на вратата. Гости посрещам винаги с обувки.
Не позволявам на гостите ми да се събуват.
Не повтарям гости при хора, които са ме накарали да се събуя.
Маниерът със събуването идва от селата, защото там хората са ходили с галоши по полето и за да не внасят кал от къра са ги оставяли пред вратите.

И добавям - имам бежов килим вкъщи и пак ходим с обувки. Peace



Соларис,кефиш ме много!Но някои не искат да си признаят произхода newsm62

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 23:55 от bubina

# 61
  • София
  • Мнения: 1 886
Не е честно - трета страница и всички са толкова учтиви... Нищо, има време.

Я и аз да налея масло в огъня - не обичам гостите ми да се събуват. Ние ходим по чехли, но ако нося торби акто се прибирам влизам да ги оставя първо.
Не обичам да се събувам като ходя на гости. Ако ме помолят го правя, но гледам да избягвам посещенията в такива домове. И все пак това е въпрос на избор, не на селяния, гражданство, възпитание или там каквото още беше казано по-горе.

# 62
  • Мнения: 432
Винаги каня гостите обути - просто чавек се чуства по-"удобно". Аз като отида на гости винаги поне тръгвам да си събуя обувките.

# 63
  • varna
  • Мнения: 676
Етомира,има време наистина!Предният път както вече споменах кръв се лееше. smile3511 newsm62 box bash

# 64
  • Мнения: 641
Абе, селата, селата ама и по градовете има кучешки л**на, размазани сладолед, паднали плодове от дърво, дъвки, храчки, размазани хлебарки, и дори кал...
Мерси! Дръжте си ги на обувките!

# 65
  • varna
  • Мнения: 676
Но за моя радост,ми прави впечатление,че този път са повече привържениците на влизането с обувки.Ха,дано!

# 66
  • Мнения: 45
Не е честно - трета страница и всички са толкова учтиви... Нищо, има време.

Я и аз да налея масло в огъня -

Joy Joy Joy Заставайте в позиция! Crazy И аз смятам да налея масло в огъня.  Party

Вярвате ли, че пък аз съм била в къщи в България, граждански  Joy, в които ме е било гнус да се събуя?!  Whistling

# 67
  • Мнения: 641
О, забравих- не бих поканила втори път гости, които не се събуват  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 242
Не е честно - трета страница и всички са толкова учтиви... Нищо, има време.

Я и аз да налея масло в огъня -

Joy Joy Joy Заставайте в позиция! Crazy И аз смятам да налея масло в огъня.  Party

Вярвате ли, че пък аз съм била в къщи в България, граждански  Joy, в които ме е било гнус да се събуя?!  Whistling
дааааа  и аз и аз   newsm78

# 69
  • Мнения: 2 803

Това за мене е неучтиво!

Предполагам си остават и с палтата, якетата и шапките, те също като обувките са създадени за ходене навън, неучтиво е да се свалят вътре  Laughing
Никол не си ме разбрала. Имах превдид, че е неучтиво да не ходиш на гости само, защото са те накарали да си събуеш обувките. Мене други неща биха ме спрели  да ходя в нечий дом на гости.

Не си ми прочела предния пост!

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 11:30 от doro

# 70
  • Мнения: 958
В къщи ходя с чехли, защото ми е по-удобно!
Никога не карам гостите да се събуват, както и аз не обичам да се събувам, ако отивам на гости, освен ако няма бебе!
За мен обувката е част от тоалета, аз я съобразявам с това, с което съм облечена!

Освен това винаги има риск, на гостенина да му миришат краката, случвало ми се е, въпреки молбите ми да не се събува, човека се събу. Ами беше много конфузно за всички, вече не се събува Simple Smile))

# 71
  • София
  • Мнения: 5 751
Но за моя радост,ми прави впечатление,че този път са повече привържениците на влизането с обувки.Ха,дано!

Направила си си труда да преброиш колко са ЗА и колко ПРОТИВ. smile3501 smile3501
Осведоми ни и нас за резултатите.

# 72
  • Мнения: 1 209
В нас се ходи сега и по двата начина. Ние „ужким ”с пантофи, но повече по чорапи, (понякога притичваме и с обувки), гостите, както пожелаят - имам пантофи в резерв.  В родителите ми и бабините къщи също се ходи и по двата начина. Едната ми баба ми, Бог да я прости, беше чужденка и не можа да свикне със събуването. Твърдеше, че това е „ориенталщина”, която в цивилизования свят я няма. Другата ми баба пък беше от голямото „добрутро”. Казваше, че една дама не може да е по чорапи с ръб и кожена яка и да е елегантна ако краката и са без подходящи обувки. Аз също смятам за нелепо добре облечен човек да се изтапани по чорапи на парти в не4ии дом.
Преди време исках да въведа навика всички да се събуват у дома, особено като се роди бебето, но крайно безуспешно. Спрях да настоявам. Просто чистя повече. Обичам да ходя боса, намирам го за полезно, здравословно и отчасти за по-хигиенично, но не мога да изисквам това от всички. Би ми било достатъчно да науча мъжа и детето да се събуват и да не си слагат после обувките дето сварят.
Винаги когато сме в чужд дом питам и се съобразявам с навиците на домакините.

# 73
  • varna
  • Мнения: 676
Да,нямам си друга работа и броя. smile3521  Hands Thumbsup

# 74
  • Мнения: 2 821
Но за моя радост,ми прави впечатление,че този път са повече привържениците на влизането с обувки.Ха,дано!
Според мен пък е обратното, без да съм броила, но само анкета може да потвърди.

Общи условия

Активация на акаунт