Вкъщи с обувки?

  • 20 075
  • 410
  •   1
Отговори
# 30
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Всички се събуват у дома.Не мога да си представя какво чистене ще чистя ако не се събуват.Аз така всеки ден чистя и колко е прашно и мръсно,особено там където са обувките.Ако се тръгне с тях из апартамента аз трябва постоянно с мопа в ръка да стоя.Обичам да ходя боса вкъщи и откачам като ми залепне нещо по ходилата.

# 31
  • Мнения: 2 131
Сакън, не почвайте тая тема пак, че преди не много време се изпокарахме по същата!!! ooooh!

Хаха, щото в Сф не се събуват, а в провинцията - да hahaha...поне от досегашните отговори Laughing
Да, да  Grinning. Пък събуването било, видите ли, признак за селски манталитет /каквото и точно да означава това/.
У дома се събуваме, гостите - също. Като отидем на гости се събуваме, освен ако ни кажат да не го правим.

# 32
  • Мнения: 2 821
Обувките са важна част от визията  Flutter
О, да...както и лайната на кучетата и съдържащите се в тях яйца на кучешката тения са пък съставна част от нечии обувки Sick

Обичам да ходя боса вкъщи и откачам като ми залепне нещо по ходилата.

Също и аз Wink

# 33
  • Мнения: 4 778
О, да...както и лайната на кучетата и съдържащите се в тях яйца на кучешката тения са пък съставна част от нечии обувки Sick
А така, кажи им  Crossing Arms

# 34
  • Разград
  • Мнения: 3 110
О, да...както и лайната на кучетата и съдържащите се в тях яйца на кучешката тения са пък съставна част от нечии обувки Sick
А така, кажи им  Crossing Arms

Точно така. Peace

# 35
  • Мнения: 2 197
Не позволявам да се влиза с обувки в дома ми. Купила съм достатъчно джапанки и чехли за всички желаещи да пристъпят в апартамента ни. Когато ходя на гости също държа да се събуя, но и внимавам какво ще ми дадат да обуя.  bouquet

# 36
  • Мнения: 2 803
В къщи не се ходи с обувки! Това е по принцип! Случвало се е да направя изключение ако е специален повод, тогава махам и килимите. Много ми е неприятно някои да ми влезе с калните обувки в къщи.
Когато ходя на гости винаги се съобразявам с реда в къщата на домакинята. Имам приятелка, която не дава да се събувам, но още от вратат ми връчва пърцала да си позъбърша обувките.

# 37
  • Мнения: 2 161
Изключения не правя за никого,безкрайно неприятно ми е влизането с обувки.Но и в интерес на истината,след като влязат чужди хора в къщи,сами бързат да се събуят.Не мога да си позволя лукса да ми влизат с обувки,първо.И второ,аз също не го правя на чуждо място,независимо как съм облечена и до колко ще ми се развали фасона.

# 38
  • Мнения: 2 700
Мине се не мине три-четири месеца и пак любимата ми тема Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281231.0

Копирам си мнението от тази темата, защото в по-стари не ми се търси

Да, случва ми се да ходя с обувки вкъщи, защото не знам кой кога ще звънне на вратата. Гости посрещам винаги с обувки.
Не позволявам на гостите ми да се събуват.
Не повтарям гости при хора, които са ме накарали да се събуя.
Маниерът със събуването идва от селата, защото там хората са ходили с галоши по полето и за да не внасят кал от къра са ги оставяли пред вратите.

И добавям - имам бежов килим вкъщи и пак ходим с обувки. Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 5 767
Изключения не правя за никого,безкрайно неприятно ми е влизането с обувки.Но и в интерес на истината,след като влязат чужди хора в къщи,сами бързат да се събуят.Не мога да си позволя лукса да ми влизат с обувки,първо.И второ,аз също не го правя на чуждо място,независимо как съм облечена и до колко ще ми се развали фасона.

 Peace

solaris - знаех,че съм видна селянка.Имах нужда и ти да ми го кажеш. То с това ходене по къра,при овчиците и кравите,с които съм заобиколена ,вечер как да вляза с мръсните си обувчици в къщи.

# 40
  • Мнения: 2 803

Не повтарям гости при хора, които са ме накарали да се събуя.

 
Това за мене е неучтиво!

# 41
  • Мнения: X
В къщи навсякъде е застлано с килими,освен в кухнята и банята.Не понасям ламинати,теракоти и други подобни офис-покрития.Искам да ми е уютно и чисто.Затова всички се събуват,освен ако не е много специален повод.
А в "цивилизованите" страни мият улиците всеки ден,в Швеция,Швейцария,Австрия дори с някакви ароматизирани препарати .Мой познат беше на работа за 6 месеца в Швейцария и бил в частна квартира,осигурена от фирмата.Мокетът на въпросната домакиня бил застлан по стълбите чак до улицата.А от фирмата ,която мие улиците,чистели до входната врата на всяка къща.Е,при такова почистване и в нашата мила родина няма да карам гостите си да се събуват.Ама дотогава...
Нека да съм селянка,ама хигиената и здравето са ми по-важни от фасона на някого.

# 42
  • Мнения: 2 700

Не повтарям гости при хора, които са ме накарали да се събуя.

 
Това за мене е неучтиво!

Защо да не неучтиво? Не съм обидила никой. Просто с въпросните ми познати се виждам или у дома, или навън. Претекст винаги може да се намери, без да влизаш в пряка конфронтация.

mausbeni, не визирам никой конкретно. Споделям откъде е дошло като практика през годините. Peace

# 43
  • Мнения: 2 197
Гостите ми сами решават дали искат да са с обувки или да се събуят. Не ми е проблем да почистя след това.
Когато аз съм на гости винаги се събувам, просто така ми е по-комфортно и удобно. Даже и през лятото, когато съм боса (което пък по правилата за добро възпитание не се прави).

Маниерът със събуването идва от селата, защото там хората са ходили с галоши по полето и за да не внасят кал от къра са ги оставяли пред вратите.
Извинявай, ама аз нямам село - и от двете страни на рода ми предците ми са от градове, вярно малки, но все пак градове. Никой не е ходил по къра. А факта, че аз обичам да ходя боса не ме прави селянка. Честно казано ходенето с обувки в къщи винаги ме е ужасявало. Може ли да не се правят генерални изводи, защото някой си ходел с обувки по килима. В интерес на истината и килим нямам. И това ли идва от селата?

# 44
  • София
  • Мнения: 5 767

Не повтарям гости при хора, които са ме накарали да се събуя.

 
Това за мене е неучтиво!

Защо да не неучтиво? Не съм обидила никой. Просто с въпросните ми познати се виждам или у дома, или навън. Претекст винаги може да се намери, без да влизаш в пряка конфронтация.

mausbeni, не визирам никой конкретно. Споделям откъде е дошло като практика през годините. Peace

Аз се самовизирах Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт