И пак за бездомните кучета...

  • 2 281
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 749
Още за кучешката тения : кучетата не са единствените преносители на тенията. Ядеш ли домашно месо?Овче,козе,краве.свинско?

Как тенията достига до кучето? Няма да питам повече.

А защо с това си изказване се хвърляш в друга крайност:

Цитат
колко майки тук с ръка на сърцето биха казала - да, искам да има бездомни кучета   ?

Да не мислиш,че на мен ми е приятно това положение?

# 31
  • Мнения: 9 905
ами защото ни обяснявате че сме крайни и жестоки, че бихме душили котета, тровили кучета и т.н. И че искаме някой друг да ни свърши работата и да ни е чиста съвестта.
Обратното за мен означава да искаш да има бездомни кучета.

# 32
  • Мнения: 2 759
...Обратното за мен означава да искаш да има бездомни кучета...
                       Няма такова нещо  Naughty. Аз не искам да има инвалиди. Но не бих ги убила и не бих искала ограничаването им в специализирани заведения. Значи ли това, че искам да има повече инвалиди?

# 33
  • Мнения: 1 749
ами защото ни обяснявате че сме крайни и жестоки, че бихме душили котета, тровили кучета и т.н. И че искаме някой друг да ни свърши работата и да ни е чиста съвестта.
Обратното за мен означава да искаш да има бездомни кучета.
Добре,след като това за "вас"(щом сме "вие" и "ние",макар че не знам по какво толкова се различава една майка от друга,след като и двете обичат децата си) е единственото решение.....Правете каквото искате.Имате кучета пред блока:убийте ги!Отровете ги,пребийте ги с камъни!Застреляйте ги.......Затворили сте се в някакъв свят ,определени хора,избрани по единомислие,и не виждате,че проблемът за "вас" е проблем и за други,слепи за факта,че има и други решения.
Ами,тогава,като ще спасяваме човешки животи,да намерим шоф'орите без книжка или тези,които карат като малоумни.Да убием и тях.Защото и мен щяха да ме отнесат веднъж с количката.....

# 34
  • Мнения: 9 905
по кучелюбие определено се разграничавам от вас, понеже не ги искам уличните и толкова. Изобщо кучета не обичам. Нима е ненормално да се различаваме? Аз съм си аз, ти/вие/ си си ти. Различаваме се по много други признаци и не виждам нещо нередно в това.
И ето, че продължаваш с това "убийте ги, тровете ги". Не ми отива на положението в момента да убивам бездомни кучета, но ако се наложи и имам подходящо средство, някой път ще го направя. Ще го направя, ако аз или дете е застрашено. Иначе бих се побояла.
И ще го направя затова, защото досега никой от отговорните институции не се постара - нито маркировката, нито кастрирането, нито приютите имат някакъв ефект и подозирам, че и там парите са отишли за друго.
Още чакам да чуя за тези "други решения". Ефективни, ако обичате.

Портокалово момиче - това с инвалидите  като сравнение е много грозно за мен, но дори да поразсъждаваме за приликите между инвалидите и кучетата  ooooh! , никой не е пратил/изхвърлил/ инвалидите по улиците да хапят и да нападат за храна. това последното вече звучи безумно, но понеже отвори така въпроса........

# 35
  • Мнения: 48 023
Портокалово момиче, колко грозно сравнение  ooooh!
А инвалидите вследствие на кучешка тения?!Децата, ослепели от този прекрасен и безопасен паразит?!?!?!?
Защо аз да тровя кучетата, като има толкова начини положението да се оправи безопасно за хората?!?!?

Ако не ме беше страх точно за децата, отдавна да съм изтровила кучетата в квартала!!!!

По кучешка тения сме първи в Европа, а в европейските страни заболелите са основно българи! Наскоро имаше статии по въпроса  и тема във форума
Кучешката тения е зловещо и опасно заболяване, което води до трайна инвалидизация и понякога е фатално!
Да не говорим за нахапаните хора!
http://dnes.dir.bg/2008/06/07/news3079317.html
Ох, направо ми се повръща от кучезащитници!Не пожелавам на никой да изпита удоволствието на тенията, но се надявам като нямаме свястна община, поне да има Господ и че всичко се връща!
А ето тук:
http://news.ibox.bg/news/id_74285358
"Изследванията показват, че над 50 на сто от бездомните кучета са опаразитени с тении......Контактите с бездомни кучета трябва да се избягнат, а домашните да се обезпаразитяват по схема от ветеринарния лекар. Ако за храна им се дават животински субпродукти, това да става само след термична обработка.
"

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 14:05 от Плодова фея

# 36
  • Мнения: 662
М-да, проблем са. Но за мен по-голям проблем са хората, които си взимат куче и в последствие го изхвърлят на улицата. Чудя се, защо не се ядосвате на такива хора, а на самите кучета? newsm78 При мен, само по себе си кучето не може да предизвика негативни емоции. Но виж човекът, който го е изритал и го е направил потенциална заплаха за останалите-да! И докато няма глоби за такива екземпляри, кучетата няма как да изчезнат от само себе си Thinking.
А ако те ухапе каква емоция ще предизвика у теб? Само безразличие? newsm78


Да ти кажа досега са ме хапали само домашни кучета. Колкото до безпризорните, не виждам проблем да бъдат кастрирани, а болните и опасните да бъдат евтанизирани. Проблемът е бездействието на отговорните за това. А те не са кучета, а хора...

# 37
  • Мнения: 1 749
Ослепяла Shocked Shocked Shocked ?
Кучешката тения в човека "вирее" в белите дробове и черния дроб #Crazy
Не  съм защитник на кучешката тения,моля не ме разбирайте погрешно. Joy

Като те е страх от отровата,тогава си вземи назаем въздушна пушка.

Цитат
по кучелюбие определено се разграничавам от вас, понеже не ги искам уличните и толкова. Изобщо кучета не обичам. Нима е ненормално да се различаваме? Аз съм си аз, ти/вие/ си си ти. Различаваме се по много други признаци и не виждам нещо нередно в това.
И ето, че продължаваш с това "убийте ги, тровете ги". Не ми отива на положението в момента да убивам бездомни кучета, но ако се наложи и имам подходящо средство, някой път ще го направя. Ще го направя, ако аз или дете е застрашено. Иначе бих се побояла.


Какъв кучезащитник какви 5 лева? #Crazy

Цитат
Още чакам да чуя за тези "други решения". Ефективни, ако обичате.

И аз чакам да бъдат разрешени  много мои проблеми....Ефективно,разбира се.
Знаеш ли,наистина се различаваме-аз правя нещо за разрешаването на моите проблеми(които май са общи,нали?за тях говоря),а не се впускам в геноцид на каквито и да били живи същества.Дали ще са бездомниците ,или шоферите с малкото акъл,заради които всеки ден рискувам да бъда отнесена на улицата. Но,това,разбира се,си е мой проблем.И моите разрешения.

# 38
  • Мнения: 48 023
Тенията може да засегне много органи, един от които е мозъка, скъпа! Затова води до слепота...
А пък дробовете к'во толкоз, нали, без тях си можем....нямам думи....
Айде със здраве и благодаря за съвета за пушката, живея в блок на военни, може и да помоля довечера няколко съседи да се позабавляват! даже се чудя как не са се сетили самички

# 39
  • Мнения: 1 749
Едва ли си ме чакала мен,за да се сетиш за пушката Peace

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Поредната тема, поредният спор, все същите аргументи.... Не се ли уморихте вече?
КИТАНА не мога да ти схвана позицията. Много емоция, малко разум. Би ли споделила как виждаш решаването на "кучешкият проблем" и дали за теб той въобще съществува?

# 41
  • Мнения: 3 621
И аз съм нападана от бездомно куче, и аз съм против бездомните кучета. Някой по-горе в темата беше написал, с парите от нашите данъци да се съберат тези всички кучета и да се хранят пак с парите от нашите данъци, никой не говори за изтребване, но да се разхождат те /кучетата/ свободно по улицата, а аз да не мога ....не съм съгласна

# 42
  • Мнения: 2 229
Знам, че имаше телефон, на който се обаждаш и наистина идват и ги прибират. Но не знам номера.. Това че са маркирани какво значи. newsm78 Щом пречат би трябвало да ги приберат!

# 43
  • Мнения: 1 749
Смешно ми е вече,сериозно.Вярвате безрезервно в медиите,поглъщате като сюнгери какво се приказва там.Отказвате да помислите независимо,чакате да дойде някой и да разреши проблемите ви.....Де да знам и аз към кой се обръщам.Може би към майките,с които говорих по въпроса за бездомните  с конкретни предложения.Първо:Да,дразнят ме!Трябва да изчезнат!  И после,след моето предложение: Ама виж,аз нямам време.Или "Детето...Бабата ме вика..."Голямо иху и после голямо тихо....Заблуждение? Коя е по-добрата майка,щом поставяме този въпрос:тази,която лае срещу кучетата,и ги трови,или тази,която прави нещата разумно и ефективно? Защото,приемете(ако можете): ако искате убийте ги до едно,но:
1.това е невъзможно,защото някъде там се разждат още и
2.те никога няма да изчезнат от само себе си
3.винаги ще се намери човек,който да изхвърли животното
4.като няма кастрация,като няма закони,като няма кой да помисли в реалната посока ,и да съди виновния,и да се БОРИ срещу реалното зло,откъдето произтичат всички останали гадории ,то този ПРОБЛЕМ ЩЕ СЕ РЕШИ ЕДВА ПРИ ВТОРОТО ПРИШЕСТВИЕ

# 44
  • Мнения: 1 749
Поредната тема, поредният спор, все същите аргументи.... Не се ли уморихте вече?
КИТАНА не мога да ти схвана позицията. Много емоция, малко разум. Би ли споделила как виждаш решаването на "кучешкият проблем" и дали за теб той въобще съществува?
За мен проблемът е голям,огромен,много сложен,труден за решение.Не съм съгласна с положението.
И,мисля,се изразих достатъчно ясно за позицията си.
За решенията:казвам:на слепия слънцето никога няма да можеш да покажеш,следователно и решенията,за да види това слънце е безсмислено да споделяш с него.
И,повярвай ми,всичките ми съждения  се опират на много разум и подтискани емоции.Май по-скоро призивите за убийства и личните оскърбления към хора с по-различно виждане са признак на несдържани емоции и Малко разум,а?

Общи условия

Активация на акаунт