Райд против молци в храната - цялата ми къща в молци!!!

  • 28 556
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 971
Подарете лепенки на комшийката и ще се отървете от молците Joy

# 16
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Оставих лепенката да преспи в шкафа, няма летящи гадини из къщи, всички май са залепнали кадето трябва, има място за още така че засега ще я оставя там, обаче ако пак почне да кани гости я изпращам на двора.

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Оле тъкмо мислих и аз да си купя. Добре, че не съм взела. Та какъв е ефикасния метод за отърваване от тези гадинки в шкафа?  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 671
Благодаря ви, че ви има!   bouquet Тъкмо мислех тази седмица да слагам лепенките!
Иначе знам един хубав метод срещу молци, пък и безплатен - сега, наесен, събирате кестени, измивате ги, подсушавате ги и слагате по 2-3 кестена на всеки рафт. Става и с клонки лавандула, затова мисля следващата година да си отгледам.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 060
Аз ги залепих и отвътре и отвън на шкафовете - малко грозно, особено като се позалепят няколко, разлетяха се и у нас - из цялата къща - във всички стаи налепих, по гардеробирте (нищо, че са за "молци в храната") в коридора и стаите - около седмица до 10 дни летяха пълчища молци и после изведнъж изчезнаха! всичките! Сега смених лепенките - нищо няма по тях.

Моето обяснение (понеже имаме комарници на прозорците и вратите и не би следвало да влизат много, много отвън) - просто сме си имали молци, но не сме ги виждали, защото са си кротували в гардероби и шкафове, сега ги избихме и няма - дано съм права Peace

# 20
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
След снощния авиационен купон, днес няма летящи гадинки във въздушното пространство, само по лепенката, мисля че снощната навалица не е била от молци дошли на гости, а наще домашните са се активирали от феромоните в лепенката, така че за сега съм доволна  Peace

# 21
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
След снощния авиационен купон, днес няма летящи гадинки във въздушното пространство, само по лепенката, мисля че снощната навалица не е била от молци дошли на гости, а наще домашните са се активирали от феромоните в лепенката, така че за сега съм доволна  Peace
Аз съм убедена че са отвън.Снощи колкото пъти отида в кухнята толкова пъти е пълно и ги изтребвам до крак.Докато не прочетох тук че идват отвън.Залепих я на маркизата отвън и сега няма нито една.

# 22
  • Мнения: 1 058
Добре, че прочетох темата.

# 23
  • Мнения: 3 576
Сложих в няколко шкафа вкъщи, ама нищо не е полепнало 3-та седмица вече....  Thinking
Иначе прелитат от време на време няколко заблудени, които явно феромони не надушват  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт