Януарското човече в коремчето на мама ритa

  • 13 851
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7
O Simple Smile мамиииитаааа
отивам да ми боцнат едно Б12 в дупето  Whistling , няма накъде....изследванията ми са с показатели за анемия..Иначе съм много добре,не ми е прилошавало, нямам корем,само киселини  Laughing  наблягам на дюнерите и се чудя за имената.
Колкото до алкохола - аз пия по малко бира, нищо друго.
Не се оплаках как ми падна кръвното пред лекарския кабинет, при едно от ходенията , миналата седмица. Това става при личната. Като влизам, тя ми измери кръвното 80/40, коментара беше "ама тя ще падне някъде"...мислех,че ще ми даде нещо newsm78, поне чаша вода- НЕ! Жената си извади кисело мляко от хладилника и седна да яде пред мен. А аз си тръгнах. #Cussing out #2gunfire Няма какво да добавя.Вече ходя с една термоц-чаша в чантата и това е...........
Дано не ви се случва.

# 76
  • София
  • Мнения: 146
stelaruseva   твоята лична лекарка плаче за смяна. Направо съм втрещена от тази така наречена "лекарка". Аз веднъж бях за нещо при моята и влезна една жена на около 50-60 години, много й беше лошо, измериха и кръвното - много ниско, лекарката прати сестрата да й купи кафе/не поиска пари за кафето от пациентката/ , без да пита жената въобще и не я пусна да си ходи.
Щом ти е така кръвното по жегите недей много да се моташ навън и пий повече течности /ти това си го знаеш де, ама аз нали някой ден ще съм свекърва и тренирам от сега  Mr. Green/

Направих си кратка пауза и сега продължавам с чистенето.

# 77
  • Мнения: 656
Стела, поне така ти е вдигнала кръвното, нали? Wink
А сега сериозно - верно плаче за смяна... Че и за повече...Охх, да бях един мъж да ги ступвам такива Wink (това пак в кръга на майтапа де Wink )
Аз нещо се развеселих, че сега ходих да си взема резултатите от БХС-то.  Grinning  Рискът ми за синдром на Даун е 1 : 22000!!! Аз си мислех, че ще е нисък де, ама чак пък толкоз... И така, препоръчват ми само ФМ след 15-та и ФМ в 19-23 седмица.  Та сега се чудя - аз си записах за 20тата седмица някъде, ама дали да ходя и по-рано...  newsm78

# 78
  • София
  • Мнения: 276
Ехоооо, здравейте и от мен!

Доня коприва, Доника Hug много сладурска темичка !

И аз "изчезнах" за няколко дни, че и моят син беше болен  с  Sick  и  Температура....вчера пък гадният вирус "хвана" и мъжа ми....а сега и аз чакам ред ooooh!

Вчера- нещо и мен ме сви корема и щях да ви пиша за да питам, какво взимате за контракции, но нямаше никой на линия Cry  и просто разрових с търсачката из форума. Накрая си взех Нош-па, но болките спряха и не се наложи да го пия.

Надявам се "лежащите" мамчета-Доня Коприва и Мим да са вече по-добре и да се похвалят тук!

Относно имената, бях писала в една друга тема, че сме с много изисквания;
* да е царско
* да е българско
* да има имен ден
* да звучи и интернационално добре
......а, и да не е на никой от бабите или дядовците Joy

Засега на нищо конкретно не сме се спряли, но както каза Доня Коприва- да износим бебетата, пък  името, може и в последният момент .

вчера като се рових из форума, попаднах на 22-25 стр. от темата" Как да открием аномалии на плода"( или нещо такова- във Майки Бъдещи и Настоящи, закована е)...та на прочита на тези последни страници ми затвърди мнението, да НЕ  ходя на БХС......толкова подведени майки и толкова лъжливи резултати  #Cussing out #Cussing out   Прочетете, ако имате време.

Поздрави от мен....и стойте на сянка, че вън днес е страшно!

# 79
  • Мнения: 656
Аз само да кажа, че резултатите не излизат "фалшиви" или "лъжливи" - БХС-то просто ти дава степен на риск, т.е. или има висок риск детето ти да е болно, или е нисък, или е на границата.  Което, практически погледнато, нищо не значи.  С други думи - въпросът е по-скоро дали има смисъл да се прави БХС, тъй като не дава конкретни резултати, а само ориентировъчни... Аз също мисля, че няма много-много смисъл от БХС, но пък Марков ми препоръча (въпреки че ФМ-то ми беше супер), понеже така изследванията щели да излязат по-пълни...
Това е.  Всеки си преценява сам дали иска да види риска си и т.н....

А за имената - и на мен ми се струва, че е още мн рано, но все пак се замислям от време на време... И за каквото и име да си помисля, то все е женско, а таткото е убеден, че е правил мъж  Simple Smile  Ама ще я видим тая работа  Laughing

# 80
  • София
  • Мнения: 146
И аз да се включа за БХС. С първата си бременност не съм го правила това изследване. Сега го правих и определено след като го направих и разбрах че то в крайна сметка не показва нищо конкретно, съжалявам че си дадох парите. След като с ФМ може да се види има ли проблем и от там да пратят на амниоцентеза /така ли се пише  Embarassed/ - не виждам какъв е смисъла да ни взимат кръвчицата и паричките за някакви проценти и съотношения без никаква гаранция.  Crossing Arms

# 81
  • Мнения: 705
Здравейте, мамчета,
Мим, Копривке, оправяйте се скоро!  Hug
За БХС съм повече от съгласна с Бръм. Доста поизчетох по темата и много мои приятелки ходеха със зачервени от плач очи след това ужасно изселдване и за какво?!  #2gunfire Спестете си безсънните нощи и парите!
Имам инфо за мамите като мен, които искат да ходят на море, но не могат да пътуват до там с кола. Направих си резервация за самолет до Варна за 12.00 лв. за 10-ти септември. Много съм щастлива newsm44 , че няма да се налага да пътувам 6 часа по ужасните пътища, а и доки не е съгласен да ме пуска с кола или автобус  travel.
Скоро гледах "The Humаn Body", поредица на ВВС за човешкото тяло. Има я в zamunda и kolibka. Първите епизоди са за развитието на бебето преди и след раждането. Автор е проф. Робърт Уинстън, аз лично го харесвам страшно.
Прегръщам ви силно!  Hug

# 82
  • Мнения: 641
Доня Коприва, Мим, как сте? Надявам се всичко да е наред. Пишете като имате възможност, че ви мислим.  Hug

suny4, ти биеш и моят корем, а както казва таткото – аз вече съм си сериозно бременна, ама като гледам си няколко седмици пред мен така, че очаквай конкуренция скоро.  Grinning

Момичета много са ви хубави снимките на всичките. И аз ще пратя някоя и друга, ама първо да направим няколко, че на мъжът ми компютъра гръмна и загубихме целият архив от снимки.
За имената много съм съгласна с sladur4esta, че трябва да се връзва с фамилията.
Аз много харесвам традиционни български имена като Рада например, ама нашата фамилия не е българска и няма да се връзва хич. Така, че ще трябва да измислим нещо по-интернационално.

Целувки от мен   bouquet

P.S Да този филм на BBC е много интересен и аз го гледах наскоро

# 83
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен!Сега си тегля филмчето In the womb, та ще го видя какво е.
Аз не пия алкохол и преди бирата много ми горчеше, но при първата си бременност ,към края ,много ми се услаждаше. И сега пийвам по 1/2 чашка и не се притеснявам.
Нашата фамилия също не е бг, руска е , та идеално ще се връзва с Анастасия.  Grinning
Аз се отказах ито БХС и от ФМ.

# 84
  • Мнения: 1 483
pepi_slanchogledche  ,Анастасия е супер яко име Hug
 

# 85
  • Мнения: 189
                                           Здравейте моми4ета.Как са корем4етата днес.Доня Коприва и Мим по4ивайте си пове4е и скоро да ни зарадвате
                                           с добри новини.Относно БХСто моят доки тук даже не ме и пита дали искам да го правя или не,връ4а ми
                                           една ехография,един лист с моите данни и посо4ен адрес къде трябва да отида.За амниото което ми предстои в сряда все още се
                                           двуомя,понже съм с нисък риск.Теста ,които ми направи генетика ми бодна пръста                          
                                           и ми взе 4 капки кръв върху едно картон4е.Само това бодване на пръст4ето ми срува 80.00евро.
                                           В края на август ще правим ФМ.Но дори и да не ми беше казал за БХСто, ФМа аз щях да ги изисквам да ми
                                           бъдат направени твърдо ЗА съм.В краина сметка всеки решава сам за себе си.
                                           Усмихнат ден на вси4ки мами.

# 86
  • Мнения: 656
Теста ,които ми направи генетика ми бодна пръста и ми взе 4 капки кръв върху едно картон4е.Само това бодване на пръст4ето ми срува 80.00евро.

Това за БХС ли?  Те с много малко кръв го правели в Италия (нали там си го прави?) Не че на нас ни взимат цялата де  Mr. Green Ама все пак.. Пък и повечко струва, което май вече е нормално... А да разбирам, че там също не влиза в безплатните задължителни лечения...? Я разкажи малко повече, че ми стана интересно... Simple Smile Ако нямаш нищо против де Simple Smile

# 87
  • Мнения: 32
Здравейте и от мен момичета !
Доня Коприва , преди две седмици преживях същото . Отидох веднага на преглед , видеозон и вагинален . За радост се оказа фалшива тревога и постепенно отшумя . Явно има и такива моменти , но това не трябва да те тревожи . Пази си спокойствието . Hug
Аз да си призная тъкмо се канех да ви попитам същото за биричката . Днес седнахме на обяд с колежките и като гледам биричката така ми се допи .. А бира аз не обичам по принцип , но тази беше ...  newsm74 Какво ли не прави с нас бременността  Flutter
Друго искам още да ви попитам ... Пиете ли още ФК ? Все  забравям да си я пия ... Crazy И като ми се съберат два дни, пия по две хапчета . Кажете , не е ли време вече да я спираме ?
Хайде Мим и Доня Коприва , разпишете се в темата да ви "чуем" как сте .

# 88
  • Мнения: 1 054
Здравейте сладки януарки!
Аз бях част от вас в началото... но отпаднах за друг месец, някои ме помнят други не... идвам само да ви кажа, че много исках да съм част от вас сега и от красивия списък, който се сътворили, но не би. Както и да е за друго идвам... за усмивки, а не за сълзи  Hug
От днес започва онова двуседмично чакане та дойдох... да ме заразите точно вие... Много ми липсвате момичета!
Данинце, Сонче, Ралче, Патладжанче, Евжени ...   bouquet  Hug Просто исках да знаете, че си мисля за вас ... целувки за всички коремчета!   bouquet

# 89
  • Мнения: 641
aubergine, за фолиевата докторът каза до края на 13 та седмица да я пия и после комбинирани витамини, ако вече не ми се гади и не повръщам. Исках да питам за отзиви за Центрум Матерна, че нещо противоречиви мнения намирам, някой майки не са доволни от тези витамини и също за Пренатал витамините, ако някой ги е пробвал.

Оф добре че казахте за биричката, че аз пък вчера изпих 2 глътки порто – свекъра донесе от някъде и много ми се услади ама така се притесних после, че не е трябвало ама беше късно.

Личи се, че днеска не ми се работи много, на всяка манджа съм меродия и мнение да дам и да се изкажа  Laughing. Млъквам.
Целувки

Общи условия

Активация на акаунт