Наричате ли ги мамо и тате,като не сте женени?

  • 6 249
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Не се втелясвам излишно са тези обръщения. Навремето ги питах как искат да се обръщам към тях - свекърва ми предпочиташе с "мамо", на свекър ми му беше все тая. За мене тези неща са без значение, но щом на нея й е приятно - какво ми пречи? Тия категорични "аз имам една майка само" - не ги разбирам, честно.

# 16
  • Мнения: 1 259
Аз си имам мама и тате, които са единствени за мен... а ако толкова държат на това бих ги наричала, но например, майко и татко, да е по-различно ... или на име, май така е модерно..., а може и бабо и дядо(поне така е по-прието в моя край- нищо че са по-млади от родителите ми Simple Smile )

# 17
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И откакто съм женена- пак не ги наричам така. 

# 18
  • Мнения: 2 197
Не, аз си имам двама родители, повече не ми трябват.

# 19
  • Мнения: 1 701
НЕ!  Sick
И три пъти да бяхме женени, пак нямаше да ги нарека така - звучи ми адски неестествено.  Crossing Arms

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Всичко е до усещане. Омъжена съм от осем години, преди това имахме 6- годишна връзка, заедно сме от цяла вечност. Никога, ама никога не ми се е обръщал езикът да кажа мамо  Naughty
Ако бях посрещната по друг начин навремето, ако отношението на тази жена се беше променило с годините, може би щях да се пречупя. Но на какво отгоре да я наричам така, както наричам родната си майка?!?!

# 21
  • Мнения: 662
Не мога да си представя, че ще нарека някой друг освен родителите ми, "мамо" и "тате". Имам чувството, че това се "практикува" основно по селата Thinking. Или пък на баба да кажеш "стара майко", за да не би случайно да я засегнеш ooooh!.

# 22
  • Мнения: 1 701
Или пък на баба да кажеш "стара майко", за да не би случайно да я засегнеш ooooh!.
А детето да вика на баба си "маминка"...  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 586
Вече, 2 години сме женени и нито веднъж не съм ги нарекла "мамо" и "тате",просто не мога и това е!Те явно свикнаха вече! Wink

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
А детето да вика на баба си "маминка"...  Mr. Green

В нашия край това е напълно нормално- и на двете си баби казвам така  Peace

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Маминка като обръщение към баба е съвсем различно Naughty
И друг път са се вихрили спорове тук по въпроса - това е просто диалектно обръщение към бабата в някои краища на страната. Нищо общо няма с обръщението "мама" като емоция или отношение, освен корена на думата.
Докато в случая да наричаш свекърите си "мамо" и "тате" означава да ги наричаш с абсолютно същите обръщения като родителите си. За някои хора това е трудно и странно, и за мен е така. Не си наричам свекърите така, и мъжът ми не нарича така родителите ми, говорим си на имена.

# 26
  • Мнения: 9 814
За мене и след сватбата не са мама и тате.

# 27
  • Мнения: 2 908
Не ги наричам мамо и тате,дори след сватбата Mr. Green

# 28
  • Мнения: 4 434
Не ги наричам мамо и тате,те свикнаха така че... Peace

# 29
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ние сме женени и не се обръщам с ,,мама" и ,,тате" и сега. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт