Отново за спешното отбиване...

  • 1 096
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 131
Здравейте, мами!
Благодаря на всички от форума с чиято помощ кърмя вече година и половина   bouquet  bouquet  bouquet!
Обаче ми се налага да отбия (колкото и да не ми се иска  Cry), заради ужасна мигрена, лечението на която отлагам вече мнооого дълго именно заради кърменето....положението обаче стана непоносимо и вече съм направо неадекватна и не мога пълноценно да си гледам детенцето  Sad
Много ми е мъчно, но започнах да пия лекарствата и тази вечер я приспах с гушкане. Не беше трудно, само че не знам какво ще я правя през нощта като ревне  newsm78.
А и относно превенцията на запушените канали (какъвто имах на 2 пъти) какво се пиеше? Hedra беше давала такъв съвет, ще съм й благодарна, ако се включи   bouquet
И въобще какво да очаквам, ако има тук препатили, макар че знам че екс-кърмачки рядко влизат тук?  Wink
Айде дано ни е лека нощта  Embarassed
Предварително благодаря на всички   bouquet
И още веднъж БАЛГОДАРЯ ВИ ЧЕ СТЕ ТОЛКОВА ОТЗИВЧИВИ И ДОБРИЧКИ!!!   bouquet

# 1
  • Мнения: 131
Аз да си се оплача...ей така за протокола  Tired
Снощи беше ужаааасна нощ  ooooh!
Много рев и малко спане....лошото е, че не можах да измисля сценарий...щото тя разбира и ако бях и разказала нещо за циците...ама така ми се спеше, че за друго не мислех...
Както и да е - сигурно ше премине и това...Проблемът е, че за трети път ми се запуши и поду един и същи канал (първия път беше в началото, а втория към 1г и 2м). Сега съм натъпкала пазвата със зеле и пратих моичкия за Лецитин и Салвия, ама немаше в аптеката, та по-късно ше ги почвам. Та така - за друго не се сещам, ако някой помогне със някакъв съвет (или поне потупване по рамото за кураж) ше черпим  Wink

# 2
  • Мнения: 131
Ми то май само аз ше си пиша в темата, ама... Tired
 Grinning
Ами взех си Лецитин 1200мг на Walmark, обаче пише , че е добавка към храната и никъде не се споменава за профилактика на запушени млечни канали и въобще нещо такова  newsm78. Чудя се да не съм го объркала нещо...а и не знам как да го приемам...много ви моля за някакъв съвет, че и проблемът със запушения канал се задълбочава  Cry

# 3
  • Мнения: 5 401
Точо Лецитин трябва да вземеш, но за дозировката не смея да кажа нищо. Cry Нямам представа как да ти помогна, защото Каби е далеч от отбиване засега. Тя вече е голяма и едва ли няколкодневна раздяла би помогнала, но може би ако измислиш някаква история защо вече не може да суче, за нея ще е по-приемливо. Другия вариант е да се намажеш с оцет и да й дадеш кърма, като предварително й обясниш, че тити-те вече лютят и горчат или пък да се намажеш с онзи прословут лак.  newsm78

Надявам се малката да не приема драматично промяната, а ти бързо да се справяш с мигрената.  Praynig  Hug

# 4
  • Мнения: 340
Аз само ей тъй ще вметна, че ако се довериш на класическата хомеопатия, няма да има нужда да отбиваш. Представи си да беше в сегашната ситуация с бебе на 2-3м...  newsm78  Мигрената е нещо коварно и насочва към още други проблеми... за тях хаповете обаче няма да помогнат.

Успех ти желая  Peace Hug

# 5
  • Мнения: 131
Благодаря ви, момичета   bouquet
Puh golqm, аз бях доста запалена по хомеопатията, но след несполучлив опит да лекувам малката с нея, реших че ще отложа за по-нататък опитите....Първо ситуацията не търпи отлагане - аз съм буквално от няколко дни на легло с мигренозни пристъпи, неспособна да се грижа за детето си, а не винаги има някой около мен да го прави и второ дори да уцеля добър хомеопат, който да ми помогне пак ме е страх от онези кризи, при които болестта се развива, но по обратен път и може да са продължителни и пак няма кой да се грижи за малката...

# 6
  • Мнения: 497
Ох, сигурно ти е много трудно. И аз на моята кокона не мога да й дам нищо друго през нощта освен цицата иначе следва рев до дупка. А предполагам, че и лрекарствата водят до сънливост, от което ситуацията още повече се усложнява. Сама ли се справяш? Няма ли някой , който би могъл да ти помогне поне през нощта и да издържи рева? Много е кофти, когато бебето плче, а душата ти спиии  Tired
Надявам се лечението да покаже бърз резултат, а малката да прояви "разбиране" и да спинка през нощта . Hug

# 7
  • Мнения: 4 970
Преди време се наложи да пия антибиотик за около седмица. Съответно през това време нямаше как да кърмя. Таткото много помогна през този период. Просто той спеше с малката и след 2-3 нощи проблем вече нямаше. Тя се будеше и той просто си я гушкаше и продължаваха да спят - без ревове. След 10-тина дни и аз се включих в нощното гушкане. Кърмя си през деня сега, но оттогава нощем вече не се кърмим. А си мислех, че никога няма да я отуча от нощното кърмене.

# 8
  • Мнения: 131
Малееее голям зор било това отбиването, момичета  ooooh!
Имам чувството, че никога няма да си легне без да е поревала поне 1 час....а и през нощта се буди и още поне 2 пъти по 2 часа рев и сутринта вече в 6 не издържа и става...а преди спеше до 9 часа  Thinking
Не знам...и аз като я гледам постоянно се обвинявам, че я измъчвам така...дали пък не сгреших  Cry
Аз й махнах бибката преди около месец супер церемониално я изхвърлих през терасата и й казахме чао и нямаше никакъв рев, макар че без нея не лягаше....и аз реших, че и с кърменето ще е така, ама не!
Добре, че таткото ужасно много ми помага, но проблемът е, че не може да заспи с друг - реве май не толкова за кърменето колкото за мен - свикнала е само аз да я приспивам...
Дано поне гърдите ми омекнат, че са на камък...не знам този чай от Салвия задължителен ли е - не можем да го намерим никъде по аптеките  newsm78
Та така наоплаках се та да ми олекне и лягам раничко, че с това неодспиване батериите много бързо свършват  Tired

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 21:58 от svetla_altevs

# 9
  • Мнения: 42
 Моята гинеколожка ми беше споменала, че кърмата може да се спре и чрез хорманални препарати, но така и незнам с кои лекарства, т.к. разреших здравословния си проблем без да се наложи отбиване. Попитай своя лекар. Защо не върнете биберона , но само през ноща като се събуди, така ще задоволи навика да суче?

# 10
  • Мнения: 340
Разбирам, че в критична ситуация е особено трудно (а на приказки лесно), но трудните победи са винаги тези, които ни носят най-голямо удовлетворение, а и често се оказват по-резултатни. А може би имаш нужда от окуражаване, че можете да се правите и по друг начин? Това че опитът ти с хомеопатията веднъж е бил неуспешен, не предопределя завинаги да остане такъв. Стандартната медицина се е проваляла толкова пъти при почти всеки от нас, но още не сме и обърнали гръб, нали?  Thinking  Twisted Evil Лекарствата за даден проблем действат само за периода на приема им... после дори и да изглежда, че ситуацията се е подобрила, всъщност не знаеш в каква друга посока ще избие... ние сме млади и със засега силни и като цяло здрави организми, но всичко в тях е свързано. Те продължават, докато могат да се справят сами с даден проблем и когато сигнализират, че вече не могат, често не е само едно нещо (макар на пръв поглед да изглежда така).

А как си лекувала малката с хомеопатия? Сама или?

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На мен ми се налага да отбия през септеври- заминавам за дълъг период за чужбина и първият месец ще съм без детето си. Надявам се да отмине лесно адаптацията му, но няма да ме вижда, така че няма да е трудно! А НА МЕН МИ Е МНОГО МЪЧНО ОТ СЕГА!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 608
Аз пих Бриония 5 когато ми бяха запушени каналите и ми помогна. Това е хомеопатично лекарство, струва около 2-3 лв и се продава свободно в аптеките

# 13
  • Мнения: 131
Благодаря ви за съветите и подкрепата момичета!
...но май съм на път да се предам - предната нощ през нощта се буди на 2 пъти, но явно се сеща за новото положение и се обръща и заспива...но приспиванетоооооооо - майко мила!!! Ужас и на обед и вечер! А и да ви кажа не съм убедена,  че съм взела правилното решение и се чувствам ужасно гузна  Embarassed
При мен в основата на проблема е недоспиването - значи въпросното главоболие датира откакто започнах работа с нощни смени преди години...и сега продължава заради кърменето...само ако имаше начин да якърмя сутрин и вечер!!!! и да си спи през нощта  newsm78....рових много във форума за такъв съвет, ама не намерих...
Puh golqm, преди да заведа малката на хомеопат обърнах света за да разбера кой е най-добрия - но резултата беше нулев и затова реших да не си правя експерименти с детето, а да се подложа аз, но положението напоследък стана непоносимо и нямах време да си правя опити с друг хомеопат. Иначе желание имам...
И така от 2 дни не спирам да рева и да си блъскам главата за да измисля най-добрия вариант, ама нещо...до никъде не съм.
Много ви моля да ми дадете съвет или линк към др. тема за варианта да спра среднощните кърмения и само да я приспивам, сучейки  Praynig Praynig Praynig
Аз ако мога да спя нощем ми се решава проблема...поне така си мисля...

# 14
  • Мнения: 497
Svetla_altevs, аз именно защото кърмя и за това си спа нощем. Спим заедно с малката ( ве4е дори и не правя опити да я слагам в кошарата, за да не се налага да ставам през нощта). Ако й се присуче , разбуждането е леко , колкото да подам цица. Сега се чудя даже дали въобще се е разбуждала тази нощ  newsm78, нямам спомен. Станах рано заради баткото. Спането в едно легло за мен реши проблема с нощния сън. 

# 15
  • Мнения: 378
Благодаря ви за съветите и подкрепата момичета!
...но май съм на път да се предам - предната нощ през нощта се буди на 2 пъти, но явно се сеща за новото положение и се обръща и заспива...но приспиванетоооооооо - майко мила!!! Ужас и на обед и вечер!...
При мен в основата на проблема е недоспиването - значи въпросното главоболие датира откакто започнах работа с нощни смени преди години...и сега продължава заради кърменето...само ако имаше начин да якърмя сутрин и вечер!!!! и да си спи през нощта  newsm78....рових много във форума за такъв съвет, ама не намерих...
 
 

Бих могла да ви посъветвам да кърмите легнала на обяд и вечер, така ще си почивате...
Аз пусках и касета с детски песнички и това ни беше ритуал. Докато свърши от едната страна, детето заспиваше...
Спеше нощем при мен и се успокояваше само с гушкане. Понеже често му пеех и го потупвах  лекичко, докато заспива, и при помръдване беше достатъчно да чуе гласа ми и да го потупам леко, за да се успокои.
Ако нощем вече не кърмите детето, може да не връщате нощното кърмене... 
Може да ви е по-удобно последните кърмения да са само сутрин и вечер...
Аз спрях да кърмя сутрин, като бързо се измъквах от леглото, щом детето се размърда... Говорех му, гушках го, но не му давах да суче... Вечерното кърмене ни остана последно, пусках касетата, намалявах осветлението, но не бързах да лягам, казвах му да чака и то заспиваше...
Следващите дни го кърмех понякога след обяд, като се събуди, не повече от 5 минути... През 2-3 и повече дни... Спок препоръчва в книгата си при отбиване, ако гърдите на майката са напрегнати, детето да посуче не повече от 3-4 минути, такова кратко сукане не стимулира образуването на кърма...
След около 2-3 седмици съвсем се отби...

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 11:11 от Цветава

Общи условия

Активация на акаунт