Благодаря ви за съветите и подкрепата момичета!
...но май съм на път да се предам - предната нощ през нощта се буди на 2 пъти, но явно се сеща за новото положение и се обръща и заспива...но приспиванетоооооооо - майко мила!!! Ужас и на обед и вечер!...
При мен в основата на проблема е недоспиването - значи въпросното главоболие датира откакто започнах работа с нощни смени преди години...и сега продължава заради кърменето...само ако имаше начин да якърмя сутрин и вечер!!!! и да си спи през нощта  newsm78....рових много във форума за такъв съвет, ама не намерих...
 
 

Бих могла да ви посъветвам да кърмите легнала на обяд и вечер, така ще си почивате...
Аз пусках и касета с детски песнички и това ни беше ритуал. Докато свърши от едната страна, детето заспиваше...
Спеше нощем при мен и се успокояваше само с гушкане. Понеже често му пеех и го потупвах  лекичко, докато заспива, и при помръдване беше достатъчно да чуе гласа ми и да го потупам леко, за да се успокои.
Ако нощем вече не кърмите детето, може да не връщате нощното кърмене... 
Може да ви е по-удобно последните кърмения да са само сутрин и вечер...
Аз спрях да кърмя сутрин, като бързо се измъквах от леглото, щом детето се размърда... Говорех му, гушках го, но не му давах да суче... Вечерното кърмене ни остана последно, пусках касетата, намалявах осветлението, но не бързах да лягам, казвах му да чака и то заспиваше...
Следващите дни го кърмех понякога след обяд, като се събуди, не повече от 5 минути... През 2-3 и повече дни... Спок препоръчва в книгата си при отбиване, ако гърдите на майката са напрегнати, детето да посуче не повече от 3-4 минути, такова кратко сукане не стимулира образуването на кърма...
След около 2-3 седмици съвсем се отби...

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 11:11 от Цветава