Проблем - малки и по-големи деца заедно на детската площадка?!

  • 4 851
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
Забелязала съм, че "бебетата" обожават да се навират при по-големите деца, а на тях пък им е досадно.

Общо взето и аз съм неотлъчно на площадката до дъщеря ми. Когато някое по-голямо дете (особено на пързалката - а на единствената що годе читава площадка в Надежда пързалката е над 2 метра висока), та когато някое дете безпричинно блъсне, щипе, удари, ритне и т.н. моето дете, правя забележка на момента. Ако се намеси родител, който да направи забележка също, аз млъквам, защото няма нужда от толкова конско.

И не мога да очаквам по-големите да пазят или да се съобразяват с дъщеря ми. То хората по улицата понякога не я виждат и са на косъм да я бутнат, та какво остава за децата. Очите ми са на толкова, на колкото мога, правя каквото мога и това е. Така или иначе децата ще трябва да преминат през това, за да се научат да се пазят сами.

Притеснявам се по-скоро да не съм свръх-протективна и дали не се меся излишно много дори в ситуации, които не застрашават някое дете. Но забележки не пестя, когато ми се струва, че се проявява излишна агресия и отсрещния родител не реагира. Естествено никого не задължавам с мнението си.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Стига с тези притеснения за свръхзакриляне. Много американски книжки за отглеждане на деца четете. Ако и нашите детски площадки и стоки за деца станат обезопасени и достатъчно на брой, че да може децата да имат пространство и ако изобщо отношението между хората днес не беше толкова просташки-агресивно, може би щеше да има смисъл от опасението за свръхзакрила. И още едно от "ако-тата" - тук не живеем в къщи с райграс и люлка в двора, че да оставим децата да играят безгрижно.
НО в момента животът ни е такъв и американските книжки работа не вършат, сещате се защо.

# 17
  • Мнения: 2 755
Ставам разногледа и се прибирам след това скапана в нас.
Няма вариант по-големите да пазят по-малките, просто не става. Няма вариант и родителите на самостоятелните деца да тичат след тях за да не би да блъснат по-малко дете.
Не съм съгласна. Аз също се прибирам скапана от разходка със сина ми, поради простата причина, че винаги съм нащрек и наблизо. И понеже детето ми е от буйните, винаги, когато го виждам да се запътва към някое по-малко от него, отивам и го карам да отиде да си играе с дете на неговата възраст. Обаче, той вместо това, отива да си играе с по-големите, където, както се сещате, бива посрещнат с репликата- "Аре дребен, разкарай се". Има две-три деца, негови връстници с които се заиграват добре, но уви, не винаги се засичаме с тях в градинката.
Може би, тук е мястото да спомена и за една случка. Южният парк. Пускам детето си в надуваемият замък. Вътре имаше две момченца, малко по-големи, около 6-7 годишни. Скачаха, блъскаха се. Помислих си, че трябва да извадя моя, обаче видях, че внимава и ги избягва. Продължих да стоя като караул и не изпусках от поглед детето си, с готовност веднага да го изкарам от там, ако започне да се блъска с по-големите. В следващият момент виждам една майка, която решава да пусне дъщеричката си, към 2-годишна вътре при "хуните". Преди да си отворя устата, човека, който отговаряше за съоръжението й каза да не го пуска, защото вътре има по-големи деца и то може да бъде наранено. Майката му направи луд скандал. С какво право нейното дете не е допускано вътре.  Shocked Казах на сина ми веднага да излиза и си тръгнахме.
Е, кажете ми, кой очаквате да пази децата ви, ако вие сами ги набутвате там, където не им е мястото?
Докато малкият беше бебе, обожавах разходките. Сега не ги понасям.  Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Съгласна съм с Никол и Тарталета  Peace
Когато дъщеря ми беше на тази възраст, не се отделях от нея и на сантиметър и то не само, за да я предпазя, но и за да предпазя другите от нея, защото беше доста агресивна и посягаше, включително и на по-големите.
Сега не ставам от пейката и само я следя с поглед. Всичко с времето си...

# 19
  • Мнения: 47 988
направо ще падна ooooh!
площадките са за всички деца!и малки , и големи
 НО ти си длъжна да си пазиш детето
аз имам две деца на различна възраст, имали сме инциденти и с малки, и с големи деца
едно бебе охапа дъщеря ми от радост, ама щеше да я остави без част от устната за малко- не съм пускала тема за агресивните и малоумни бебета обаче, защото ми е ясно че с децата стават такива инциденти, независимо от възрастта
площадки с люлки избягвам отдалече, защото не е безопасно дори и за големите

# 20
  • Мнения: 9 814
Т.е., ако правилно съм разбрала моята почти 4 годишна дъщеря няма място на детската площадка, защото може да блъска и бие другите по-малки деца?!

1. Защо някой майки на по-малки деца си въобразяват, че 3-4 годишните са вече мнооого големи и напълно съзнателни хора?
   - гледам умно и кротко дете, което никога не се бие, но не мога да кажа, че все още осъзнава на 100% абсолютно всичко. За това, стоя до детето си на площадката.

2. Защо се получава така, че деца на по година и малко тичат сами и буквално безпризорни из площадките, докато майките им пият кафе на някоя пейка, и съответно често биват бутани, избутвани и блъскани, кога нарочно, кога неволно от други деца?

3. И защо доста от майките на по-малки деца си мислят, че останалите са им длъжни с нещо?
    - за пример мога да дам майката на новородено бебе, която крещеше из кварталната градинка, че децата пречат на спящото й бебе или майката, която ми се накара, че никой не помага на сина й /на около 1 г./ да се качи на пързалката, докато тя пиеше кафе на 5 метра от него.

П.П. Това не е обвинение към авторката!

# 21
  • Мнения: 1 586
Айде пак поредният спор и нападки ooooh!
Пускам темата защото искам да чия всички гледни точки,защото това е първото ми дете и този период е нов за мен и за него,защото имам нужда от информация,а не да ми се карат!

Франческа Салиери
И с теб съм съгласна,сигурно ще дойде ден когато и аз ще бъда от "другата страна" с по-голямо дете... Crazy

Плодова фея Предполагам,че се обръщаш към мен и за последен път казавам пазя си детето винаги и постоянно .Не ми се спори и не затова пуснах темата!

# 22
  • Мнения: 2 524
Мнението ми по въпроса: Градинките са за всички - и малки и големи, но всеки трябда да зачита и да се съобразява с правото на другия да е там!
В нашата градинка има пет-шест фукли с около три годишни деца. Ужасссстттт! И майките , и децата нямат елементарно възпитание. Конкретни примери:
1. Според мен не може едно момиче три годишно да изблъска детето ми от собствената ни триколка и да се намести в нея, а майка му дори не разбра какво е станало щото си лафеше какво е било последното намаление във Фокс-а.
2. Да опазя залъгалката и биберона с вода на детето ми от тези "порастнали" три годишни деца за мен е ежедневно приключение. От майка съм получавала отговор: "Пази биберона на детето, щото моята много да им ги взима от устата и да си ги пъха в своята". На което последва риторичния ми въпрос : "Според теб кой кой трябва да пази?"
3. Редовно децата ходят по малка и голяма нужда на близката полянка до детската площадка в градинката - прилича вече на клозет. Там патешката джапа и моето дете.
4. Редовно ми се случва да обърна внимание на някоя майка, отплесната в лафче, че детето й е в опасност.

Има и едно същество - с голямо  - около 4 г и малко - 1.5г. деца. Онзи ден ми заяви: "Бе на мен 90% от вниманието ми е насочено към едното дете /неразбрах кое точно/, останалите 10% са за другото". Мигах, цъках, мигах, цъках...

Всеки ден се нервя с разходките в тази градинка. Добре, че има две три свестни майки, с които мога да се разбера.
 

# 23
  • софия
  • Мнения: 636
Ами наистина е проблем,но не мога да очаквам децата да пазят моето.
Все съм на площадката.По тази причина вече и на кафе не ми се сяда.
А пък,че никой не прави забележка на агресивното си дете е друга тема.
И ние сме така. На площадките съм все до нея. На люлки и пързалки-задължително. Откакто се е родила аз не знам какво е да седнеш в градинката с другите майки-като беше бебе не можеше да спре количката, че почваше да плаче, а после като проходи тя все щурее и няма кой да ходи по нея. Та съм главен другар в игрите-децата вече ми дават кофички и лопатки, май ме взимат за огромно себеподобно Joy hahaha

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами детето ти очевидно е малко още за тази площадка, за тези люлки и за тази компания - защо го водиш там? Много ясно, че по - големите големите деца ще искат да се люлеят. Силно. За това са отишли там. Не са отишли, за да ти станат бавачки. Твоя работа е да си държиш детето, което още не може да се пази само и да преценява опасностите и кога къде му е мястото и как да реагира далеч от такива места. Или ти какво, утре ще го пуснеш да се разхожда само на булеварда, пък после ще се оплакваш защо там се движат коли и защо не се съобразяват, че на твоето мъниче му се седи по средата на платната? Ами я вземи си представи ситуацията от другата страна: детенцето е дошло да поиграе, обаче някакъв фъстък постоянно му се бута в краката и не му дава да се забавлява, а майката на фъстъка, вместо да го прибере от теб и да му направи забележка да не пречи, се надява да й го гледаш... Хайде стига, писна ми от майки на бебета, оплакващи се от 3 - 4 годишни дечица и тяхното ужааасно, видите ли, поведение... само след 2 години тук ще цъфне тема "Пазете си бебетата, пречат на децата ни да играят". И аз имам бебе. Но медалът винаги има 2 страни, не се ли замисляш? като не може още да общува, защо създаваш предпоставки за конфликти, като го водиш при по - големи деца?

# 25
  • Мнения: 9 814

Айде, плюхме срещу бездомните кучета, колите по тротоарите, сега е време да изгоним и децата от площадките!
За това лично аз мразя да водя детето си на площадката пред блока- свободно клатещи се 1 годишни, бутащи и возещи колички 2- годишни, гонещи се 3-4 годишни, каращи колела на възраст от 5 до 15. А пък аз ставам ей така  #Crazy Не мерси.
След детска градина се пуска два пъти на пързалката и от там хайде на разходка.
Та се чудя, като не ви харесва по площадките, защо седите там?!
Отговорът е защото няма къде и не може да обикаляте по цял ден по улицата и все пак...

# 26
  • Мнения: 1 586
Абе ти въобще прочетели темата,или само заглавието?Няма да повтарям по сто пъти всяко нещо,което написах.И на мен ми писна от невъзпитани деца и майките им!Това за katiABV

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
 
3. Редовно децата ходят по малка и голяма нужда на близката полянка до детската площадка в градинката - прилича вече на клозет. Там патешката джапа и моето дете.

Тъжна българска картинка. Е, може би ако направят глоба за дете, изхождащо се на обществено място - родителя или придружителя да бъде глобяван 100 лв., 50 от които да са за служителя, констатирал нарушението и издал акт, нещата ще започнат да приличат по - като в нормална държава...

# 28
  • Мнения: 9 814
3. Редовно децата ходят по малка и голяма нужда на близката полянка до детската площадка в градинката - прилича вече на клозет. Там патешката джапа и моето дете.

Тъжна българска картинка. Е, може би ако направят глоба за дете, изхождащо се на обществено място - родителя или придружителя да бъде глобяван 100 лв., 50 от които да са за служителя, констатирал нарушението и издал акт, нещата ще започнат да приличат по - като в нормална държава...


Това с ирония ли беше казано.
Когато, детето ми започна да ходи без памперс носех гърне из площадките и в общи линии всички ми се смееха.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Абе ти въобще прочетели темата,или само заглавието?Няма да повтарям по сто пъти всяко нещо,което написах.И на мен ми писна от невъзпитани деца и майките им!Това за katiABV

Да, прочетох я. И разбрах, че като краен резултат детето ти е било в близост до люлката. И каквото и да говориш после, фактът, че е било там, остава. А щом то е било там, значи ти не си си свършила работата. А не другото дете.

Франческа Салиери, не беше казано с ирония, напротив, съвсем сериозно. И смятам, че си била достойна за уважение, не за присмех. Ако искаме собствениците на кучета - дето са животни все пак, не хора - да почистват след любимците си трябва 100 % от човеците да се грижат за чистотата на града - вкл. от нечистотиите на децата си. Честно казано, много по - противно ми е да срещна човешко лайно (нарочно не използвам "екстремент" или "фекалии") в градинката, от колкото кучешко. Пък било то и от дете.

Общи условия

Активация на акаунт