Хубаво име за момиче-българо-турско..

  • 52 704
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 406
Аляра е много красиво име!

# 61
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Единствено Тамира ми допадна като вариант. Останалите са или прекалено турски, или нямащи нищо общо нито с турското, нито с българското.

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Сениха, Тамера.

# 63
# 64
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
От тези, които прочетох Алия и Тамира ми харесват  Peace

# 65
  • Мнения: 600
Ясмина, Лейла, Елис, Сияна това за момиченца, а за момченце Бюлент, Алперен  Rolling Eyes

Сияна ми харесва много, не знаех, че има такова турско име...
Знае ли някой какво означава?

Дъщеря ми е Сияна, а и двамата със съпруга ми сме българи и не мисля, че името е турско.

А сега по темата, имах съученичка, която се казваше Арзу и името много ми харесваше (може би защото, момичето което го носеше беше разкошно хубаво) - означавало желание, по нейните думи. От изброените ми харесаха Ясмин, Селин и Елис.

# 66
  • Мнения: 801
Лейла е страхотно име, племеницата ми го носи, но се веднага се прави асоциация с най- древната професия на жената. Нямам понятие за турските имена, но познавам Алисия, Селин, Леа, Алена, Рубина, Рамона, Вивиан с турски/персийски произход. Потърсете име, което да е за гражданин на света и навсякъде да го приемат.

# 67
  • Мнения: 117
Предполагам,че бащиното и фамилното име също ще са турски,затова българския вариянт отпада.Или трябва да си е турско-арабско или нещо което се връзва със следващите имена.
На мен ми харесва мъжкото име Раим,но незнам както означава/това е много старо турско име не е нито Расим,нито Рахим/Последните две ги видях в линка който е дала drize,но нищо не разбрах оттам.А замисляли ли сте се в каква вяра ще се възпитава детето?

# 68
  • Мнения: 21
И ние доста се двуумихме! Накрая се спряхме на Алиа, което си е арабско, но на нас много ни харесва. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 396

Еми май не е турско.  Thinking Нито Мия, но не съм сигурна. Ако е, то тогава е удачен вариант за българо-турско.  Peace

А що се отнася до Ясмин/а това означава жасмин.
Не знам защо ви прилича на противозачатъчни.

Ние си пишем тук , а мамчето дали ни чете?!

# 70
  • София
  • Мнения: 44 115

Еми май не е турско.  Thinking Нито Мия, но не съм сигурна. Ако е, то тогава е удачен вариант за българо-турско.  Peace

А що се отнася до Ясмин/а това означава жасмин.
Не знам защо ви прилича на противозачатъчни.

Ние си пишем тук , а мамчето дали ни чете?!

Да, предполагам, че това значи.
Просто има такива противозачатъчни таблетки с това име, за това така....аз лично ги пия от година и половина, за това и първата ми асоцияция на Ясмин са ми хапчетата, а не някоя красива девойка Wink

# 71
  • Мнения: 342
Айлин или Айлийн

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Денис. Peace

# 73
  • Мнения: 396
Angel Dust, схванах идеята ти!
Аз понеже не употребявам и нямаше как да зная!

# 74
На мен от линка ми хареса Асена и Марти, хем са турски...хем съвсем български си звучат....

 

Да, и аз така мисля, Севда също е хубаво според мен.
Има и българско име Ела, видях го в един стар именник.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт