Ти какво сготви? Снимай и покажи

  • 37 347
  • 287
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 1 522
***Диди*** :Р  поздравления за прекрасното оформление. Прехласнах се по ястията ти. Присъединявам се към молбата на labrex за пояснения относно рулото от сирене.

# 91
  • Мнения: 4 435
Аз ги виждам.Просто съм възхитена.

# 92
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е, сега вече се виждат! Ау, каква красота!   bouquet

# 93
  • Мнения: 3 770
Последен опит , този пък със Снимка бг и ако пак не стане , ще сложа линк.

Руло от сирене
Правим смес от 500 гр. крема сирене и едно пакетче размекнато краве масло.Разделяме сместа в три купи и овкусяваме по желание.Например...първа смес със шунков салам,втората със печена червена чушка и малко червен пипер,трета смес-със кисели краставички...Във форма-продълговата или кръгла,в която сме сложили фолио,за по-лесно обръщане... редуваме пластовете.На дъното слагаме този със шунката,след това червения пласт,накрая и зеления...Държим в хладилника минимум 3 часа за да стегне и след обръщане украсяваме рулото по свой вкус

Това е рецептата - всичко съм взимала , тук от форума , но в момента не мога да се сетя на кого е.Аз го направих малко по-различно.Сложих и малко обикновено сирене и вместо масло сложих желатин , както прочетох в една рецепта за терин от Пепчо /дано не бъркам пак  newsm78 /.Подправки не слагах , защото исках да запазя вкуса на сиренето и киселите краставици замених с пресни.И вместо в продълговата форма , каквато нямам го сложих в кръгла и се опитах вместо на пластове да го направя шахматно.Това е - вкусно е!  Peace


П.П. Виждам ,че е станало докато пишех !  Wink Благодаря , момичета !  Hug И думата вместо е направо паразитна във въпросния пост , но няма да редактирам !   Joy

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 14:07 от ***Диди*** :Р

# 94
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Закуска: Гофрети в сандвич тостер лесна бърза и вкусна закуска: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1002.msg11005.html#msg11005 това е рецептата, но понеже нямам гофретник, ползвах сандвич тостер.
Основното е "пълнени възглавнички" с картофено пюре, пресен лук и пипер. Кюфтенца от кус-кус със царевица и гарнитурата е цедено мляко+крема сирене+краставици+копър с желатин.
Десерта е торта с кайсии: последно вече в тази форма, че ми омръзна.

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Диди, може да готвиш рядко, но като го направиш мммммммммммм. Всичко изглежда разкошно!
Estell, дай рецептата за пълнени възглавнички, моля!

# 96
  • Мнения: 3 770
Благодаря , radinnaHug Нищо не остана от сготвеното !  Laughing

Estell
,не знам дали за последен път я правиш в тази форма , но когато я видях за пръв път в предишната тема , я сънувах твоята торта - толкова впечатлена бях !
   bouquet

# 97
  • На небето
  • Мнения: 5 530
radinna импровизирах. Направих си тесто от пр. мляко яйца, брашно, сол и бакпулвер. Отделно сварих картофите с малко копър. Запържих пипера и лука до омекване в малко мазнина и добавих картофите, сложих 2 сурови яйца и разбърках докато се изпържат. Сложих и подправки по-вкус в случая магданоз, копър, целина и чубрица. Разделих си тестото според порциите разточих всяко парче напълних със изстиналата смес и увих (техниката е прегъвам левия и десния край и търкулвам, след това слагам в намазаната тавичка и леко ги сплесквам), намазах с яйце и олио и на фурната на 200градуса.
***Диди*** :Р поласкана съм..., а след като видях твоите творения...  Crazy

# 98
  • Мнения: 3 770
Estell , къде мога да вида рецептата за кюфтенца от кус-кус с царевица ? И на сърчица на всичкото от горе !   bouquet Еее ,пак ще се завъртя около печката !   Laughing

# 99
Днес правих бисквити - на мен това ми е обядът и вечерята  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 6 060
Диди големи красоти си сътворила  Peace

# 101
  • Мнения: 3 770
L 0 V E , ставаха и за ядене даже !  Laughing Много търсих , но не можах д намеря откъде взех рецептата за хайвера от маслини , имаше и снимка на едни продълговати  ,бели чинийки , тип японска кухня.Благодаря за рецептата за хайвера , както и за всичко останало , което съм свалила от този форум и ще се помъча да сготвя някой ден !  Grinning

# 102
  • На небето
  • Мнения: 5 530
КЮФТЕТА ОТ КУС-КУС

  
Омесвам сварения кус-кус с 1 яйца, царевица,  сирене, кашкавал, чубрица, магданоз, царевично брашно, сол и царевично брашно за сгъстяване на сместа. С мокри ръце се оформят кюфтенцата, овалят се в галета и се пържат в загряна мазнина. Може и да се изпекат. Аз ги изпекох във формичката за мъфини като омазних и овалях формичките с галети. Не я снимах разрязана да видиш колко вкусно изглежда.
Мисля, че рецептата е на gaby_s само, че съм я променила малко като добавих царевица и царевично брашно, което спомогна вкуса на царевицата да се усети по-добре. Станаха много вкусни. Пу най-сетне я намерих: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,175.msg43369.html#msg43369

# 103
  • Мнения: 6 060
Кисели краставички

Днес не съм готвела. Ще караме на салатки

# 104
  • Мнения: 3 770
Estell , благодаря !  Hug Не утре , но в други ден , ще ги направя , но и аз ще променя нещо.Мисля да пробвам вместо кук кус с арпа фиде , пък ще видим какво ще стане ?!  Simple Smile

 L 0 V E
, ще идвам при теб зимата за краставички , май !
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт