Подути гърдички на новородено

  • 23 434
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 840
 Whistling тъкмо и аз щях да питам същото Laughing

И при нас са подути. Аз правя компреси с реванол и отгоре слагам лепенка. Така вече трети ден и не спадат, та си мислех, че явно не съм много постоянна с компресите. Но сега като гледам явно по бавно отшумява подутината. На мем пък педиатъра ми каза че само като ги пипнеш и тогава ги боляло, въпреки че аз като ги пипна не виждам особена реакция Thinking

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Да... логично е че ако не плачат че нищо не ги боли  ooooh! голяма съм.... Crazy
Ама все пак ми беше интересно  Laughing

# 32
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Не ги боли  newsm30. А са ми казвали, че не трябва да се пипат изобщо защото по този начин може да се възпалят. Имам приятелка, която като бебе е оперирана защото са казали на майка и да я масажира и тя е направила нещо като мастит newsm78

# 33
  • Мнения: 121
не ги пипай Naughty на сина ни беше така аз също се притеснявах но всичко се оправи от самосебеси

# 34
  • София
  • Мнения: 1 946
Много ме разтревожихте сега с това НЕ ПИПАЙ!  Rolling Eyes Никога не съм ги пипала целенасочено, но като я нося по коремче, заради коликите или като я хвана да й мия задничето на чешмата, доста често си лежи на гърдичките т.е. по някакъв начин си ги притиска... Това опасно ли е?  newsm78

# 35
  • Мнения: 286
И аз да  се запиша. Малката също беше с подути гърдички, дори не съм забелязала кога са се оправили Embarassed. А да не ги пипаш означава да не ги стискаш /има се предвид като пъпки, защото по някога изтича и лек секрет от тях/ и да не ги масажираш прекалено силно, иначе при носене  или когато лежи по корем едва ли има проблем.

# 36
  • Мнения: 4 018
да, наистина няма нищо страшно!

Гледкайте се с бебока, гушкайте се, хранете се, а това изобщо не е повод за притеснение.

И при нас го имаше - оклепах няколко бодита с реванол и това беше, мина от само себе си.

# 37
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Много ме разтревожихте сега с това НЕ ПИПАЙ!  Rolling Eyes Никога не съм ги пипала целенасочено, но като я нося по коремче, заради коликите или като я хвана да й мия задничето на чешмата, доста често си лежи на гърдичките т.е. по някакъв начин си ги притиска... Това опасно ли е?  newsm78
"НЕ ПИПАЙ" - означава да не ги разтриваш, стискаш или натискаш нарочно. При гушкане няма как да не пипаш гърдичките. нали все пак трябва да го държиш някъде това дете, особено като му миеш дупето

# 38
  • Мнения: 83
Дъщеря ми също беше с подути гърдички за известно време.Педито ме беше предупредила само да не ги пипам и щели да си минат от само себе си. Така и стана.Не се притеснявай няма нищо страшно  bouquet
Както казаха и другите мами не се притеснявай,това е нормално и минава от само себе си Hug

# 39
  • Мнения: 4 447
Това е съвсем нормално. Ще отмине само
и нямаш повод за никакви притеснения.
Даже няма нужда да й слагаш компреси
от марля с риванол.  Peace

# 40
  • Мнения: 540
Момичетата вече са ти казали,че е нормално.И аз да кажа-не ги пипай! Peace
Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 2 296
Както ти е казала педиатърката така е!!!
Не ги пипай в никакъв случай!От твоите хормони,които са попаднали в нея се получава.В други случаи може да има и кървене от влагалището или пъпчици по личицето-гнойни!Нищо от изброените неща не се третира или бута,мина си от самосебе си.Бебето се чисти от хормоните на майката до 40 ден.
И синът ми беше с леко подути гърдички,мина от самосебеси в началото не втория месец. Peace

# 42
  • Мнения: 577
Нищо не прави минават си сами до към 40-тия ден. Не е болезнено.
След 3-4-ия ден млечните жлези на новороденото много често набъбват. Това явление се наблюдава еднакво често у момченцата и у момиченцата.То се свързва с хормоните, които навлизат от майката в организма на бебето, затова се нарича хормонална криза. Млечните жлези достигат големината на орех , понякога дори колкото юмручето на бебето.При опипване жлезите не са болезнени. При натиск може да се изцедят 1-2капки гъста и лепкава жълтеникава течност, наподобяваща коластрата у майката. НЕ ГО ПРАВИ. В миналото невежи баби изстискваха тази течност, вие обаче никога не правете това, защото можете да отворите път на опасна гнойна инфекция (мастит). Набъбването се задържа до края на първия месец и преминава спонтанно.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 946
"НЕ ПИПАЙ" - означава да не ги разтриваш, стискаш или натискаш нарочно. При гушкане няма как да не пипаш гърдичките. нали все пак трябва да го държиш някъде това дете, особено като му миеш дупето

благодаря   bouquet
нали по цял ден сме на корем (и гърдички), заради коликите, та се замислих.. но сега съм по-спокойна.

На всички благодаря за отговорите.
компреси засега няма да слагам, ще чакам да ни мине Peace

# 44
  • Earth
  • Мнения: 1 952
На хормонална основа е  Hug
От последният ти пост личи, че си се успокоила.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт