По колко АМ на бебче на 25 дни

  • 2 081
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
На тази възраст давах с биберон 1 по около 100мл АМ, като на всеки 30мл вода, слагам по една мерителна лъжичка АМ. След всяко хранене давах по мъничко водичка.

# 16
Давах и с биберон 1-ца на камера започна да се дави от него, купих авент шише с 1-ца биба, но не изпиваше нищо от него, сложих 2-ка биберон и също нищо не пиеше, а сега пие с 1-цата на камера, но вече не се дави(почти), пробвах и едни шишета незнам каква марка са от Ирландия ми ги донесоха и от него не пие(1-ца биберон)- от него само вода. И сега като се замисля,ако и давам 90мл. (3л) ще стане по- рядко и може да го пие. Мисля, че я мързи да суче като и пуска по-трудно. Сега заспа детенцето,но как ли съм я мъчила.

# 17
  • Мнения: 1 512
Всички бебета хълцат и при тях както и при нас е доста мъчително.Актът на хълцане представлява внезапна контракция на дихателната мускулатура, след която глотисът затваря дихателните пътища и се призвежда специфичния звук на хълцане. Може да и даваш вода докато хълца.Няма нищо страшно.Понякога помага.Дръж я изправена, но и да я слагаш да си легне пък няма страшно.А след като се нахрани я дръж да се оригне хубаво.

# 18
  • Мнения: 308
А какво АМ млако даваш?

# 19
Аптамил 1
И още нещо , Поли се роди 3460кг на 4 ден я изписаха 3180(в болницата не сучеше), на 10 ден понеже се притесних че видимо ми се стори отслабнала отидох да я премеря и се оказа че не е качила нито грам, от тогава започнахме с аптамил и на 20-тия ден беше 3670кг.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Около 100 мл., но бебето най-добре ще покаже!  Peace

# 21
  • Мнения: 4 784
 Аптамил 1 през биберон 1-ца на Авент и ам по лъжичка на всеки 30 мл вода бебето ми си го пиеше спокойно.

# 22
# 23
  • Мнения: 991
На тая възраст правех по 90 мл АМ, но дъщеря ми никога не ги изпиваше - винаги оставаха поне по 20-30. Тя по принцип не е от ящните, изглежда. Давахме й с биба, която пуска много оскъдно, за да не се отбие. Слагах я да суче до 2 месеца, въпреки оскъдното количество кърма.

Може би имаш кърма, а нея просто я мързи (по-скоро не е укрепанала малката душичка). В такъв случай по-добре я слагай да суче по често - ще е жалко да загубиш възможността да я кърмиш. Ако й даваш от биба с голяма дупка много скоро ще се отбие.

# 24
  • Мнения: 191
Elly24, то детенцето си показва колко иска. Ако й остане мляко в биберона, значи е пила достатъчно.
Бързото поглъщане на млякото е свързано с поемането на много въздух и съответно, трябва да я държиш повече време изправена и да я потупваш, за да се оригне. Не е добре дупката на сукалката да е малка или твърде голяма. Според мен най-добрия вариант са сукалките със степени, защото може да регулираш бързината повреме на самото сучене.
Относно съотношението вода и мерителни единици АМ, май само от бг педиатри може да се чуе това да се слага повече АМ в по-малко вода, че видиш ли да не заслабне детето. Има си точно съотношение, което задължително се спазва. Освен че не е правилно, е и вредно.
А, и смученето на пръстчето е напълно нормално(сукателен рефлекс) и децата го правят не само когато са гладни, а и когато са превъзбудени, когато им се спи или просто за удоволствие.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Докторката така ми каза.
И аз видях на кутията, че пише така, но док. потвърди да и давам по толкова.

Това не е правилно, докторката ти греши - така детето се прехранва и може да получи запек или хранително разстройство. Грамажите са определени точно и не случайно и е редно и правилно да се спазват.  Peace


 Peace

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
80-90мл е нормално

# 27
Здравейте!
Вчера без да се консултирам с док. и дадох 90мл(3л.) и го изпи всичкото(с авент2-ка биба)за около 15 мин., после пак така объркахме нещо режима и сега се получава че пропускаме вече едно ядене. В 10 ч изпи само 40мл от 90-те и заспа, сега в 13:30се наложи да я будя и  след като смених памперса и сука около 10 мин. и дадох пак 90мл. АМ изпи го всичкото, уригна се и като я сложих да легне и повърна и започна да хълца. Не съм я насилвала да го изпива, но мисля че и дойде множко. Сутринта звъннах на док и се оказа че ми казвала така ,за да не и идвало много 90мл. Каза да и давам така -90мл. 3лъж. И сега на следващото хранене мисля да и дам 70 мл. с 2 и малко от лъжичката. Проблем ли е, ако пропусне едно хранене? newsm78

# 28
  • Мнения: 2 334
От 90 до 110мл. в зависимост от бебето,дъщеря ми ядеше по 100мл. на тази възраст Peace

Общи условия

Активация на акаунт