За пушенето и гостите

  • 8 982
  • 178
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 229
Много мразя да ми пушат вкъщи, но се случва, добре че рядко имаме гости. Crossing Arms Въпросът е, че нямаме тераса и няма къде другаде, но се е случвало гостите да бъдат учтиво изгонени пред блока, с някой от домакините, да си пушат.. Joy

# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Аз съм зла и безкомпромисна Twisted Evil, гостите или избягват да пушат под нашия покрив или биват прокудени на терасата! Също много мразя да отида на гости и домакините да ми издишват облачета тютюнев дим в лицето, след един час белите ми дробове дават заето и съм се осмърдяла порядъчно. Естествено после не припарвам в подобни газови камери.

# 17
  • Мнения: X
ние сме непушачи, т.е. аз съм бивш пушач, но на гостите им позволяваме да пушат. Стаята е хол, никой не спи вътре, и за една вечер, лесно ще се проветри.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В нас се пуши само ако имаме гости и това е от скоро.

# 19
  • Мнения: 494
Ами повечето ни приятели са непушачи,а останалите се съобразяват и излизат на терасата,не им е проблем.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, гостите ми пушачи пушат в стаята, в която сме седнали. Аз не намирам паралел с другата тема, защото едно проветрение не е като търкане и дезинфекциране след разходка на няколко души с обувки.

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
На балкона излизаме всички които пушим.
Лятото е приятно на терасата, масичка, звезди, езерото се вижда.
Замата, сори, ама няма как да проветря цалата смрад (нищо, че съм пушач, дразни ме).
Най-гадно е вонята да попие в завеси и дивани....после няма отмирисване и те лъхва още от входната врата.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Терасата е тяхна  Mr. Green В къщи не. И то не само заради детето, но и защото аз не пуша /в момента/ и не ми е приятно да ми омирисват къщата.
Хората смятат, че като съм пушила преди и не би трябвало да ме дразни пушекът сега, когато не пуша. Ами не е така.

# 23
  • Мнения: 4 292
Вкъщи се пуши само на терасата. Съжалявам, но това е положението. Никой не карам на сила да ми идва на гости.  Wink

# 24
  • Мнения: 565
Давам да се пуши на долния етаж (където са кухнята, трапезарията и всекидневната). Ние не пушим, но не ме дразни толкова. Стига да не пушат в стая където се спи и да не пушат по 10 цигари на час.  Simple Smile Само ако има малко дете в къщи бих помолила гостите да пушат в градината.   bouquet

# 25
  • Мнения: 843
     Мъжът ми е непушач,  аз още не.  Пуши се в хола, включително и без гости.   Когато съм на гости се съобразявам,  ако ще  да ме убие желанието за пушене.  Приятелите ми знаят  че в необозримо бъдеще се каня да ги отказвам/ цигарите/  и са ми обещали, че  ще пушат навън или под абсорбатора.   Аз обещах да им наредя бар- столчета около абсорбатора.
      Предполагам - ще се разберем. Hug

# 26
  • Мнения: 12 786
Пушачи сме и двамата, макар и не много пристрастени, но вкъщи не се пуши. Апартаментът е малък и нашата стая се явява и хола, в който каним гости - абсурд е да се пуши вътре. На терасата ми има столчета и пепелници, всичките ми приятели знаят, че пушим там и че това не подлежи на обсъждане. Никога не е било кой знае какъв проблем за някого.

# 27
  • Мнения: 5 103
Пуши се в хола и кухнята, като имаме гости.

# 28
  • Мнения: 4 593
от както се роди детето в къщи не се пуши
и аз свикнах така да съм на балкона че не мога да си представя как съм живяла като съм пушила вътре
гостите също вън пушат и го изисквам дори когато ние сме някъде на гости и детето е с нас

# 29
  • В облаците
  • Мнения: 63
Гостите ни повечето на непушачи, а тези които пушат го правят на прозореца, защото нямаме тераса. Въпреки това малко мирише после, но не мога да ги изгоня пред сградата. Приятел на мъжа ми,доста понапоен една вечер изчака бебчо да заспи и си взе сам пепелник, запали си цигара на масата и след това каза: "Вече може, нали?". Голям нагляр Twisted Evil Повече не го поканихме вкъщи, колкото и да му е сладко хлапето.

Общи условия

Активация на акаунт